Vėdrynas yra įprastas kelių Ranunculus veislių pavadinimas, žydinčių žolinių augalų gentis, priklausanti Ranunculeceae šeimai. Šis augalas yra kilęs iš Europos ir gali suteikti nuostabių tekstūrų ir spalvų bet kuriam sodui. Jie ne tik suteiks jūsų lauko erdvėms unikalumo; Šios nuostabios mažos gėlės suteikia daug privalumų, pavyzdžiui, siūlo žiedadulkes bitėms ir kitiems apdulkintojams, suteikia spalvingą žydėjimo kilimą, kuris tęsiasi nuo pavasario iki vėlyvo rudens, be to, jas auginti patiems yra kažkas ypatingo.
Turinys
Planuojate auginti vėdrynus
Prieš sodinant vėdrynus reikia atsižvelgti į dirvožemio tipą, saulės šviesos poreikį ir gėlės vandens poreikį. Vėdrynai mėgsta įprastą, gerai nusausintą dirvą, kurios pH yra 5,5–8,0 ir jiems reikia visiškos saulės arba dalinio pavėsio. Jiems reikia drėgnos dirvos ir augimo ciklo metu (maždaug nuo kovo iki rugsėjo) reikia 1–1,5 colio vandens per savaitę.
Geriausias metas Vėdrynas gumbus sodinti ankstyvą pavasarį, kol dar neįšilo žemė. Tačiau svogūnėlius galima sodinti ir vasaros pabaigoje arba rudenį, jei gyvenate švelnaus klimato sąlygomis. Svarbu pasirinkti sodintuvą arba konteinerį su tinkamomis drenažo angomis, kad būtų išvengta perlaistymo, nes gumbams per ilgai sėdint drėgnoje dirvoje gali atsirasti šaknų puvinys. Sodinant stiebagumbių paviršių laikykite ne giliau kaip 2 cm, nes tai apsaugo nuo puvimo ir skatina stiprų stačias augimą. Pasodinkite kelis gumbus bent 10 cm atstumu vienas nuo kito, kad kiekvienam iš jų būtų pakankamai vietos augti.
Rūpinimasis vėdrynais
Kad Vėdrynas gėlės augtų ir klestėtų, būtinas tinkamas laistymas. Sausros ar lietaus nebuvimo metu augalus laistykite giliai, įsitikinkite, kad šaknys yra prisotintos, bet nepersotinamos. Priklausomai nuo jūsų klimato ir oro sąlygų, tai gali reikšti kartą per kelias dienas arba net kas savaitę. Vėdrynas gėlės gana pakenčia sausrą.
Svarbu periodiškai tikrinti, ar nėra kenkėjų ar ligų, kurios gali pakenkti lapams ir stiebams. Reguliarus stebėjimas ir prireikus insekticidų naudojimas gali padėti išvengti užkrėtimo. Vėdrų tręšimas gali pagreitinti jų vystymąsi ir augimą, tačiau tai nėra būtina, nes jie neįsisavins daugiau maistinių medžiagų, nei paprastai gauna iš dirvožemio. Kita vertus, vėdrynus naudinga retkarčiais genėti ir treniruoti, todėl jie gali išlikti sveiki ir išlaikyti formą, todėl labai rekomenduojama tai daryti bent du ar tris kartus per sezoną.
Išvada
Vėdrynas gėlių auginimas ir priežiūra gali suteikti daug grožio ir spalvų kiekvienam sodui, ir, laimei, tai pradėti daryti nesunku. Tiesiog nepamirškite patikrinti norimos auginti veislės dirvožemio, temperatūros ir apšvietimo reikalavimų bei žinoti apie galimus kenkėjus ir ligas. Sausais laikotarpiais augalus būtinai laistykite giliai ir retkarčiais patręškite bei genėkite visą sezoną. Visi šie veiksmai kartu užtikrins puikų žydėjimą ištisus metus.