5 priežastys Sedula savo sode

5 priežastys Sedula savo sode

Sedula yra gražūs lapuočių žydintys augalai, kuriuos sodininkai mėgsta nuo senų senovės. Jie klesti įvairiose klimato sąlygose, gali būti sodinami saulėje arba pavėsyje, yra ir visžalių, ir lapuočių veislių. Šie medžiai ne tik patrauklūs, bet ir ištisus metus suteikia gausybę gėlių ir vaisių, kurie pritraukia paukščius, drugelius ir kitus laukinius gyvūnus. Be to, rūpintis jais gana paprasta, todėl jie yra puikus pasirinkimas bet kuriame sode! Šiame straipsnyje bus aptartos penkios priežastys, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę savo sode sodinti sedulas.

1 priežastis: įvairios sodinimo galimybės

Yra daug būdų, kaip savo kraštovaizdyje galite naudoti Sedula . Paprastai jie mėgsta pilną saulę arba dalinį pavėsį, todėl galite lengvai pasirinkti jiems tinkamą vietą, atsižvelgdami į saulės spindulių kiekį jūsų kieme ar sode. Galite sodinti juos kaip pavienius egzempliorius, grupes, gyvatvores ar net žemės dangą. Tavo pasirinkimas!

2 priežastis: įdomus žievė ir amp; Filialai

Sedula žievė įdomiai papildo bet kokį kraštovaizdį. Jis turi lygų paviršių su horizontaliomis briaunomis ir giliais grioveliais. Kai kuriose rūšyse jis yra šiek tiek neryškus arba sluoksniuotas. Jų šakos dažnai yra išdėstytos spirale aplink kamieną, sukuriant unikalų vaizdą. Daugelis Sedula veislių turi tamsiai pilką arba juodai rudą žievę, o kitos gali būti rausvos arba šviesiai rudos.

3 priežastis: gausu gėlių, vaisių ir amp; Uogos

Viena iš pagrindinių augančių Sedula traukos vietų yra gausus žydėjimas ištisus metus. Daugelis veislių gamina didelius, ryškius baltos, Gvazdikas arba raudonos spalvos žiedlapius. Dėl šių augalų kvapo ir vizualinio patrauklumo jie puikiai tinka bet kokiam sodui. Be žiedų, sedulos užaugina mažus, bet spalvingus vaisius ir uogas. Tai mėgstami paukščiai ir kiti gyvūnai, taip pat suteikia turtingumo bet kuriai lauko erdvei.

4 priežastis: traukia laukinę gamtą

Sedula sodinimas ne tik suteikia jūsų sodui grožio, bet ir yra puiki buveinė vietiniams laukiniams gyvūnams. Paukščiai mėgsta valgyti Sedula medžio vaisius ir sėklas, o tanki lapija yra prieglauda nuo plėšrūnų. Tarp jos šakų prieglobstį randa ir smulkūs žinduoliai, tokie kaip voverės ir burundukai.

5 priežastis: lengva prižiūrėti

Sedula medžiai reikalauja minimalios priežiūros ir yra gana atsparūs sausrai. Turėtų pakakti gero laistymo kartą per dvi savaites, ypač sausros metu. Genėti reikia tik pagal poreikį, o prireikus – žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį prieš prasidedant naujam augimui.

Sedula medžių priežiūra

Prieš sodindami paruoškite dirvą, kurioje augs jūsų Sedula , įdirbdami 18 colių (45 cm) gylio ir įpildami organinių medžiagų, pvz., komposto ar durpių samanų. Giliai laistykite maždaug kas 10 dienų, kad užtikrintumėte drėgną šaknų sistemą, o aplink medžio pagrindą mulčiuokite 2 colių (5 cm) medienos drožlių arba susmulkintos žievės sluoksniu. Genėkite tik tada, kai reikia, pašalindami visas sergančias ar mirštančias šakas.

Išvada

Sedula puikiai papildo bet kokį sodą ar kraštovaizdį. Jie yra universalūs ir lengvai prižiūrimi, augina gausius žiedus ir vaisius, kurie pritraukia paukščius ir kitus laukinius gyvūnus. Jų įdomūs žievės ir šakų raštai sukuria unikalų vizualinį patrauklumą, o daugybė sodinimo variantų leidžia juos naudoti beveik bet kokio tipo sode. Sedulų sodinimas gali pagerinti jūsų lauko patirtį ir džiuginti daugelį metų.