Svarainis yra medžio vaisiai, kilę iš Kaukazo regiono ir Irano. Jis turi išskirtinę išvaizdą, minkštą tekstūrą ir kvapnų aromatą, todėl jį populiaru naudoti patiekaluose, taip pat gaminant uogienes, kompotus ir drebučius. Šiame straipsnyje aptarsime penkis patarimus, kaip auginti Svarainis savo sode.
Turinys
Svarainis yra senovinis vaisius, auginamas tūkstančius metų dėl saldaus skonio, sultingo minkštimo ir puikaus kvapo. Augalą gana lengva auginti ir prižiūrėti, o tinkamai prižiūrint, jis užaugina gausų derlių. Teisingai pasodinti Svarainis gali klestėti daugelyje klimato sąlygų ir daugelį metų duoti skanius vaisius.
Planavimas Svarainis
Planuodami auginti Svarainis, reikia atsižvelgti į keletą dalykų:
A. Kur sodinti Svarainis – Svarainis reikia sodinti saulėtoje vietoje su daliniu pavėsiu ir gerai nusausinančiu dirvožemiu. Jei sodinate sunkioje dirvoje, įpilkite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas arba pasenęs mėšlas, kad pagerintumėte drenažą. Svarainis taip pat mėgsta silpnai rūgščią dirvą (pH tarp 5,5–7).
B. Kada sodinti Svarainis – priklausomai nuo klimato, Svarainis galima sodinti bet kada nuo pavasario iki rudens. Esant šaltesniam klimatui, geriausia palaukti, kol pasibaigs paskutiniai šalčiai.
C. Kokios dirvožemio reikia Svarainis – Svarainis mėgsta gerai nusausintą, priemolio dirvą, kurios pH yra nuo 5,5 iki 7,0. Organinių medžiagų pridėjimas prie sunkių dirvožemių gali padėti pagerinti drenažą.
Svarainis priežiūra
Kai Svarainis pasodinami, reikia atlikti kelis veiksmus, kad būtų užtikrintas sveikas derlius:
A. Svarainis laistymas – Svarainis augalus auginimo sezono metu reikia kas savaitę giliai laistyti. Dirva turi būti nuolat drėgna, bet neužmirkusi. Sausumo metu laistykite dažniau, kad augalas nepatirtų streso.
B. Svarainis genėjimas – genėkite Svarainis žiemos pabaigoje, kol jie dar neveikia. Pašalinkite negyvas ar ligotas šakas ir visas besitrinančias ar besitrinančias šakas. Peraugusių šakų genėjimas skatina naujų ūglių ir žiedų vystymąsi.
C. Svarainis tręšimas – Vieną kartą per metus anksti pavasarį, prieš pat naujagimio atsiradimą, tręškite bendrosios paskirties trąšomis. Būtinai atidžiai laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų, nes per daug trąšų gali pakenkti augalui.
D. Kova su kenkėjais ir ligomis – Svarainis augalai yra gana atsparūs ligoms, tačiau jie gali būti jautrūs tam tikriems kenkėjams, tokiems kaip amarai ir žvyniniai vabzdžiai. Reguliariai stebėkite augalą, ar nėra vabzdžių užkrėtimo požymių, ir atitinkamai gydykite.
Išvada
Svarainis auginimas savo sode yra malonus užsiėmimas, apdovanojantis jus kvapniais ir kvapniais vaisiais. Turėkite omenyje šiuos penkis patarimus planuodami ir prižiūrėdami savo Svarainis augalus, kad gautumėte optimalius rezultatus. Sodinimas saulėtoje vietoje, tinkamo drenažo užtikrinimas, reguliarus tręšimas, genėjimas ir kenkėjų bei ligų stebėjimas – visa tai būtina norint padėti jūsų Svarainis klestėti. Tinkamai prižiūrint, jūsų Svarainis daugelį metų duos skanių vaisių.