Senecio žilė (Senecio Cinerarija) yra gražiai žydintis augalas, suteikiantis bet kokio sodo žavesio ir tekstūros. Sidabriniai žalumynai ne tik apšviečia jūsų kiemą, bet ir šio tvirto daugiamečio gėlės yra baltos su geltonais centrais ir žydi nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios. Tik šiek tiek priežiūros juo galėsite mėgautis metai iš metų. Štai kaip planuoti, pasodinti ir prižiūrėti Senecio žilė savo sode.
Turinys
Senecio žilė planavimas
Pasirinkdami plotą sodinti Senecio žilė, ieškokite vietos su gerai nusausintu dirvožemiu, kurio temperatūra siekia nuo 5 °C (41 °F) iki 27 °C (81 °F). Jei gyvenate vietovėje, kurioje temperatūra reguliariai nukrenta žemiau nulio, mulčias gali padėti apsaugoti augalus. Taip pat apsvarstykite vietą saulėje arba daliniame pavėsyje; Pasodinus saulėtoje vietoje, Senecio žilė lapai išliks vientisos spalvos per visą vegetacijos laikotarpį.
Norėdami paruošti dirvą, sugrėbkite arba įdirbkite, kad ji būtų puri ir vėdinama. Dirbdami neįkaskite giliau nei apie 15 cm (6 colių). Taip pat norite būti tikri, kad į dirvą įpiltumėte pakankamai organinių medžiagų, kad šaknys gautų daug maistinių medžiagų.
Senecio žilė
Prieš sodinant svarbu turėti keletą atsargų. Įsitikinkite, kad turite sodo pirštines, mentele, sėklų padėklus, kompostą ir galbūt groteles. Ambrozę geriausiai persodinti pradedama patalpoje konteineryje. Sėklų dėklą iki pusės užpildykite kompostu ir šiek tiek sudrėkinkite. Į kiekvieną ląstelę įdėkite tris sėklas ir lengvai uždenkite plonu dirvožemio sluoksniu. Laikykite drėgnus ir palaukite, kol jie pasieks 10–15 cm (4–6 colių) aukščio, prieš iškeldami augalus į lauką.
Persodindami sidabrines skudurus į savo nuolatinius namus, pirmiausia atlaisvinkite šaknies gumulėlį, tada iškaskite dvigubai platesnę ir gilesnę nei šaknis duobę. Įdėkite daigą į duobutę, užpilkite žeme ir švelniai sutvirtinkite. Nepamirškite nulaužti ir nenuplėšti jokių stiebų ar lapų.
Statykite kelis augalus 25–45 cm (10–18 colių) atstumu vienas nuo kito, nes Senecio žilė auga plačiau, o ne aukšta. Grotelės ir špagatas gali būti naudingi, jei nuspręsite dresuoti vynmedžius.
Senecio žilė priežiūra
Labai svarbu reguliariai laistyti Senecio žilė , ypač karšto ir sauso oro metu. Kartą per savaitę giliai laistykite aplink augalo pagrindą, stengdamiesi nesudrėkinti stiebų ar lapijos. Norėdami išlaikyti vešlią žalumyną, tręškite kas porą mėnesių naudodami skystas trąšas, kuriose yra daug azoto, pavyzdžiui, 20:20:20 mišinį.
Piktžolės dėl vandens ir maistinių medžiagų gali konkuruoti su Senecio žilė , todėl svarbu reguliariai ravėti. Mulčiavimas gali pridėti papildomą apsaugos nuo piktžolių sluoksnį ir padėti išlaikyti pastovų drėgmės lygį.
Jei po kelerių metų Senecio žilė perpildyta, rekomenduojama persodinti arba padalyti. Geriausias laikas dalyti bet kokio tipo augalus yra tada, kai pradeda augti pavasarį. Atsargiai iškaskite visą gumulą, ištraukite jį ir persodinkite kitur sode bent 30 cm (12 colių) atstumu vienas nuo kito.
Išvada
Tik šiek tiek planuodamas ir prižiūrėdamas, bet kuris namų sodininkas gali sėkmingai į savo sodą integruoti Senecio žilė lopinėlį. Įsikūręs, tai yra patvarus ir mažai priežiūros reikalaujantis augalas, kuriam reikia minimalių pastangų, kad jis būtų sveikas ir atrodytų puikiai. Tikimės, kad šie patarimai ir instrukcijos suteiks jums viską, ko reikia norint augti ir mėgautis šiais nuostabiais žiedais!