Tuklė, taip pat žinoma kaip Pinguicula, yra mėsėdžių augalų rūšis, dažniausiai auganti maistinių medžiagų neturtingose dirvose ir išduodanti kelis plonus lapus geltonais arba violetiniais žiedais. Ši graži rūšis, tinkanti auginti lauke švelnaus klimato sąlygomis, gali tapti bet kurio sodo privalumu. Šiame straipsnyje apžvelgsime Tuklė augalo planavimo, sodinimo ir priežiūros veiksmus jūsų sode.
Turinys
Tuklė augalas (Pinguicula) yra mėsėdžių augalų gentis, kilusi iš Šiaurės Amerikos, Europos ir kai kurių Azijos dalių. Jie daugiausia aptinkami pelkėtose, saulėtose buveinėse, nors yra ir rūšių, prisitaikiusių prie labiau pavėsingų vietovių. Tuklė augalas turi sultingus žalius lapus, ant kurių dažnai būna nedideli plaukeliai ir sulaiko vandens lašelius, kad gaudytų grobį, pavyzdžiui, vabzdžius ir vorus. Sugerdami azotą per lapus, jie gali išgyventi maistinių medžiagų neturtingose dirvose. Be dekoratyvinės vertės, dėl patrauklių geltonų ir violetinių žiedų, sviestmedžiai gali būti natūralūs vabzdžių repelentai, sodinami aplink sodus ir namus.
Tuklė planavimas ir sodinimas savo sode
Prieš sodindami Tuklė, svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip vieta, dirvožemio tipas, drenažo sistema ir saulės poveikis.
Pasirinkite tinkamą vietą
Siekdami optimalaus augimo, pasirinkite vietą, kur jūsų Tuklė kasdien gaus bent 4 valandas tiesioginių saulės spindulių. Įsitikinkite, kad žemė yra drėgna, bet neužmirkusi; Smėlio priemoliai su daugybe organinių medžiagų suteiks geriausių rezultatų. Norėdami užtikrinti tinkamą drenažą, apsvarstykite galimybę įrengti gerai nusausinančią terpę savo Tuklė.
Pasodinkite sėklas
Norėdami paruošti dirvą prieš sodindami Tuklė sėklas, atlaisvinkite ją grėbliu ir įdėkite kelis colius durpių samanų arba komposto. Po to lengvai išbarstykite sėklas ant paviršiaus ir švelniai paspauskite pirštais. Galiausiai žemę supurkškite šiltu vandeniu ir laikykite nuolat drėgną, kol išdygs daigai, o tai turėtų užtrukti apie 3 savaites.
Padalinkite įsteigtas gamyklas
Jei turite Tuklė augalą, gali tekti jį padalinti, jei jis auga per didelis. Tai geriausia padaryti ankstyvą pavasarį prieš prasidedant aktyviam augimo laikotarpiui. Kasti aplink augalo pagrindą ir atsargiai pakelti, kad šaknys liktų nepažeistos. Švelniai padalykite augalą į dvi dalis, naudodami švarias žirkles, ir persodinkite kiekvieną pusę į tą patį gylį kaip ir pradinis augalas.
Tuklė priežiūra
Nesvarbu, ar auginate vieną iš sėklos, ar dalinate esamą augalą, pateikiami keli patarimai, padėsiantys tinkamai prižiūrėti Tuklė:
Laistymas
Reguliariai Tuklė ir įsitikinkite, kad žemė yra tolygiai drėgna, bet neužmirkusi. Laistydami augalą geriausia naudoti dechloruotą arba lietaus vandenį.
Mulčiavimas
Mulčiuokite „ Tuklė “ su susmulkinta medžio žieve arba medžio drožlėmis, kad išlaikytumėte drėgmę ir vėsintumėte šaknis. Tai taip pat padės sumažinti piktžoles, kurios dėl maistinių medžiagų galėtų konkuruoti su Tuklė .
Kenkėjų kontrolė
Saugokitės amarų, šliužų, voratinklinių erkių ir kitų kenkėjų, nes jie gali pakenkti jūsų augalui. Saugus būdas užkirsti kelią kenkėjų užkrėtimui yra naudoti biologinius kontrolės metodus, pvz., naudingus vabzdžius ir (arba) insekticidus.
Maitinimas
Jei norite, kad jūsų Tuklė klestėtų, auginimo sezono metu kas keturias savaites galite ją šerti universaliomis skystomis trąšomis. Tiesiog būtinai atskieskite trąšas pagal instrukcijas ant pakuotės.
Išvada
Tuklė savo sode gali būti naudinga ir stebėtinai lengva. Tiesiog suplanuokite sodinimo vietą, pasėkite sėklas ir gerai prižiūrėkite savo augalus. Tinkamai prižiūrint, jūsų Tuklė turėtų pradėti žydėti!