Auginkite Valerio sprigė savo sode: patarimai ir gudrybės

Auginkite Valerio sprigė savo sode: patarimai ir gudrybės

Auginkite Valerio sprigė savo sode: patarimai ir gudrybės

Joks sodas neapsieina be spalvų ir žavesio, o Valerio sprigė yra puikus pasirinkimas norint suteikti jūsų erdvei charakterio. Ši žydinčių augalų veislė, žinoma kaip judrioji lizzie arba Sprigė, buvo populiarus tarp sodininkų nuo tada, kai prieš daugelį metų buvo pristatytas rinkai! Nuo pakankamai saulės šviesos iki kenkėjų kontrolės – yra keletas patarimų ir gudrybių, į kuriuos turėtumėte žinoti augindami savo sode Valerio sprigė .

Valerio sprigė yra vienmetis augalas su tankiais, žaliais lapais ir spalvingais žiedais – nuo Gvazdikas, baltos, violetinės ir raudonos. Paprastai jis siekia apie 25 cm aukščio ir 30 cm pločio. Taigi, tai puikus pasirinkimas lovoms, apvadams ar konteineriams. Be spalvos, Valerio sprigė taip pat suteikia kvapų bet kuriam sodui dėl savo saldžiai kvepiančių gėlių.

Planavimas

Pasirinkdami vietą Valerio sprigė sodinimui, pasirinkite vietą, kuri visą dieną gautų dalinį pavėsį. Kalbant apie dirvą, šie augalai renkasi lengvą, ekologiškai turtingą, drėgną ir gerai drenuojančią dirvą. Sodinti paprastai galima pavasario pradžioje, prieš pat pradėjus kilti vidutinio klimato temperatūrai. Graikinis riešutmedis temperatūros diapazonas yra 10–25 ° C. Sodinant, kiekvienas sodinukas turi būti bent 20 cm atstumu vienas nuo kito.

Priežiūros patarimai

Po pasodinimo jūsų Valerio sprigė reikės reguliariai laistyti (maždaug 2–3 kartus per savaitę). Pasirinkite laistymą tiesiai į dirvą, vengdami vandens patekimo ant gėlių. Kai jūsų augalas pradeda žydėti, svarbu tręšti kas porą savaičių. Tręškite skystas trąšas, praskiestas puse rekomenduojamo stiprumo. Taip pat svarbu įsitikinti, kad Valerio sprigė neliktų įstrigusi sausoje dirvoje. Po žydėjimo genėjimo žirklėmis nukirpkite negyvas gėles ir lapus, kad jūsų augalas sutelktų energiją į naują augimą. Piktžolių pašalinimas yra ypač naudingas Valerio sprigė , nes jis mėgsta augti nevaržomai. Galiausiai atkreipkite dėmesį į kenkėjų, tokių kaip amarai, lapų dėmės ar šliužai, požymių. Jei radote, lengvai apipurkškite insekticidiniu muilu ir įsitikinkite, kad šalia augalo pagrindo nesikaupia šiukšlių, nes jos pritraukia vabzdžius.

Išvada

Apskritai Valerio sprigė yra gražus augalas, kurį galima pridėti prie bet kurio sodo. Dėl savo ryškių spalvų ir saldaus kvapo jis tikrai gali suteikti gyvybės bet kuriai lauko zonai. Norint sukurti sėkmingą ekosistemą, būtinas tinkamas planavimas, pavyzdžiui, sodinimas tinkamu laiku ir tinkamas dirvožemio paruošimas. Taip pat reikia tinkamos priežiūros, kad Valerio sprigė būtų sveika, įskaitant reguliarų laistymą, tręšimą, genėjimą ir apsaugą nuo kenkėjų. Tinkamai prižiūrint, Valerio sprigė gali lengvai užimti pagrindinę vietą bet kuriame sode.