Užsiauginkite savo sode demonstrantą: Uoginė Knipofija

Užsiauginkite savo sode demonstrantą: Uoginė Knipofija

Auginanti Uoginė Knipofija, taip pat žinoma kaip karšti pokeriai, suteikia sodininkams spalvų ir tekstūros šlamesį. Jei ieškote įspūdingo elemento, kurį galėtumėte papildyti savo sodu, Uoginė Knipofija yra puikus pasirinkimas.

Uoginė Knipofija yra žydintis daugiametis augalas, priklausantis Asphodelaceae šeimai. Jis turi kardo formos lapiją ir gali užaugti iki keturių pėdų aukščio, priklausomai nuo veislės. Keli vamzdiniai žiedai formuojasi grupelėmis, žydi nuo vasaros iki rudens ir būna geltonų, oranžinių ir raudonų atspalvių.

Yra daugybė priežasčių, kodėl Uoginė Knipofija puikiai papildo bet kurį sodą. Jis atsparus sausrai, reikalauja minimalios priežiūros ir privilios bites bei paukščius. Be to, jo žydėjimas tęsiasi iki žiemos.

Planavimas

Prieš sodindami Uoginė Knipofija įsitikinkite, kad ji yra tinkamoje vietoje ir tinkamoje dirvoje su tinkamu derlingumo lygiu. Jai reikia daug saulės, o jo šaknys neturėtų būti per šlapios ar per sausos.

Norėdami pradėti, pasirinkite vietą savo sode, kur kiekvieną dieną bent šešias valandas šviečia tiesioginiai saulės spinduliai. Uoginė Knipofija geriausiai auga priesmėlio dirvose, kurios yra drėgnos, bet gerai nusausinančios. PH lygis turi būti nuo 6,0 iki 7,0. Nesodinkite jo į prastos kokybės dirvą ir visur, kur gali užmirkti.

Sodinimas

Kai ateina laikas sodinti Uoginė Knipofija, darykite tai 10 centimetrų gylyje, 40 centimetrų atstumu tarp sodinukų. Atkreipkite dėmesį į jūsų vietovės šalčio datas ir sodinkite prieš arba po šalčiausių mėnesių. Taip pat norėsite teikti paramą, kai ji subręs.

Galite pasirinkti savo augalams naudoti konteinerius arba paaukštintas lysves. Kad jie klestėtų, jiems reikia ne mažesnio kaip 45 centimetrų skersmens vazonų, užpildytų dirvožemiu, specialiai skirtu sodinti konteineriuose.

Uoginė Knipofija

Kai pasodinsite sėklas, dar turite ką nuveikti, jei norite, kad jūsų Uoginė Knipofija klestėtų. Pirmąjį auginimo sezoną laistykite kasdien, o vėliau – kartą per savaitę. Aplink augalus uždėkite 5 centimetrų storio mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę ir nuslopintumėte piktžoles. Negyvų galūnių genėjimas skatina energingą atgimimą ir yra svarbus norint išlaikyti augalo formą ir dydį.

Stebėkite kenkėjus, pvz., amarus, vikšrus, miltų ir šliužų, kurie sugadins žalumynus. Laimei, šiuos padarus saugo natūralūs plėšrūnai ir jie lengvai pašalinami.

Išvada

Uoginė Knipofija auginimas yra paprastas ir naudingas. Norėdami pakartoti, pasirinkite saulėtą vietą ir pasirinkite gerai nusausintą dirvą su tinkamu pH lygiu. Sodinimui naudokite konteinerius arba iškilusius sodus ir laikykite žemę drėgną, reguliariai mulčiuodami ir laistydami. Galiausiai, saugokitės kenkėjų ir nugenėkite nugaišusias vietas, kad skatintumėte nuolatinį augimą. Atlikę šiuos veiksmus galėsite lengvai sukurti įspūdingą ryškių pokerio gėlių ekraną!