Daugelis sodininkų nežino, kokią nuostabią naudą gali atnešti Vaistinė melisa (Melissa officinalis) jų sodams. Šiame tinklaraščio įraše išnagrinėsime, kaip atrinkti ir pasodinti Vaistinė melisa, taip pat kaip jį naudoti kuriant skanius receptus, vaistinius preparatus ir net kenkėjų repelentus sode.
Turinys
Vaistinė melisa yra aromatinga žolelė su citrinos kvapu. Jis kilęs iš Europos ir šimtmečius buvo naudojamas kulinariniais, medicininiais ir dekoratyviniais tikslais. Pastaraisiais metais jo, kaip sodo augalo, populiarumas išaugo dėl kvapnių lapų ir gražių gėlių. Jis ne tik suteikia jūsų sodui grožio, bet ir turi daugybę naudojimo būdų, kuriais galite pasinaudoti sodininkystėje.
Vaistinė melisa pasirinkimas ir sodinimas
Renkantis Vaistinė melisa augalus savo sodui, svarbu apsvarstyti, iš kur jų įsigyti, kaip paruošti dirvą ir kaip pasodinti.
Kur įsigyti Vaistinė melisa
Vaistinė melisa galite įsigyti sodo centre arba internetiniame darželyje. Sodo centre galite apžiūrėti Vaistinė melisa augalus prieš juos pirkdami ir įsitikinti, kad jie turi sveikus žalius lapus ir neturi ligos požymių. Jei nuspręsite įsigyti Vaistinė melisa internetu, būtinai peržiūrėkite atsiliepimus ir įvertinimus, kad užtikrintumėte kokybę.
Dirvožemio paruošimas
Yra kelių tipų dirvožemiai, tinkami Vaistinė melisa auginti, įskaitant gerai nusausintą priemolį, priesmėlį, priemolį ir priemolį. Prieš sodinimą kastuvu ar kastuvu atlaisvinkite dirvą, o tada įmaišykite kompostą ar mėšlą. Graikinis riešutmedis Vaistinė melisa pH diapazonas yra nuo 6,0 iki 7,5.
Vaistinė melisa sodinimas
Paruošę dirvą ir sukūrę duobutę, dvigubai didesnę už šaknų gumulėlį arba sėklų paketą, galite pradėti sodinti Vaistinė melisa augalus. Kiekvieną sėklą pasodinkite maždaug 1–2 cm (cm) žemiau paviršiaus. Persodindami būtinai iškaskite pakankamai gilią skylę, kad persodinimo viršus būtų lygus supančia žeme. Tada laistykite įsisenėjusius augalus, užtikrindami, kad žemė būtų tolygiai drėgna.
Vaistinė melisa priežiūra
Vaistinė melisa augalus, turite reguliariai prižiūrėti, kad pasiektumėte geriausių rezultatų. Vasaros mėnesiais turėtų pakakti Vaistinė melisa augalus kas antrą dieną; tačiau sausu laikotarpiu gali tekti dažniau laistyti. Vegetacijos laikotarpiu rekomenduojama kas dvi savaites tręšti subalansuotomis skystosiomis trąšomis. Reguliariai genėdami melisą, išvengsite per daug Vaistinė melisa ir paskatinsite naujų augimą.
Vaistinė melisa naudojimas
Be estetiškumo, Vaistinė melisa taip pat gali būti įvairiais būdais naudojamas maisto ruošimui, vaistams ir kenkėjų kontrolei.
Derliaus nuėmimas
Vaistinė melisa lapus galima skinti, kai augalai pasiekia 8–10 cm aukštį. Nupjaukite lapiją tiesiai virš į išorę nukreipto pumpuro, o po derliaus nuėmimo augale palikite du naujų lapų rinkinius. Tada šie lapai gali būti naudojami švieži arba džiovinti vėlesniam naudojimui.
Receptai
Vaistinė melisa lapus galima naudoti tiek šviežius, tiek džiovintus arbatų, salotų, kepinių ir padažų receptuose. Džiovintą Vaistinė melisa galima laikyti keletą mėnesių, jei laikoma sandariame inde vėsioje, sausoje vietoje.
Naudojimas vaistams
Vaistinė melisa lapai ir žiedai yra žinomi dėl savo raminamojo poveikio, todėl puikiai mažina stresą ir nerimą. Be to, naujausi tyrimai parodė, kad Vaistinė melisa ekstraktas gali padėti pagerinti koncentraciją ir atmintį.
kenkėjų atbaidymo priemonė
Dėl stipraus citrinos kvapo Vaistinė melisa gali būti natūrali atgrasymo priemonė nuo kenkėjų, tokių kaip amarai, baltasparniai ir uodai. Vaistinė melisa tose sodo vietose, kuriose yra šios vabzdžių, galite padėti jas atbaidyti nenaudodami cheminių pesticidų.
Išvada
Vaistinė melisa auginimas ir naudojimas jūsų sodui gali suteikti daug naudos. Jis ne tik gražus ir kvapnus, bet ir gali būti naudojamas skaniuose receptuose ir netgi vaistams. Tinkamai parinkę ir sodindami, taip pat reguliariai prižiūrėdami, tikrai galėsite mėgautis geriausiais rezultatais augindami ir naudodami Vaistinė melisa savo sode!