Kaip prižiūrėti Vandens lelija: sveiko sodo patarimai

Kaip prižiūrėti Vandens lelija: sveiko sodo patarimai

Kaip prižiūrėti Vandens lelija: sveiko sodo patarimai

Vandens lelijos yra nuostabūs ir gražūs vandens augalai, galintys bet kokiam sodui ar tvenkiniui suteikti ryškių spalvų ir gyvybės. Jie būna įvairių dydžių, formų ir spalvų, juos lengva prižiūrėti, jei tik yra tinkama aplinka klestėti.

A. Vandens lelija apibrėžimas

Vandens lelija yra vandens augalas su lapais, plūduriuojančiais nejudančių tvenkinių ir ežerų paviršiuje. Gėlės dažniausiai kvapios ir žydi dieną. Jie mėgsta aukštesnę temperatūrą, tačiau tinkamai prižiūrimi jie neišnyks esant šaltesniam klimatui.

B. Straipsnio

tikslas

Šio straipsnio tikslas – pateikti patarimus, kaip planuoti savo Vandens lelija, patarimus, kaip ja rūpintis ir naudą, kaip išlaikyti sveikatą. Naudodamiesi šiais patarimais, greitai galėsite turėti sveiką ir žydinčią Vandens lelija !

Vandens lelija planavimas

A. Tinkamo dydžio puodo pasirinkimas

Pirmas žingsnis norint turėti klestinčią Vandens lelija – pasirinkti augalui tinkamo vazono dydį. Vazonas turi būti pakankamai seklus, kad laja būtų tiesiai virš dirvos lygio (paprastai bent 10 cm gylio) ir pakankamai platus, kad aplink šakniastiebį tilptų 5–7 cm augimo erdvės. Jei nuspręsite naudoti indą be drenažo angų, įsitikinkite, kad vazono apačioje yra vietos žvyro sluoksniui, kad išvengtumėte puvimo dėl per didelės drėgmės.

B. Įsitikinkite, kad turite tinkamą dirvą

Rinkdamiesi dirvą Vandens lelija, turite įsitikinti, kad jis gerai drenuoja, lengvas ir turtingas organinių medžiagų. Gerai tiks lygių dalių durpių samanų ir perlito derinys. Įsitikinkite, kad dirvožemis taip pat yra šiek tiek rūgštus (pH 6,0–7,0).

C. Žinojimas, kiek augalui reikia saulės ir šešėlio

Kad jūsų Vandens lelija klestėtų, turite suteikti jai tinkamą saulės ir šešėlio kiekį. Kiekvieną dieną jis turėtų gauti apie 4 valandas tiesioginių saulės spindulių. Per mažai arba per daug saulės gali pageltonuoti lapai ir nustoti žydėti. Kai temperatūra pakyla, gali tekti perkelti puodą, kad atsirastų šešėlis.

Rūpinimasis Vandens lelija

A. Kaip tręšti augalą

Tręšdami Vandens lelija kas mėnesį, ji išliks sveika ir paskatins žydėti daugiau gėlių. Naudokite trąšas, kurios yra specialiai sukurtos vandens augalams, ir laikykitės ant pakuotės pateiktų nurodymų.

B. Tinkamas laistymas

Vandens lelijos turi gyventi sekliame vandenyje, o laja visada turi likti virš vandens linijos. Kai vanduo tampa per gilus, deguonis negali pasiekti augalo šaknų ir jis gali pradėti pūti. Reguliariai tikrinkite vandens lygį ir prireikus sumažinkite.

C. Augalo genėjimas ir kirpimas

Kad Vandens lelija atrodytų geriausiai, nukirpkite negyvus lapus, pašalinkite pažeistus lapus ar stiebus ir nudžiūvusias gėles. Taip pat kas dvejus metus turėtumėte persodinti augalą į šviežią dirvą.

Išvada

A. Patarimų santrauka

Vadydami šiuos patarimus galite užtikrinti, kad jūsų Vandens lelija išliks sveika ir gyvybinga. Pasirinkite tinkamą vazono dydį, įsitikinkite, kad naudojate tinkamą dirvą, žinokite, kiek augalui reikia saulės ir šešėlio, tręškite jį kas mėnesį, tinkamai laistykite ir nupjaukite visus negyvus lapus.

B. Sveikos Vandens lelija privalumai

Sveika Vandens lelija sode ar tvenkinyje gali suteikti vietovei daug grožio ir spalvų. Negana to, jie taip pat tarnauja kaip natūralūs filtrai, kad vanduo būtų švarus ir sveikas, pašalinant iš vandens teršalus.