Patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti tulpes savo sode

Patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti tulpes savo sode

Tulpės yra populiari svogūninė gėlė, kurią lengva atpažinti iš ryškių spalvų ir unikalios formos. Dėl savo grožio ir lengvai prižiūrimos gamtos jie yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas auginti jūsų sode. Šiame straipsnyje bus pateikti patarimai, kaip paruošti ir pasodinti tulpes, kad stulbinančiu žydėjimu galėtumėte džiaugtis visus metus!

Pasiruošimas sodinti

Prieš sodinant tulpes, norint užtikrinti sėkmingą auginimo sezoną, reikia atlikti keletą dalykų.

Vietos pasirinkimas

Renkantis vietą tulpėms, svarbu atsižvelgti į saulės šviesos kiekį, kurį jos gaus kiekvieną dieną. Tulpės teikia pirmenybę vietoms, kuriose per dieną yra bent 6 valandos tiesioginių saulės spindulių. Taip pat tinka vietos su rytine saule ir popietiniu šešėliu. Jei įmanoma, rinkitės apsaugotą vietą, kad apsaugotumėte svogūnėlius nuo stipraus vėjo.

Dirvožemio paruošimas

Dirvožemis turi būti supurentas iki maždaug 15 cm (6 colių) gylio. Įpilkite gausų komposto arba mėšlo sluoksnį, kad pagerintumėte drenažą ir padidintumėte maistinių medžiagų kiekį dirvožemyje. Patikrinkite dirvožemio pH lygį; idealiu atveju jis turėtų būti nuo 6,5 iki 7,5. Jei reikia, pakeiskite dirvą kalkėmis arba siera, kad sureguliuotumėte pH lygį.

Sodėjimo laikas

Geriausias laikas sodinti Tulpė svogūnėlius yra rudenį, likus šešioms savaitėms iki žemės užšalimo. Tai suteikia augalui pakankamai laiko šaknims išsivystyti prieš prasidedant žiemai.

Svogūnėlių sodinimas

Dabar, kai pasirinkote vietą ir paruošėte dirvą, laikas pradėti sodinti!

Sodinimo gylis

Sodinant Tulpė svogūnėlius, svarbu atsižvelgti į tinkamą gylį. Paprastai tariant, Tulpė svogūnėliai turi būti sodinami 8–10 cm (3–4 colių) gyliu.

Tarpų reikalavimai

Sodinant tulpes reikia išdėstyti maždaug 10 cm (4 colių) atstumu. Didesniems ekranams gerai tinka išlaikyti maždaug 25 cm (10 colių) atstumą tarp kiekvienos lemputės.

Sodinimo būdai

Norėdami tinkamai pasodinti Tulpė svogūnėlius, iškaskite negilią duobutę, kuri yra šiek tiek didesnė už svogūnėlį. Įdėkite lemputę į skylės centrą ir užpildykite žemę. Pasodinę visus svogūnėlius, švelniai supilkite žemę ir gerai laistykite.

Priežiūros po sodinimo patarimai

Pasodinus tulpes, reikia laikytis kelių priežiūros patarimų, kad jos išliktų sveikos ir laimingos.

Laistymo reikalavimai

Sausais laikotarpiais tulpes reikia reguliariai laistyti. Jie turėtų būti laistomi maždaug kartą per savaitę apie 30 minučių. Venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti svogūnėlių puvimą.

Tręšimo poreikiai

Ankstyvą pavasarį svarbu Tulpė augalus patręšti. Nuo žiemos pabaigos iki tulpių žydėjimo pradžios kas keturias savaites reikia tręšti subalansuotas trąšas.

Negyvos tulpės

Kai tulpės baigs žydėti, pašalinkite nudžiūvusius žiedus, kad jie nesėtų. Tai paskatins naują augimą ir daugiau žydėjimo.

Išvada

Tulpės yra gražios ir lengvai auginamos gėlės, kurios bet kokiam sodui suteikia nuostabios spalvos. Vadovaudamiesi šiais tulpių paruošimo, sodinimo ir priežiūros patarimais, jūsų sodas išliks gyvybingas ir spalvingas visus metus. Jei reikia papildomos informacijos, kreipkitės į vietinį sodininkystės ekspertą arba internetinius išteklius.