Selaginelė auginimo savo sode vadovas

Selaginelė auginimo savo sode vadovas

Selaginelė (Selaginella kraussiana) yra mažai priežiūros reikalaujantis ir gražus dekoratyvinis augalas, galintis pagerinti bet kurio sodo išvaizdą. Užauginti šią elastingą, tvirtą papartį primenančią samaną reikia minimalių pastangų, tačiau tai suteikia puikų atlygį. Šiame vadove bus pateikta visa reikalinga informacija, reikalinga planuojant ir auginant savo Selaginelė.

Selaginelė yra visžalių daugiamečių augalų rūšis, kilusi iš Afrikos, Pietų Amerikos ir Indijos dalių. Jo pavadinimas kilęs iš žvaigždės formos lapų, kurie yra plokščiai viršuje, o apačioje yra šiek tiek iškilusios gyslos. Šių lapų spalva svyruoja nuo šviesiai gelsvos ar balkšvai žalios iki melsvai žalios ar net tamsiai blizgiai žalios. Selaginelė mėgsta dalinį pavėsį ir užauga iki 10 cm aukščio. Jo išlenkti stiebai sukuria minkštą ir grakščią sodo tekstūrą.

Selaginelė grožis jūsų sode neapsiriboja išvaizda. Jis ne tik yra dekoratyvinis augalas, bet ir apsaugo nuo dirvožemio erozijos, nes jo susipainioję stiebai sudaro kilimėlius ant žemės. Tai padeda išlaikyti vandenį dirvožemyje, o tai savo ruožtu sumažina nuotėkį. Be to, jis yra atsparus daugeliui kenkėjų ir ligų, todėl jį lengva prižiūrėti.

Planavimo augti žingsniai

Prieš pradėdami auginti Selaginelė, turite atlikti tam tikrus veiksmus, kad būtumėte sėkmingi.

Sodinimui tinkamos vietos nustatymas

Rinkdamiesi vietą sodinti savo Selaginelė, atminkite, kad jai reikia dalinės saulės, kad būtų šešėlis, ir ji teikia pirmenybę gerai drenuojančiam dirvožemiui. Įsitikinkite, kad pasirinkite vietą, kurioje ryte šviečia saulė, bet ne per daug vidurdienio šilumos. Be to, venkite vietų, kuriose gausu pėsčiųjų, nes augalai turi seklias šaknų sistemas.

Graikinis riešutmedis dirvožemio tipas Selaginelė yra priemolio, kurio pH lygis yra nuo 5,5 iki 7,0. Jei reikia, galite pagerinti dirvožemio kokybę, įpildami komposto ir trąšų.

Surinkite medžiagas, reikalingas sodinti ir prižiūrėti augalą

Kai pasirinksite vietą savo Selaginelė, norėsite surinkti medžiagas, reikalingas jai sodinti ir prižiūrėti. Šios medžiagos apima:

  • Kompostuoti
  • Multas
  • Trąšos
  • Laistymo skardinė arba žarna
  • Genimo ir derliaus nuėmimo įrankiai

Nuorodos, kaip sodinti ir prižiūrėti augalą

Dabar, kai pasirinkote vietą sodinti ir surinkote reikiamas medžiagas, laikas pradėti!

Srities paruošimas

Pradėkite pašalindami piktžoles ir šiukšles iš tos vietos, kurioje planuojate sodinti Selaginelė. Tada sugrėbkite arba sugrėbkite žemę ir įsitikinkite, kad ji pakankamai puri. Jei norite, įpilkite komposto ir trąšų sluoksnį, kad pagerintumėte dirvožemio kokybę.

Selaginelė

Galite sėti Selaginelė sėklų arba augalų auginius. Jei sėklas sėjate tiesiai į dirvą, jas lengvai uždenkite negiliu žemės sluoksniu. Padėkite augalus bent 20 cm atstumu vienas nuo kito, kad jie galėtų išsiskleisti.

Nuolatinė Selaginelė priežiūra

Svarbu tinkamai prižiūrėti savo Selaginelė , kad jis klestėtų. Priklausomai nuo klimato, reguliariai Selaginelė . Pavyzdžiui, karšto klimato augalus gali tekti laistyti kasdien, o drėgno klimato augalus laistyti tik kartą per savaitę. Taip pat apsvarstykite galimybę aplink augalus įdėti mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę.

Be to, jei manote, kad jūsų Selaginelė nustojo augti, galite jį tręšti bent kartą per metus. Kas dvejus ar trejus metus nugenėkite ilgus stiebus, kad augalas atrodytų tvarkingas ir apdailintas. Galiausiai galite periodiškai nuimti savo Selaginelė derlių skintoms gėlėms ar džiovintoms kompozicijoms.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad Selaginelė yra patrauklus, mažai priežiūros reikalaujantis augalas, puikiai tinkantis visiems, norintiems savo sodui suteikti daugiau spalvų. Atlikdami tinkamus veiksmus planuodami ir prižiūrėdami savo Selaginelė, galite užtikrinti, kad jūsų investicijos atsipirks. Turėdami kantrybės ir praktikuodami galėsite džiaugtis šiuo nuostabiai elegantišku augalu daugelį metų.