Scylė yra vienas populiariausių sodo augalų. Tai unikalus gražių varpelio formos mėlynų ir violetinių atspalvių gėlių pasirodymas, puošiantis sodus pavasario ir vasaros mėnesiais. Tinkamai sodindami ir prižiūrėdami, net pradedantieji sodininkai gali mėgautis nuostabiu šių nuostabių žiedų demonstravimu.
Turinys
Scylė apibrėžimas
Scylė (taip pat žinomos kaip squills) yra svogūnėliai, kurie paprastai žydi žiemos pabaigoje iki ankstyvo pavasario su mažais varpelio formos žiedais, išaugintais ant vertikalių stiebų. Dauguma veislių yra daugiamečiai augalai, kasmet vėl žydi. Gėlės būna įvairių mėlynos ir violetinės spalvos atspalvių ir pritraukia drugelius.
Scilla’s Care apžvalga
Scylė priežiūra reikalauja minimalių pastangų. Pasodinti jie gerai derės su vidutiniu vandeniu ir trąšomis. Kol jie turi gerą drenažą ir daug saulės šviesos, jie klestės visais sezonais. Tačiau atkreipkite dėmesį į įprastus kenkėjus, tokius kaip kurmiai ir elniai, kurie gali juos sunaikinti, jei nebus laikomi atokiau.
Scylė sodo planavimas
Spręskite, kur sodinti
Scylė pageidauja 10–25 °C (50–77 °F) temperatūros. Renkantis vietą Scylė, įsitikinkite, kad ji gauna bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną ir yra veikiama netiesioginės šviesos. Venkite vietų, kuriose dirva nuolat šlapia arba purvina, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.
Dirvožemio reikalavimai
Graikinis riešutmedis dirvožemio pH yra Scylė . Prieš sodinant dirvą taip pat reikia gerai nusausinti ir papildyti organinėmis medžiagomis. Jei jūsų dirvožemis neatitinka šių reikalavimų, galbūt norėsite pridėti pakeitimus, kad pagerintumėte jo kokybę.
Erdvės poreikis
Priklausomai nuo veislės, norint Scylė augti, tarp jų reikės pakankamai vietos. Mažesnėms veislėms turėtų pakakti 1–3 colių vietos; didesnėms veislėms turėtų būti 2–4 coliai tarpai.
Sodinimas ir priežiūra
Sodinimas
1. Dirvos paruošimas: Norėdami paruošti dirvą, iškaskite duobutę, kurios gylis yra du kartus didesnis nei svogūnėlio plotis, ir įmaišykite kompostą ir (arba) kitas organines medžiagas.
2. Svogūnėlių sodinimas: padėkite svogūnėlius smailiąja puse į viršų ir uždenkite žeme. Lengvai sutrinkite ir gerai laistykite.
Laistymas
Scylė reikia saikingo vandens, tačiau per daug drėgmės svogūnėliai gali pūti ir žydėti ne taip gausiai. Stenkitės, kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi. Laistykite kas kelias dienas pagal poreikį.
Tręšimas
Kas porą savaičių auginimo sezono metu kas porą savaičių Scylė skystomis arba granuliuotomis trąšomis. Naudokite bendros paskirties trąšas, kurių NPK santykis yra maždaug 5-10-10.
Mulčiavimas
Aplink augalų pagrindą uždėję mulčio sluoksnį padėsite išlaikyti drėgmę ir apsisaugosite nuo piktžolių. Esant šaltesniam klimatui, jis taip pat gali padėti apsaugoti lemputes nuo užšalimo.
Bendrosios problemos ir sprendimai
Daugėjančios problemos
1. Prastas drenažas: Dėl prasto dirvožemio drenažo šaknys išliks per šlapios, o tai sukels grybelį ir šaknų puvinį. Prieš sodindami įsitikinkite, kad dirvožemis tinkamai nusausinamas, ir, jei reikia, į dirvą įpilkite smėlio.
2. Maistinių medžiagų trūkumas: Maistinių medžiagų trūkumo požymiai yra pageltę lapai ir sulėtėjęs augimas. Norėdami išspręsti šias problemas, įpilkite komposto, mėšlo ar trąšų.
3. Vabzdžių užkrėtimas: amarai ir erkės gali paveikti Scylė augalus. Šiuos užkrėtimus galite gydyti neemo aliejumi arba insekticidiniu muilu.
Prevencija ir sprendimai
Kad išvengtumėte šių problemų, reguliariai tikrinkite savo augalus ir pašalinkite visas piktžoles ar šiukšles aplink juos. Be to, norėdami atbaidyti kenkėjus, naudokite natūralius metodus, pvz., sodinimą.
Išvada
Pagrindinių punktų santrauka
Scylė yra lengvai prižiūrima gėlė, turinti daug privalumų. Jo varpelio formos žiedai būna įvairių mėlynos ir violetinės spalvos atspalvių ir pritraukia drugelius. Sodinant ir prižiūrint Scylė, įsitikinkite, kad dirvožemis turi gerą drenažą ir yra papildytas kompostu ir (arba) kitomis organinėmis medžiagomis. Reguliariai apžiūrėkite augalus, ar nėra ligos požymių, kenkėjų pažeidimų ar maistinių medžiagų trūkumo, ir prireikus imkitės atitinkamų veiksmų.
Scylė auginimo privalumai
Skilčių auginimas Scylė suteikia tiek dekoratyvinės vertės, tiek ekologinės naudos. Gėlės pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius, o tai padeda apdulkinti. Be to, jų linksmas žydėjimas gali sukurti nuostabų vaizdą pavasario ir vasaros mėnesiais.