5 patarimai, kaip auginti sveiką Unksmenė savo sode

5 patarimai, kaip auginti sveiką Unksmenė savo sode

Ar norite savo sodui suteikti Unksmenė grožio? Dėl savo ryškių spalvų, sodrios tekstūros ir atsparios prigimties šie augalai Graikinis riešutmedis tinka bet kokiai lauko erdvei suteikti papildomo gyvybės sluoksnio. Nors auginti sveiką Unksmenė gali prireikti šiek tiek planavimo, pastangų ir priežiūros, tai verta. Šiame įraše apžvelgsime penkis patarimus, kaip sėkmingai planuoti, pasodinti ir prižiūrėti kietuosius paparčius.

Unksmenė yra paparčio rūšis, žinoma dėl savo atsparumo ir atsparumo. Jie geriausiai auga drėgnoje ir pavėsingoje aplinkoje, pavyzdžiui, po lapuočiais medžiais arba prie upelių. Unksmenė sode privalumai yra geresnė dirvožemio struktūra, sumažėjęs vandens nutekėjimas ir erozija bei padidėjusi biologinė įvairovė.

Unksmenė planavimas

Rinkdamiesi Unksmenė rūšį, atsižvelkite į tokius veiksnius kaip klimatas, esama šviesa, drėgmės lygis ir regionui būdingos augimo sąlygos. Norėdami gauti tvirtą kietųjų paparčių pasirinkimą, apsilankykite vietiniame darželyje arba internetiniame mažmeninėje parduotuvėje. Renkantis vietą kietiems paparčiams sodinti, atkreipkite dėmesį į pavėsį ir apsaugą nuo stipraus vėjo. Graikinis riešutmedis dirvožemio gylis kietiems paparčiams turėtų būti nuo 30 cm (12 colių) iki 40 cm (15 colių).

Dirvos paruošimas

Prieš sodindami Unksmenė paruoškite dirvą, kad užtikrintumėte optimalų augimą. Norėdami pasiekti Graikinis riešutmedis dirvožemio struktūrą kietiems paparčiams, sumaišykite 25% smėlio ir 75% žemės. Dirvožemį taip pat reikia vėdinti metaline šakute arba mentele. Padėkite kietus paparčius 18 cm (7 colių) atstumu vienas nuo kito, kiekvieną šaknies gumulėlį tiesiai virš dirvos paviršiaus. Norėdami išlaikyti drėgmę ir sumažinti piktžoles, aplink kietus paparčius pabarstykite 2 cm (1 colio) storio mulčio arba komposto sluoksnį.

Unksmenė priežiūra

Kad jūsų kietieji paparčiai būtų sveiki ir klestėtų, reguliariai laistykite juos ir tinkamai patręškite. Turėtų pakakti laistyti 1,5 cm (0,6 colio) per savaitę, nebent jūsų vietovėje išgyvena sausas laikotarpis, tokiu atveju gali prireikti dažniau laistyti. Genėti reikia tik tada, kai pradeda nykti lapija, ir kovos su kenkėjais priemonės turėtų būti imami, kai tik pastebimi kenkėjai.

Išvada

Kietieji paparčiai gali puikiai papuošti bet kurį lauko sodą. Vykdydami šiame straipsnyje aprašytus veiksmus turėsite daugiau galimybių sėkmingai sodinti ir ilgai prižiūrėti kietus paparčius. Prieš sodinant ir prižiūrint kietuosius paparčius svarbu toliau tyrinėti, kad suprastumėte jų unikalius poreikius ir kaip geriausiai juos patenkinti.