Hojai puikiai papildys bet kurį sodą. Šie amžinai žaliuojantys augalai su storais odiniais lapais ir mažų gėlių grupelėmis gali suteikti tekstūros ir spalvos vidaus ir lauko sodams. Dar geriau, kad šiuos mažai priežiūros reikalaujančius augalus lengva prižiūrėti ir jie yra Graikinis riešutmedis kambarinis augalas užimtiems namų ūkiams. Šiame tinklaraščio įraše aptarsime, kaip galite aprūpinti savo Vaškuolė augalą viskuo, ko jam reikia, kad jis klestėtų.
Turinys
Vaškuolė augalų apžvalga
Pietų ir Pietryčių Azijoje bei Himalajuose kilusios hojos yra Apocynaceae žydinčių augalų šeimos nariai. Jie yra įvairių formų, dydžių, lapų tipų ir gėlių formų, todėl jie yra neįtikėtinai universalus bet kokios erdvės priedas.
Vaškuolė augalo privalumai
Yra daug privalumų, jei jūsų namuose ar sode yra Vaškuolė augalas. Jie ne tik atrodo estetiškai, bet ir greitai auga ir reikalauja labai mažai priežiūros. Pasodintos lauke, hojos pritraukia apdulkintojus, pvz., bites ir drugelius, taip suteikdamos pridėtinės vertės jūsų sodui. Galiausiai, žinoma, kad hoyos pagerina oro kokybę namuose, filtruodamos įprastus teršalus iš aplinkos.
Savo Vaškuolė gamyklos planavimas
Prieš pradėdami savo Vaškuolė sodininkystės nuotykius, reikia atsižvelgti į kelis veiksnius, kad užtikrintumėte, jog jūsų naujasis augalas klestės.
Tinkamos vietos pasirinkimas
Kai reikia rasti tinkamą vietą savo Vaškuolė augalui, atsižvelkite į saulės šviesos ir šilumos kiekį, kurį ši vieta gauna. Norėdami gauti geriausius rezultatus, padėkite savo Vaškuolė ryškioje, netiesioginėje šviesoje. Tačiau būkite atsargūs ir nepadėkite savo Vaškuolė per daug saulės, nes dėl to lapai gali nudegti. Jei dovanojate savo Vaškuolė naujus namus patalpoje, pasirinkite vietą, kuri yra atokiau nuo tiesioginių šilumos šaltinių, tokių kaip radiatoriai, oro kondicionavimo angos ir židiniai.
Tinkamo sudėtinio rodinio pasirinkimas
Rinkdamiesi konteinerį savo Vaškuolė, ieškokite tokio, kurio apačioje būtų daug drenažo angų, kad išvengtumėte šaknų puvinio. Nustatykite, kokio dydžio konteineris būtų tinkamas pagal jūsų augalo šaknų kamuoliuko dydį. Daugumai Vaškuolė augalų turėtų pakakti standartinio 19 cm (7,5 colio) vazono. Norėdami sukurti vešlų sodą, suporuokite savo Vaškuolė su kitais augalais, kad sukurtumėte susidomėjimą ir gylį.
Dirvožemio poreikių supratimas
Sodinant Vaškuolė svarbu naudoti tinkamo tipo dirvą. Ieškokite vazonų mišinio, kuriame yra lygios durpių, perlito ir vermikulito dalys, kurios užtikrins jūsų Vaškuolė tinkamą drenažą ir išlaikys drėgmę. Jei norite, pridėkite kelias saujas organinio komposto. Būtinai venkite per sunkių dirvožemių; jie gali sulaikyti vandens perteklių ir sukelti šaknų puvimą.
Vaškuolė augalo priežiūra
Pasirinkę tinkamą vietą ir konteinerį, galėsite pradėti rūpintis savo Vaškuolė augalu. Štai keletas patarimų, kaip išlaikyti jūsų Vaškuolė sveiką ir klestinčią.
Laistymo poreikiai
Laistykite savo Vaškuolė drungnu vandeniu kas 7–10 dienų. Leiskite viršutinei 1,25 cm (0,5 colio) dirvožemio daliai išdžiūti tarp laistymo seansų. Žiemos mėnesiais sumažinkite laistymo dažnumą ir venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį.
Šviesos reikalavimai
Hojai klesti ryškioje, netiesioginėje šviesoje. Padėkite savo Vaškuolė šalia lango, nukreipto į rytus, arba papildomai apšvieskite LED lemputes. Stenkitės, kad jūsų Vaškuolė į per daug intensyvių tiesioginių saulės spindulių, nes dėl to lapai gali nudegti.
Tręšimas
Vaškuolė savo hoya kartą per mėnesį pavasario/vasaros auginimo sezono metu, naudodami subalansuotas skystas trąšas, praskiestas iki pusės stiprumo. Stenkitės vengti tręšti rudens/žiemos mėnesiais, kai augalas neveikia.
Apkarpymas ir persodinimas
Pasibaigus žydėjimo laikotarpiui, kasmet Vaškuolė į pradinę formą. Persodindami palaukite, kol vazonas bus perpildytas ir šaknys bus matomos per drenažo angas, prieš perkeldami Vaškuolė į didesnį indą.
Dažniausių problemų sprendimas
Deja, net ir geriausiai prižiūrint, jūsų Vaškuolė augalui gali kilti problemų. Stebėkite ligos ar vabzdžių užkrėtimo požymius ir tinkamai gydykite.
Ligos
Jei jūsų Vaškuolė pageltusios lapijos arba sulėtėjusio augimo požymių, gali būti, kad ji kenčia nuo šaknų puvinio. Gydykite išimdami augalą iš esamo konteinerio, nugenėdami pažeistas šaknis ir persodindami į šviežią, gerai nusausinančią dirvą. Be to, saugokitės miltligės, kuri ant lapų ir stiebų atsiranda kaip balta plėvelė. Gydykite augalą reguliariai purkšdami neemo aliejaus tirpalu.
Vabzdžių užkrėtimas
Jei ant savo hojos lapijos pastebėjote pynimą ar smulkius vabzdžius, juos gali paveikti voratinklinės erkės ar miltų erkės. Apdorokite šiuos kenkėjus insekticidiniu muilu arba neem aliejumi. Be to, kaip prevencinę priemonę kas savaitę Vaškuolė vandens ir indų ploviklio mišiniu.
Išvada
Turint reikiamų žinių ir patarimų, išlaikyti Vaškuolė augalą nėra sunku. Tinkamai suplanavus vietą, konteinerius ir dirvožemio poreikius bei reguliariai prižiūrint, jūsų Vaškuolė augalas suteiks grožio ir gyvybės jūsų namams ar sodui. Gerai stebint ir greitai veikiant, galite užtikrinti, kad jūsų Vaškuolė išliks sveikas ir gyvybingas.