Kaip auginti ir Šilokas savo sode

Kaip auginti ir Šilokas savo sode

savo sode

Kaip auginti ir Šilokas savo sode

Sodininkystė yra populiari veikla visoje Šiaurės Amerikoje, turinti daug privalumų, įskaitant gryną orą ir fizinę veiklą. Įtraukę į savo sodą Šilokas, dekoratyvinį sukulentą, suteiksite ne tik vizualinio grožio, bet ir nereikalaus priežiūros bei atsparumo sausrai. Šiame straipsnyje bus aptarta, kaip planuoti ir prižiūrėti Šilokas savo sode, įskaitant saulės šviesą, vandenį, genėjimą, tręšimą ir mulčiavimą; taip pat augalui aktualius kenkėjus ir ligas.

Šilokas, arba sedum, yra tvirtas daugiametis augalas, auginantis žvaigždės formos gėlių grupes. Yra įvairių veislių, kurias lengva auginti, nereikalauja priežiūros ir paprastai atsparios kenkėjams ir ligoms. Labiausiai paplitusios veislės turi žalią lapiją ir ryškiai žydi sezono metu. Pasodinus Šilokas į savo sodą, rudens mėnesiais, kai kiti augalai jau baigia žydėti, galite padidinti pažabojimą ir suteikti labai reikalingos spalvos.

Šilokas planavimas ir sodinimas

Svarbu pasirinkti tinkamą vietą savo kieme, kad būtų užtikrintas optimalus Šilokas augimas.

Kur Šilokas

Šilokas teikia pirmenybę vietai, kurioje kasdien šviečia saulė (mažiausiai šešias valandas). Jei sodinate patalpoje, pabandykite pastatyti šalia lango, nukreipto į pietus, kur gali patekti tiesioginiai saulės spinduliai ir išlikti šilta. Sodindami Šilokas naudokite įprastą, gerai nusausinantį dirvą ir indą su drenažo angomis, kad perlaistytų šaknų puvinys.

Kaip Šilokas

  1. Įsigykite Šilokas , atitinkantį jūsų klimatą, internetu arba vietiniame medelyne.
  2. Paruoškite dirvą įmaišydami kastuvą komposto ir šiek tiek trąšų. Naudokite subalansuotas, 10-10-10 formulės trąšas su vienodais kiekiais azoto, fosforo ir kalio.
  3. Atskirus „ Šilokas “ kamščius sodinkite 8–25 cm atstumu vienas nuo kito, atsižvelgiant į brandų dydį ir norimą aprėptį. Iškaskite duobutę, kuri yra dvigubai platesnė ir šiek tiek gilesnė nei augalo šaknų kamuoliukas. Įdėkite Šilokas į skylę ir užpildykite žeme. Tvirtai aplink pagrindą.
  4. Naujai pasodintus Šilokas lengvai ir palaukite, kol jie įsitvirtins, prieš reguliariai laistydami.

Priežiūra už įsitvirtinusius Šilokas

Sukūrus Šilokas reikia minimalios priežiūros.

Saulės šviesa

Šilokas reikia saulės, kad ji būtų optimali. Jei įmanoma, kambarinius augalus perkelkite ant saulėtos palangės.

Vanduo

Šilokas nereikia dažnai laistyti. Leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui visiškai išdžiūti tarp laistymo kartų. Tai gali užtrukti iki dviejų savaičių. Žiemos mėnesiais laistymą sumažinkite iki karto per keturias–šešias savaites.

Apkarpymas

Jei norite paskatinti šakojimąsi ir daugiau žiedų, nužydėję žiedai nublanksta vos pasirodžius. Nupjaukite stiebus prie vainiko aštriomis sodo žirklėmis.

Tręšimas

Šilokas gerai reaguoja į tarpsezoninį subalansuotų granuliuotų trąšų naudojimą. Įterpkite vieną puodelį 10-10-10 trąšų vienam kvadratiniam metrui dirvos vėlyvą pavasarį / vasaros pradžioje aktyvaus augimo metu.

Mulčiavimas

Siekdami išlaikyti drėgmę ir atgrasyti nuo piktžolių, ant žemės aplink Šilokas augalus paskleiskite 2–5 cm organinio mulčio, pvz., žievės drožlių, sluoksnį. Būtinai palikite keletą centimetrų aplink stiebą aiškų.

Kenkėjai ir amp; Ligos

Šilokas yra gana atsparus kenkėjams ir ligoms, tačiau reikia žinoti keletą dalykų.

Kenkėjai

Dažniausi kenkėjai yra amarai, miltligės ir voratinklinės erkės, kurios puola jaunus stiebus ir lapus. Stebėkite, ar nėra pageltusių ar pakitusių lapų, nes tai gali reikšti užkrėtimą.

Ligos

Grybelinė lapų dėmė yra dažna Šilokas , sukelianti nedidelius lapų pažeidimus ir defoliaciją. Norėdami to išvengti, venkite laistymo virš galvos ir įsitikinkite, kad dirvožemis turi tinkamą drenažą.

Prevencinės priemonės

Piktžolių ir šiukšlių, kuriose gali atsirasti kenkėjų ir ligų, pašalinimas yra geriausias būdas išlaikyti Šilokas sveiką ir be problemų. Sodininkystės aliejaus ir insekticidinio muilo naudojimas gali padėti išnaikinti esamus kenkėjus.

Išvada

Šilokas auginimas ir priežiūra yra gana paprasta, todėl tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodininkams, kurie turi ribotą laiką. Suteikdami pakankamai vietos ir šviesos, reguliariai maitindami ir budėdami nuo kenkėjų bei ligų, bet kuris sodininkas gali mėgautis Šilokas grožiu savo lauko erdvėje.