Kaip auginti Tunbergija: vadovas naujiems sodininkams

Kaip auginti Tunbergija: vadovas naujiems sodininkams

Tunbergija yra gražūs, atsparūs augalai, galintys suteikti nepakartojamo žavesio kiekvienam sodui. Šis vadovas išmokys naujus sodininkus pagrindinių žingsnių, kaip sėkmingai auginti ir prižiūrėti Tunbergija, kad jie galėtų mėgautis nuostabiu žydėjimu visą auginimo sezoną.

Clockvine (Thunbergia grandiflora) yra visžalis vijoklinis vynmedis su įspūdingomis trimito formos gėlėmis. Jie būna įvairių geltonos, oranžinės, Gvazdikas, violetinės ir baltos spalvos atspalvių. Jie greitai auga ir dažnai auginami kaip vienmečiai vidutinio klimato zonose, tačiau jie yra daugiamečiai šiltesniuose, subtropiniuose ir atogrąžų regionuose.

Šio vadovo tikslas – suteikti naujiems sodininkams praktinių veiksmų, kaip planuoti, sodinti ir prižiūrėti Tunbergija. Šio vadovo pagalba kiekvienas gali sėkmingai auginti ir prižiūrėti šiuos ypatingus augalus.

Planavimas

Kai planuojate auginti Tunbergija, savo sklype pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos ir kurioje vynmedžiams užtektų vietos užaugti iki 5 metrų ilgio. Užtikrinkite tinkamą drenažą, nes šiems augalams reikalingas gerai nusausintas dirvožemis.

Geriausia Tunbergija ankstyvą pavasarį, praėjus visai šalnų grėsmei. Graikinis riešutmedis dirvožemio pH turėtų būti nuo 6,1 iki 7,5. Be to, Tunbergija renkasi maistinių medžiagų turtingą dirvą, kurioje yra daug organinių medžiagų.

Sodinimas

Paruoškite dirvą į apsodintą vietą įterpdami subalansuotų trąšų arba komposto. Būtinai iškaskite 10–15 centimetrų gylio duobę, dvigubai didesnę už šaknies kamuoliuką. Įdėkite „Clockvine“ į skylės centrą ir užpildykite dirvą aplink ją. Kruopščiai laistykite, kol sušlaps viršutiniai 8-10 centimetrų dirvožemio.

Pasirinkite vietą, kur vynmedis bus visiškai apšviestas saulėje. Jei kartu sodinate kelis vynmedžius, kiekvieną iš jų palikite 1 metro atstumu. Įsikūrę augalai greitai pasklis.

Priežiūra

Įsikūrus sode, labai svarbu reguliariai genėti ir prižiūrėti, kad laikrodžio stulpeliai būtų sveiki ir Tunbergija . Genėkite augalus du kartus per metus; vieną kartą pavasarį, iškart po žydėjimo ir dar kartą prieš pat žiemos pradžią.

Vasarą tręškite kas dvi savaites, naudodami subalansuotas skystas trąšas (20-20-20). Atidžiai stebėkite kenkėjus ir ligas, tokias kaip amarai ir grybai. Reguliariai apžiūrėkite lapus, ar nėra geltonų dėmių, vabzdžių pažeidimų ir kitų nelaimių požymių.

Išvada

Gana paprasta auginti, „ Tunbergija “ puikiai tinka lauko sodams ar patalpų erdvėms. Norint pasiekti sėkmingų rezultatų, būtina iš anksto planuoti tinkamą vietą, laiką ir dirvožemio reikalavimus. Norint, kad šie augalai klestėtų, taip pat labai svarbu laikytis tinkamų sodinimo veiksmų ir gausiai genėti, tręšti ir stebėti kenkėjus / ligas. Vadovaudamiesi aukščiau pateiktomis instrukcijomis, kiekvienas savo sode gali surengti įspūdingą Tunbergija .