Kaip savo sode užsiauginti Vaistutis : išsamus vadovas

Kaip savo sode užsiauginti Vaistutis : išsamus vadovas

Vaistutis yra patraukliai žydintis daugiametis augalas, iš kurio susidaro mažų baltų ir violetinių gėlių spygliai. Tai mažai priežiūros reikalaujantis augalas, gerai augantis soduose, takuose, pakelėse ir kalvose. Vaistutis galima pradėti iš sėklų arba perkant daigynus. Toliau pateikiamas išsamus vadovas, kaip auginti Vaistutis savo sode.

Kas yra Vaistutis?

Vaistutis (Arabis caucasica) yra visžalis arba pusiau visžalis žydintis daugiametis augalas, priklausantis garstyčių šeimai. Jis kilęs iš Vidurinių Rytų, tačiau dabar auga daugelyje Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos vietų. Augalas paprastai pasiekia 10–20 cm (4–8 colių) aukštį ir plinta iki 12–15 cm (5–6 colių). Jo lapai yra žalsvai pilki, o gėlės yra baltos ir Gvazdikas.

Vaistutis auginimo sode privalumai

Vaistutis yra puikus pasirinkimas alpinariumui ar sausam šlaitui, nes jis atsparus sausrai ir reikalauja labai mažai priežiūros. Be to, jis pritraukia į jūsų sodą naudingus vabzdžius, tokius kaip drugeliai, bitės ir boružėlės. Ši gėlė taip pat suteikia tekstūros ir spalvos bet kokiam kraštovaizdžiui.

Planavimas Vaistutis

Prieš pradėdami naudoti „ Vaistutis“ turite planuoti į priekį, kad užtikrintumėte sėkmę.

Reikalavimai Vaistutis

Sodinant Vaistutis, svarbu atsižvelgti į jo reikalavimus. Tai apima:
1. Šviesa: uoliniams Vaistutis reikia daug saulės šviesos, kad jie klestėtų. Jis turėtų būti sodinamas vietoje, kuri kiekvieną dieną gauna bent 6 valandas tiesioginių saulės spindulių.
2. Dirvožemio tipas: Akmeniniai Vaistutis geriausiai laikosi gerai nusausintame dirvožemyje, kurio pH yra 5,5–7,0. Graikinis riešutmedis variantas yra smėlio dirvožemis.
3. Vanduo: uoliniai Vaistutis mėgsta drėgną dirvą pavasario ir vasaros mėnesiais. Giliai laistykite maždaug kas 7–10 dienų. Rudenį ir žiemą vanduo turėtų būti tiekiamas tik tada, kai dirva pradeda išdžiūti.
4. Temperatūra: uoliniai Vaistutis yra atsparūs USDA 4–9 zonose.

Tarpų reikalavimai

Pradėdami Vaistutis palikite erdvės augimui. Priklausomai nuo veislės, augalai gali pasiekti 10–20 cm (4–8 colių) aukštį, todėl atitinkamai planuokite. Paprastai Vaistutis sodinukus laikykite 20–30 cm (8–12 colių) atstumu.

Rekomenduojamas dirvožemio pH

Vaistutis geriausiai auga šiek tiek rūgščioje dirvoje, kurios pH 5,5–7,0. Jei reikia, sureguliuokite dirvožemio pH lygį naudodami natūralias chemines medžiagas, tokias kaip siera arba geležies sulfatas.

Vaistutis sodinimas

Kai pasirūpinsite reikiamais paruošiamaisiais darbais, galėsite pradėti sodinti Vaistutis.

Sėklų pjaustymas ir paleidimas

Jei pradedate nuo sėklų, pirmiausia turėsite atpjauti sėklų ankštis. Įtrinkite sėklas tarp pirštų, kad pašalintumėte pelus. Tada prieš sodinimą 24 valandas pamirkykite juos šiltame vandenyje.

Sėjinukų persodinimas

Jei persodinate Vaistutis sodinukus, pasirinkite sveikus, kuriuose nėra ligų ir kenkėjų. Atsargiai perkelkite sodinukus į jiems skirtas vietas, nepažeisdami švelnių šaknų. Sodinkite juos tokiame pačiame gylyje, kaip buvo vazonėlyje, nepamirškite palikti pakankamai vietos aplink juos augti.

Tiesioginis sėjimas

Tiesioginiam sėjimui sėkite sėklas ¼ colio gylyje. Po sėjos uždenkite plotą mulčio sluoksniu, kad apsaugotumėte ir sulaikytumėte drėgmę. Laikykite dirvą nuolat drėgną, kol sėklos sudygs, o tai paprastai trunka apie dvi savaites.

Priežiūra ir priežiūra

Kad jūsų Vaistutis atrodytų geriausiai, būtina tinkama priežiūra ir priežiūra.

Tręšimas

Vaistutis kas keturias–šešias savaites per visą auginimo sezoną subalansuotomis trąšomis, pvz., 10–10–10. Laikykitės ant pakuotės pateiktų dozavimo nurodymų.

Ravėjimas

Piktžolės konkuruoja su Vaistutis dėl maistinių medžiagų ir drėgmės. Reguliariai pašalinkite visas piktžoles, atsirandančias šalia jūsų Vaistutis augalų.

Laistymas

Pavasario ir vasaros mėnesiais kas 7–10 dienų kas 7–10 dienų giliai Vaistutis . Įsitikinkite, kad žemė visiškai neišdžiūvo, nes tai gali sukelti augalo ramybės būseną. Rudenį ir žiemą laistykite tik tada, kai dirva pradeda išdžiūti.

Mulčiavimas

Mulčas padeda apsaugoti dirvožemį smarkaus lietaus metu, išlaiko drėgmę ir padeda išvengti erozijos. Aplink augalo pagrindą paskleiskite 3–5 cm (1–2 colių) mulčio sluoksnį, laikykite jį toliau nuo stiebų, kad išvengtumėte puvimo.

Derliaus nuėmimas

Vaistutis , kai žiedai pasirodo pavasario viduryje arba pabaigoje.

Graikinis riešutmedis laikas derliui nuimti

Idealiausias metas nuimti Vaistutis Graikinis riešutmedis yra tada, kai pumpurai vos matomi.

Kaip nuimti derlių

Norėdami nuimti Vaistutis derlių, nupjaukite žiedkočius prie augalo pagrindo. Venkite vienu metu nuimti daugiau nei trečdalį žalumynų.

Išvada

Apibendrinant galima pasakyti, kad „ Vaistutis “ yra lengvai užauginamas žydintis daugiametis augalas, kupinas grožio ir privalumų. Tinkamai planuojant, sodinant ir prižiūrint, jis gali būti sėkmingai auginamas daugelyje sodų. Vaistutis suteikia kraštovaizdžiui tekstūros ir spalvų, taip pat pritraukia naudingų laukinių gyvūnų. Tiems, kurie ieško patikimo ir akį traukiančio augalo, Vaistutis yra puikus pasirinkimas.