Kaip sodinti ir prižiūrėti medetkas savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti medetkas savo sode

Medetkos yra populiari ir linksma vienmetė gėlė. Medetkų sodinimas savo sode gali suteikti grožio ir spalvų daugeliui lauko erdvių. Čia pateikiama šių gėlių sodinimo ir priežiūros veiksmų apžvalga.

Serentis yra vienmetė gėlė, dažnai naudojama dekoratyviniais tikslais ir apdulkintojams, pavyzdžiui, bitėms, privilioti. Yra daugybė Serentis veislių: nuo mažų prancūziškų Serentis , kurių aukštis 8–10 cm, iki didelių afrikinių medetkų, siekiančių 24–36 colių aukštį. Paprastai medetkos būna geltonos, oranžinės, baltos ir raudonos spalvos. Medetkų auginimo pranašumai apima naudingų vabzdžių pritraukimą, žalingų kenkėjų atbaidymą, žemės dangos aprūpinimą, kad būtų išvengta piktžolių, ir ryškių atspalvių suteikimas bet kokiam kraštovaizdžiui.

Medetkų sodinimo veiksmai

Pirmas žingsnis sodinant medetkas – pasirinkti vietą. Medetkos teikia pirmenybę pilnai saulei (6 ar daugiau valandų saulės per dieną) ir gerai drenuojančiam dirvožemiui. Jei įmanoma, sodinkite medetkas intensyvaus eismo vietose, nes joms bus naudinga atspindėta šiluma, kuri paskatins žydėjimą sezono pradžioje.

Toliau paruoškite dirvą. Atlaisvinkite jį kastuvu ar kastuvu bent 15 cm gylio ir įmaišykite 2 cm organinio komposto sluoksniu. Tai padės sukurti derlingą dirvą, kuri gerai nusausins ir suteiks papildomos mitybos medetkoms.

Kai dirva bus paruošta, laikas sodinti. Medetkų sėklas galite paskleisti tiesiai į sodo Serentis Serentis iš atskirų vazonų. Pasodinkite medetkas 15 cm atstumu vienas nuo kito.

Medetkų priežiūra

Laistymas medetkoms yra svarbus. Sodinant būtinai laistykite giliai, o paskui tolygiai laistykite kiekvieną savaitę visą vasarą, maždaug 5 cm per savaitę vienam augalui. Jei dažnai lyja, laistyti gali tekti tik tuo atveju, jei keletą dienų be lietaus buvo.

Suteikite medetkoms daug saulės spindulių pastatydami juos vietoje, kur kasdien šviečia 6 ar daugiau valandų saulės. Jei gyvenate vietoje, kur vasaros ilgos karštos, piko valandomis pasirūpinkite šešėliu, kad apsaugotumėte gležnus žiedlapius.

Labai rekomenduojama medetkas tręšti kas mėnesį. Tręšimas yra svarbus ne tik siekiant geresnio žydėjimo, bet ir siekiant užtikrinti sveiką augalų augimą ir vystymąsi. Naudokite trąšas, specialiai sukurtas žydintiems augalams, tokiems kaip medetkos.

Be to, negyvas žiedas greitai nužydėjo, kad paskatintų nuolatinį žydėjimą ir kad medetkos atrodytų tvarkingos. Be to, reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra kenkėjų užkrėtimo požymių, ir prireikus apdorokite.

Išvada

Norėdami sodinti ir prižiūrėti medetkas, pasirinkite saulėtą vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu, atlaisvinkite dirvą, paskleiskite sėklas arba persodinimus, laistykite giliai ir nuosekliai, aprūpinkite pakankamai saulės šviesos ir kas mėnesį tręškite. Be to, reguliariai atlikite galvų pašalinimą ir kenkėjų nuskaitymą. Taikant šią praktiką, medetkos bus sveikesnės ir gyvybingesnės, kurios visą vasarą džiugins jūsų sode.