Kaip prižiūrėti Tukvis: vadovas sodininkams

Kaip prižiūrėti Tukvis: vadovas sodininkams

Madagaskaro palmė yra įvairi augalų gentis, kurioje yra beveik du šimtai rūšių ir veislių, taip pat žinoma kaip Ravenea rivularis. Šios palmės labiausiai žinomos dėl savo išskirtinių vėduoklės formos lapų ir atogrąžų išvaizdos, todėl jos yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodo dekoravimui. Norint sėkmingai auginti šias gražias palmes, labai svarbu tinkamai jomis rūpintis. Šiame vadove rasite patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti savo Madagaskaro delną.

A. Madagaskaro palmės apibrėžimas
Madagaskaro palmė (Ravenea rivularis) yra žydinčių augalų rūšis, priklausanti Arecaceae šeimai. Tai tvirta ir prisitaikanti palmių rūšis, kilusi iš Madagaskaro salos ir labai vertinama sodininkystėje dėl įspūdingo dydžio ir išvaizdos. Jo žalumynai sudaryti iš lapų, kuriems būdingi dideli vėduoklės formos lapeliai, suteikiantys unikalią ir egzotišką išvaizdą.

B. Madagaskaro palmių priežiūros poreikių apžvalga
Madagaskaro palmėmis gali būti gana lengva prižiūrėti, jei žinote ir tenkinate jų poreikius. Jiems reikia daug vandens, o tai reiškia, kad juos reikia laistyti kiekvieną dieną arba bent kas antrą dieną karštu oru. Be to, jiems reikia daug saulės spindulių, turtingo dirvožemio, o įsitvirtinę jie gali toleruoti retkarčiais pasitaikančias sausras. Rūpinantis Madagaskaro palmėmis, taip pat reikėtų atsižvelgti į tręšimą, genėjimą ir galimų kenkėjų bei ligų kontrolę.

Sodinimo ploto paruošimas

A. Graikinis riešutmedis vietos pasirinkimas
Renkantis vietą Madagaskaro palmei sodinti, būtinai raskite vietą, kurioje būtų daug šviesos ir augalas nebūtų veikiamas ekstremalių temperatūrų ar stipraus vėjo. Idealiu atveju turėtumėte pasirinkti vietą, kurioje 6–8 valandas per dieną šviečia tiesioginiai saulės spinduliai, o dirvožemis yra šiek tiek rūgštus (pH svyruoja nuo 5,5 iki 7).

B. Dirvožemio paruošimas
Prieš sodindami Madagaskaro palmę, turite paruošti dirvą. Smėlingi priemoliai yra geresni nei molingi dirvožemiai, nes jie sulaiko daugiau drėgmės ir geriau aeruoja. Įpilkite komposto arba sendinto mėšlo, kad dirvožemis būtų derlingas ir tekstūruotas. Galite pagerinti drenažo galimybes sumaišydami rupų smėlį su žeme ir aplink augalo ar vazono pagrindą užpildami mulčio.

C. Tinkamo puodo/konteinerio pasirinkimas
Jei nuspręsite sodinti savo Madagaskaro palmę į indą ar vazoną, rinkitės tokį, kurio skersmuo yra 16–20 colių ir kuriame yra kelios drenažo angos. Galite naudoti bet kokią medžiagą, tačiau plastikiniai indai yra pigesni ir lengvesni nei keraminiai, o terakotos puodai pasižymi puikia estetine verte ir pralaidumu orui.

Pasodinimas ir įveisimas

A. Tinkamo augalo pasirinkimas
Renkantis Madagaskaro palmę, stenkitės pirkti iš daigynų, kurie specializuojasi šioje konkrečioje rūšyje, nes skirtingoms veislėms keliami skirtingi reikalavimai. Pasirinkite jauną augalą, nes senesnius tampa sunku įsitvirtinti ir sunku perkelti į kitą vietą. Jei perkate internetu, įsigykite jį iš patikimo šaltinio, kad neatsirastumėte nesveikų egzempliorių.

B. Sodinimo žingsniai
Pasodinti delną yra gana paprasta. Įdėkite jį į paruoštą duobutę ir uždenkite žeme, išlaikydami šaknų kamuoliuką su aplinkiniu dirvožemiu. Užpildykite erdvę aplink šaknų sistemą nešvarumais, lengvai sutankindami. Giliai laistykite, kol išnyks vandens perteklius, tada įpilkite 2–3 cm organinio mulčio, kad išlaikytumėte drėgmę ir naikintumėte piktžoles.

C. Laistymas
Apskritai, Madagaskaro palmės mėgsta reguliarų laistymą ir daug drėgmės. Pirmą kartą sodinant, sodinimo dažnis turi būti pakankamai didelis, kad dirvožemis būtų nuolat drėgnas (1 colis per savaitę). Kai delnas bręsta, sumažinkite vandens kiekį ir neleiskite šaknims sėdėti drėgnoje dirvoje.

Kasdienė priežiūra ir priežiūra

A. Laistymas
Laistykite savo Madagaskaro delną, kai tik du viršutiniai dirvožemio centimetrai išdžius. Neperlaistykite, nes augalas gali mirti. Karštomis dienomis galite šiek tiek padidinti laistymą. Be to, jei vazonas pagamintas iš molio, užuot laistę žemę, turėtumėte supurkšti visą augalą.

B. Genėjimas
Genėjimas padeda išlaikyti Madagaskaro delną sveiką ir tvarkingą. Nudžiūvusius ar pažeistus lapelius nuimkite žirklėmis arba genėjimo įrankiais, nupjaukite prie pat kamieno. Venkite per daug genėti, nes tai gali pakenkti bendrai augalo sveikatai.

C. Tręšimas
Madagaskaro delno tręšimas yra būtinas optimaliam augimui ir našumui. Du kartus per metus, pavasarį ir vasarą, naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10 arba 8-4-12 (NPK). Trąšas tolygiai paskirstykite po dirvos paviršių ir po to palaistykite.

Papildomi patarimai

A. Elnių atsparumas
Kadangi Madagaskaro palmėse yra toksinų, elniai linkę nuo jų vengti. Tačiau, jei vis tiek pastebite elnių pažeidimo požymius, apsaugokite savo augalus tvorele arba purškite elnius atbaidančiomis priemonėmis.

B. Kova su ligomis ir kenkėjais
Stebėkite vabzdžių, žvynuotų vabzdžių, voratinklinių erkučių ir amarų, kurie gali sukelti lapų dėmių ir lapų spalvos pasikeitimą. Galite išlaikyti sveiką augalą periodiškai purškdami neemo aliejų arba insekticidinį muilą.

C. Mulčio naudojimas
Mulčiavimas aplink Madagaskaro palmės pagrindą padės išsaugoti vandenį, slopinti piktžoles ir pridėti maistinių medžiagų į dirvą nepakenkiant augalui.

D. Mokymas ir propagavimas
Dauginant naujus augalus iš esamų reikia kantrybės ir įgūdžių. Geriausias laikas tai daryti, kai saulė šviečia ryškiai, nors gali pasitarnauti ir žiemos mėnesiai. Nupjaukite žemiausią gniužulą ir atskirkite jį nuo stiebo. Tada nupjaukite stiebo gabalėlį ir nuimkite apatinius lapus. Stiebo fragmentą pasodinkite į laisvą sodinimo terpę, gerai laistykite ir padėkite į šiltą vietą.

Išvada

A. Priežiūros instrukcijų santrauka
Norėdami sėkmingai auginti ir prižiūrėti savo Madagaskaro palmę, atlikite šiuos pagrindinius veiksmus: pasirinkite Graikinis riešutmedis vietą, paruoškite dirvą, pasirinkite tinkamą vazoną, reguliariai laistykite, retkarčiais tręškite ir genėkite, taip pat kontroliuokite kenkėjus ir ligas. Be to, apsvarstykite galimybę naudoti elnius atbaidančias priemones, mulčiavimą ir mokymo bei dauginimo būdus. Tinkamai prižiūrint, jūsų Madagaskaro delnas klestės ir gyvens ilgai.