Alyssum, taip pat žinomas kaip Lobuliarija arba Uolinis laibenis, yra žydintis augalas, išauginantis mažas baltų, violetinių, geltonų ir Gvazdikas žiedų grupes. Jis dažnai naudojamas kaip žemės danga arba apvadas gėlių lovose. Alyssum lengva auginti ir prižiūrėti, todėl tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams. Nuo tinkamos vietos pasirinkimo iki pasimėgavimo namuose užaugintu Uolinis laibenis – čia rasite patarimų, kaip auginti ir prižiūrėti alissumą.
Turinys
Alyssum apibrėžimas
Alyssum yra populiari Brassicaceae šeimos žydinčių augalų rūšis. Tai vienmetė žolė su plaukuotais stiebais ir siaurais lapais. Gėlės yra mažos ir gležnos, dažniausiai būna baltos, violetinės, geltonos ir Gvazdikas atspalvių grupelėse. Gėlės pritraukia apdulkintojus, pavyzdžiui, bites ir drugelius, suteikdamos jūsų sodui gyvybingumo.
Alyssum auginimo privalumai
Alyssum nereikalauja priežiūros ir atsparus sausrai, todėl Graikinis riešutmedis tinka tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems sodininkams. Jis dažnai naudojamas kaip žemės danga dėl savo plitimo įpročio ir gali padėti tausoti vandenį ir neleisti piktžolėms užvaldyti sodą. Be to, Alyssum kvapnus aromatas ir ryškiaspalviai žiedai puikiai papildo gėlynus.
Uolinis laibenis planavimas
Prieš sodindami Uolinis laibenis, turite pagalvoti, kur jį dėsite. Štai keletas patarimų, kaip planuoti šią gražią gėlę.
Teisingos vietos pasirinkimas
Pasirinkite vietą savo sode, kuri yra iš dalies arba visiškai saulėta ir yra gerai nusausinta. Alyssums kiekvieną dieną reikia mažiausiai 6 valandų saulės šviesos ir jų negalima sodinti drėgnose vietose. Būtinai palikite pakankamai vietos tarp jų ir kitų augalų, kad jie turėtų pakankamai vietos išsiskleisti.
Dirvožemio paruošimas
Kaip ir bet kuriai sodininkystei, dirvos paruošimas yra sėkmingo sodinimo pagrindas. Jei įmanoma, atlikite dirvožemio tyrimą ir pridėkite pakeitimus pagal rezultatus. Taip pat galite pridėti organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto, kad pagerintumėte drenažą ir padidintumėte vaisingumą. PH lygis turi būti maždaug 6,5–7,5.
Sėklų arba sodinukų sodinimas
Kai dirva bus paruošta, galėsite pradėti sodinti. Sėklas sėkite maždaug 0,6–1 cm gyliu ir 1 cm atstumu vienas nuo kito tiesiai į dirvą. Arba galite įsigyti sodinukų iš daigynų ir persodinti juos į savo sodą. Sodindami padėkite juos 15–20 cm (6–8 colių) atstumu vienas nuo kito, kad būtų vietos skleistis.
Augalų priežiūra
Dabar, kai pasodinote Uolinis laibenis , laikas juo pasirūpinti. Štai patarimai, kaip užtikrinti, kad jūsų Alyssums išliktų sveiki ir stiprūs.
Laistymas
Alisumus reikia reguliariai laistyti, ypač žiemos ir vasaros mėnesiais, kai iškrenta mažai kritulių. Giliai laistykite kas 5–7 dienas, kol viršutinis 10 cm (4 colių) dirvožemis bus drėgnas. Venkite perlaistyti, nes per daug vandens gali sukelti šaknų puvinį.
Tręšimas ir pataisų pridėjimas
Alyssums tręšimas gali padėti skatinti augimą ir paskatinti žydėjimą. Naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10. Trąšas naudokite kas mėnesį, vadovaudamiesi instrukcijomis ant pakuotės. Jei reikia, taip pat galite pridėti pakeitimų, pvz., kalkakmenio, kad sumažintumėte rūgštingumą, ir sieros, kad padidintumėte rūgštingumą.
Apkarpymas
Norėdami išlaikyti savo Alyssums formą ir paskatinti daugiau žydėti, genėkite juos reguliariai. Deadhead išblukę žiedai ir nukirpkite nusvirusias šakas, kad jos netaptų kojomis. Šiam darbui geriausiai tinka genėjimo žirklės.
Kova su kenkėjais ir amp; Ligos
Kenkėjai ir ligos gali nuniokoti jūsų augalus. Norėdami apsaugoti Alyssums nuo įprastų kenkėjų ir ligų, naudokite natūralų pesticidą arba insekticidą. Kaip prevencinė priemonė, purškite neem aliejaus kas kelias savaites, kad išvengtumėte nepageidaujamų lankytojų. Be to, kas 2–3 metus atlikite sėjomainą, kad išvengtumėte ligų dauginimosi dirvožemyje.
Išvada
Atlikdami šiuos veiksmus savo namų sode lengvai užsiauginsite gyvybingą Uolinis laibenis ! Su minimalia priežiūra ir nuolatiniu budrumu galėsite mėgautis Alyssum grožiu visą sezoną.
Alyssum auginimo santrauka
Alisumo auginimui reikia vietos sode su dalinai ar pilna saulės, gero drenažo ir maistinių medžiagų turtingo dirvožemio. Sėklų ar sodinukų sodinimas ir priežiūra, pavyzdžiui, tręšimas, genėjimas ir kova su kenkėjais bei ligomis, padės užtikrinti augimo sėkmę.
Kaip mėgautis Uolinis laibenis
Galite mėgautis Uolinis laibenis grožiu, pasodinę jį šalia tako, kad pasimėgautumėte saldžiu kvapu, ir sukurdami apvadą savo gėlių lovose, kad suteiktumėte sodui spalvų. Jūs netgi galite nupjauti kai kuriuos stiebus ir panaudoti juos puokštėse, kad sukurtumėte ryškią pavasario kompoziciją.