Bičių pritraukimas į savo sodą Uodegažiedis augalais

Bičių pritraukimas į savo sodą Uodegažiedis augalais

Bitės yra viena iš svarbiausių gyvų rūšių, apdulkinančios daugiau nei 80 % gamtoje esančių augalų. Todėl bičių auginimas savo sode gali būti puikus būdas prisidėti prie aplinkos tausojimo, didinti biologinę įvairovę ir tuo pat metu turėti nuostabių gėlių! Dar labiau supaprastina sandorį tai, kad vienas geriausių būdų pritraukti juos į savo sodą yra pasodinti Uodegažiedis (Ptilotus exaltatus) augalus.

Uodegažiedis yra vietinis Australijos daugiametis augalas, priklausantis Burnotis šeimai. Jo puošniai, pūkuoti žydintys lazdelės ne tik gražiai atrodo, jose taip pat yra daug nektaro ir žiedadulkių, dėl kurių bitės ir kiti apdulkintojai tampa nenugalimi.

Bičių buvimas šalia turi daug privalumų. Tai padidina jūsų auginamų vaisių ir daržovių kiekį ir kokybę, pagerina dirvožemio derlingumą ir prisideda prie daugelio kitų naudingų vabzdžių, tokių kaip parazitoidinės vapsvos ir raišteliai, išgyvenimo. Bitėms nekenksmingų gėlių, tokių kaip Uodegažiedis , auginimas reiškia, kad dabar kiekvienas gali atlikti nedidelį, bet reikšmingą vaidmenį išsaugant svarbiausius mūsų planetos apdulkintojus.

Planavimas ir sodinimas

Rinkdamiesi, kur dėti „ Uodegažiedis “ pleistrą, pasirinkite vietą saulėtoje arba daliniame pavėsyje, gerai nusausintą dirvą ir apsaugotą nuo stipraus vėjo. Netoli vandens šaltinių esančias vietas mėgsta ir bitės.

Uodegažiedis augalus lengva gauti, nes vietiniai medelynai ir internetiniai mažmenininkai siūlo keletą galimų veislių. Sodindami kiekvieną sodinuką palikite 30 cm atstumu ir nepamirškite reguliariai laistyti, kol jie įsitvirtins.

III priežiūra

Pasodinę laistymo darbus atlikite maždaug šešias savaites. Po to saulėtu periodu Uodegažiedis paprastai gerai pasieks 1–2 cm vandens per savaitę. Jei ilgą laiką nelyja, naudokite drėgmės matuoklį, kad patikrintumėte dirvožemio drėgmės lygį ir atitinkamai sureguliuotumėte.

Uodegažiedis augalus tręšti nebūtina, nes jiems nereikia papildomų maistinių medžiagų, nei yra foniniame dirvožemyje. Bet kokiu atveju, jei pastebėsite geltonus lapus, tai gali būti dėl maistinių medžiagų trūkumo, todėl įpilkite lėtai atpalaiduojančių trąšų.

Kadangi Uodegažiedis augalai yra kilę iš Australijos, juose nėra kenkėjų. Retkarčiais gali atsirasti amarų ir šakniavaisių, tačiau tinkama laistymo praktika turėtų to išvengti. Reguliariai rankomis rinkite šliužus ir sraiges ir būtinai pašalinkite visus negyvus lapus ar stiebus.

IV išvada

Bičių pritraukimas į savo sodą Uodegažiedis augalais gali atnešti daug naudos. Būsite apdovanoti ne tik ryškiomis gėlėmis, bet ir jūsų dirvožemio derlingumu, pasėlių derliumi ir biologine įvairove. Tinkamos vietos pasirinkimas, sveikų augalų pirkimas ir pasodinta Uodegažiedis priežiūra yra viskas, ko reikia norint palaikyti šiuos nuostabius padarus.

Norėdami pradėti kelionę į bitėms draugišką sodą, nepamirškite pasirinkti saulėtos vietos šalia vandens šaltinio. Pirkite „ Uodegažiedis “ iš patikimų tiekėjų, pasodinkite juos tinkamais atstumais ir laikykite dirvą drėgną sausros metu. Reguliariai tikrinkite, ar augaluose nėra kenkėjų, ir visada išmeskite negyvus stiebus ar lapus.

Jei norite sužinoti daugiau apie Uodegažiedis augalus, ieškokite informacijos internete arba apsilankykite vietinių augalų medelynuose. Be to, pokalbis su aistringais sodininkų draugais gali būti puikus būdas įgyti papildomų žinių ir sužinoti, kaip jie integravo nuostabius žydėjimus savo soduose.