Australijos skėtinių medžių auginimas savo sode: patarimai ir gudrybės

Australijos skėtinių medžių auginimas savo sode: patarimai ir gudrybės

Australijos skėčių medžiai yra kilę iš Australijos regiono, jie paprastai suteikia pavėsį ir prieglobstį nuo atšiaurių elementų. Jie gali būti sodinami soduose ar vazonuose kaip dekoratyvinis medis. Šiame straipsnyje bus pateikti patarimai ir gudrybės, kaip sodinti ir prižiūrėti Australijos skėčius savo sode.

Šeflera (Schefflera actinophylla) yra visžalis krūmas, kilęs iš Kvinslando, Australijos. Jis turi sodrią, blizgančią žalią lapiją su segmentuotais lapais, augančiais iš vieno stiebo. Medis pavasarį skleidžia geltonus žiedus ir gali užaugti iki 15 metrų (49,21 pėdos) aukščio. Dėl seklios šaknų sistemos jis yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas auginant mažesnėse erdvėse, pavyzdžiui, terasose ir kiemuose.

Australijos skėtinių medžių sodinimas turi daug privalumų. Tai mažai priežiūros reikalaujantys augalai, atsparūs sausrai ir reikalaujantys minimalaus genėjimo. Be to, jie sukuria patrauklius židinio taškus, kurie šiek tiek apsaugo nuo stipraus vėjo ir saulės.

Prieš sodinimą

Rinkdamiesi Šeflera vietą, atsižvelkite į šiuos veiksnius:
1. Saulės šviesa – nors medis mėgsta saulėtą vietą, per daug tiesioginių saulės spindulių gali nudeginti lapus. Ieškokite iš dalies tamsesnės vietos, kad užtikrintumėte optimalų augimą.
2. Vandens prieinamumas – šių medžių šaknys yra labai seklios, todėl svarbu, kad šalia būtų pakankamai drėgmės. Netoliese esantys vandens šaltiniai arba prieiga prie purkštuvų yra labai svarbūs norint, kad jūsų medis būtų sveikas.
3. Dirvožemis – pasirinkite vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu, pvz., priemolio arba smėlio dirvožemiu. Venkite dirvožemio, kuriame yra sunkus molis.

Taip pat svarbu atsižvelgti į genėjimo reikalavimus renkantis vietą Šeflera. Genėjimas turėtų būti atliekamas kartą ar du per metus, kad jo dydis ir forma būtų valdomi. Medis turi tendenciją plisti į išorę, todėl turėtumėte pasirinkti vietą, kurioje jis turėtų pakankamai vietos plėstis.

Pasodinkite savo medį

Pasirinkę vietą, turėsite nustatyti tinkamą vazoną sodinti. Įsitikinkite, kad vazonas yra pakankamai didelis, kad tilptų subrendusio medžio dydis – paprastai 40–60 cm (15,7–23,6 colio). Kitas žingsnis yra puodo užpildymas žeme. Naudokite maistinių medžiagų turintį dirvožemį, kuriame yra daug organinių medžiagų ir kuris gerai nusausinamas. Pradėkite įdėdami drenažo medžiagos sluoksnį, tada užpildykite dirvožemiu.

Norėdami pasodinti medį, atsargiai išimkite jį iš talpyklos ir įstatykite į duobutę, užtikrindami, kad šaknų kamuoliuko paviršius būtų lygus supančia žeme. Aplink medžio šonus užpilkite likusiu dirvožemiu, švelniai sutrinkite. Kruopščiai laistykite dirvą, kad ji nusėstų aplink šaknis.

Medžio priežiūra

Pasodinus reikia atlikti kelis veiksmus, kad užtikrintumėte Šeflera sveikatą ir gerovę. Stebėkite saulės šviesos kiekį, kurį jis gauna kasdien. Per daug saulės spindulių gali nudeginti lapus ir pažeisti medį. Vasarą reikėtų vengti saulės šviesos pertekliaus.

Duokite savo medžiui pakankamai vandens. Laistykite 1–2 kartus per savaitę, priklausomai nuo oro sąlygų. Esant dideliam karščiui, gali tekti padidinti šį dažnį. Norėdami sutaupyti laiko ir vandens, naudokite lašelinę laistymo sistemą.

Reguliariai Šeflera , paskatinsite sveiką augimą ir išlaikysite maistines medžiagas dirvožemyje. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite subalansuotas trąšas su lygiomis dalimis azoto, fosforo ir kalio.

Retkarčiais gali tekti genėti medį, kad išlaikytumėte jo dydį ir formą. Norėdami tai padaryti, palaukite žiemos pabaigos arba ankstyvo pavasario. Stenkitės pašalinti ne daugiau kaip ⅓ vainiko, kad išvengtumėte smūgio augalui.

Išvada

Australijos skėčiams reikia minimalios priežiūros ir dėmesio, todėl jie puikiai papildys bet kurį sodą. Tinkamai planuojant, sodinant ir reguliariai prižiūrint; šie medžiai gali klestėti daugelyje klimato sąlygų. Vadovaudamiesi šiame straipsnyje pateiktais patarimais, savo sode galite sėkmingai auginti Australijos skėčius.