Vašingtonija auginimas savo sode: patarimai ir gudrybės

Vašingtonija auginimas savo sode: patarimai ir gudrybės

Vašingtonija yra atsparus augalas, kurį galima auginti patalpose arba lauke. Jis turi į plunksnas panašius lapus ir storus stiebus, kurie subrendę gali pasiekti iki 10 metrų (33 pėdų) aukščio. Šios rūšies palmės yra kilusios iš Meksikos ir JAV pietų, tačiau dėl savo dekoratyvinės vertės populiariai auginamos ir kitose pasaulio šalyse.

Vašingtonija yra palmių rūšis, panaši į didelę vėduoklę. Šios rūšies lapeliai yra šiek tiek išlenkti, atrodo beveik kaip milžiniškos plunksnos. Jie užauga iki keturių metrų (13 pėdų) ilgio ir dažniausiai yra žali su pilkšvu atspalviu. Kalbant apie dydį, Vašingtono gerbėjų delnai visiškai užaugę gali užaugti iki 10 metrų (33 pėdų) aukščio ir 3 metrų (10 pėdų) pločio.

Šis augalas Graikinis riešutmedis tinka sodams, nes ištisus metus suteikia vešlią, gyvybingą lapiją, net ir šaltais mėnesiais. Be to, jo tankūs lapeliai suteikia pakankamai atspalvio, kai gerai įsitvirtina. Be to, Vašingtonija yra atspari sausrai ir nereikalauja daug priežiūros.

Planavimas įdiegti gamyklą

Planuojant įrengti Vašingtonija, svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos – mažiausiai 8 valandas per dieną. Be to, apsvarstykite, kur bus drenažas; nes po laistymo žemė niekada neturėtų likti permirkusi. Jei norite, taip pat galite pasirinkti savo Vašingtonija auginti vazonėlyje, o ne sodinti tiesiai į žemę.

Dirvos pasirinkimas taip pat svarbus sodinant Vašingtonija. Pasirinkite priemolio, gerai nusausinantį dirvožemio mišinį, kurio pH yra nuo 6,2 iki 6,8. Komposto pridėjimas taip pat padės pagerinti dirvožemio kokybę ir paskatins sveiką augimą. Galiausiai pasirūpinkite, kad vietovėje, kurią planuojate sodinti palmę, būtų pakankamai vietos, kad ji galėtų plisti augant. Suaugusio Vašingtonija skersmuo yra maždaug 3 metrai (10 pėdų).

Vašingtonija sodinimas

Kai pasirinksite tinkamą vietą ir pasirinksite tinkamą dirvožemio mišinį, laikas pradėti sodinti. Pradėkite kasdami 1 metro (3 pėdų) pločio ir 0,5 metro (1,6 pėdos) gylio duobę. Sumaišykite dirvą su trupučiu trąšų ir mėšlo, kad susidarytumėte maistinių medžiagų turtingą sodinimo kišenę. Įdėkite Vašingtonija į pasodintos kišenės centrą, kad šaknies rutulio apačia būtų lygiai su paviršiumi. Švelniai sutvirtinkite dirvą aplink šaknis.

Pasodinę palmę iš karto palaistykite, visiškai prisotindami dirvą. Norėdami užtikrinti tinkamą drėgmės lygį, pirmąsias augimo savaites laistykite delną du kartus per savaitę. Tręškite pagal pakuotės instrukcijas, kad paskatintumėte sveiką augimą.

Nuolatinė Vašingtonija priežiūra

Jei reikia, nugenėkite nudžiūvusius ar mirštančius lapelius. Nudžiūvusius lapelius reikia nupjauti prie augalo kamieno aštriomis genėjimo žirklėmis, specialiai pritaikytomis delnams. Tai padės išlaikyti augalo išvaizdą ir paskatins naują augimą.

Taip pat būtina apsaugoti medį nuo įprastų sodo kenkėjų, tokių kaip baltasparniai ir vabzdžiai. Apipurkškite medį insekticidiniu muilu arba neem aliejaus tirpalu, kad atsikratytumėte šių kenkėjų. Pateikite pakankamai vandens ir įsitikinkite, kad dirvožemis yra drėgnas, bet neužmirkęs per visą auginimo sezoną.

Išvada

Vašingtonija auginimas sode turi daug privalumų. Šis augalas reikalauja minimalios priežiūros, tačiau ištisus metus siūlo vešlią, ryškią lapiją ir gausų atspalvį. Be to, Vašingtonija puikiai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų, todėl yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodams. Nors palmėms augti reikia pakankamai vietos, tinkama priežiūra ir reguliari priežiūra užtikrins, kad jūsų augalas klestės ilgus metus.