Kaip auginti Senecio žilė – patarimai pradedantiesiems sodininkams

Kaip auginti Senecio žilė – patarimai pradedantiesiems sodininkams

auginti Senecio žilė sodą

Pagodos gėlės, taip pat žinomos kaip vynmedžiai, yra daugiamečiai žydintys vynmedžiai, kilę iš Pietryčių Azijos. Šie augalai labiausiai žinomi dėl savo kvapnių žiedų, kurie būna įvairių spalvų, tokių kaip balta, Gvazdikas, violetinė ir geltona. Senecio žilė sodo auginimas yra puikus būdas turėti gražių gėlių ištisus metus. Jis gali pridėti tekstūros, spalvos ir grožio bet kokiai lauko erdvei. Senecio žilė sodo sodinimas turi daug privalumų. Jie ne tik pritraukia apdulkintojus, bet ir įtraukę juos į savo sodą sumažinsite piktžolių kiekį, palaikysite kitus augalus ir padėsite išlaikyti dirvą drėgną suteikdami šešėlį.

Sodo planavimas

Pirmasis žingsnis kuriant Senecio žilė sodą turėtų būti tinkamos vietos paieška. Graikinis riešutmedis vietoje turėtų būti maždaug 6–8 valandos saulės šviesos kasdien ir gerai nusausinta dirva. Turėkite idėją, kokio dydžio norite, kad sodas būtų, kad galėtumėte nuspręsti, kiek vietos jums reikia. Tada pasirinkite Pagodos gėlių rūšis, kurias norėtumėte sodinti. Nuspręskite, ar norėtumėte vienmečių augalų, kurie žydi visą sezoną, ar daugiamečių augalų, kurie sugrįžta kiekvienais metais. Apsvarstykite augalų dydį ir ar norėtumėte krūmų, alpinistų ar priekabų. Populiarios Senecio žilė rūšys yra karolinos jesaminas, mandarinų Sausmedis ir raudonasis trimetinis vijoklis.

Sodinimas ir priežiūra

Norėdami pradėti, paruoškite dirvą savo Senecio žilė sodui. Pataisykite dirvą organinėmis medžiagomis ir atlaisvinkite, kad geriau nusausintumėte. Sodinant būtinai perskaitykite nurodymus ant sėklų pakelio, kad nustatytumėte tinkamą sodinimo gylį. Nustatykite kiekvieno augalo vietą ir atkreipkite dėmesį į jų atstumo poreikius, kad jiems būtų pakankamai vietos augti. Daugeliui Pagodos gėlių reikia apie 30–45 cm tarpo tarp jų. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, geriausias laikas sodinti Pagodos gėles yra žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį.

Norėdami optimalaus augimo, reguliariai prižiūrėkite savo Senecio žilė sodą. Laistykite augalus, kai išdžiūsta keli viršutiniai dirvožemio centimetrai. Kartą per mėnesį vasarą naudokite skystas trąšas (10-20-10). Jei reikia, pašalinkite negyvus žiedus ir nupjaukite stiebus, kad išlaikytumėte augalų formą. Apsaugokite augalus nuo įprastų kenkėjų ir ligų naudodami organinius kenkėjų kontrolės metodus, pavyzdžiui, purškiant lapus muilu ir vandeniu.

Išvada

Iš pradžių tai gali atrodyti neįtikėtina, tačiau tinkamai planuodami ir prižiūrėdami galėsite lengvai sukurti sėkmingą Senecio žilė sodą ir juo mėgautis. Vykdykite šiuos paprastus patarimus rinkdami augalus, ruošdami dirvą, sodindami ir prižiūrėdami savo sodą ir galėsite džiaugtis gražiomis gėlėmis savo lauko teritorijoje. Senecio žilė sodas suteiks jūsų kraštovaizdžiui gyvybės ir grožio, pritraukdamas naudingų apdulkintojų.