Kaip sodinti ir Veigelė: vadovas sodininkams

Kaip sodinti ir Veigelė: vadovas sodininkams

Veigelė yra žydintis krūmas, kuris pavasarį išaugina Gvazdikas, raudonų arba baltų žiedų grupes. Tai lengvai prižiūrimas variantas, kuris jūsų kiemui suteikia grožio ir pritraukia kolibrius. Šiame vadove sodininkams bus pateikti žingsniai, kaip pasodinti ir prižiūrėti Veigelė , kad ji klestėtų.

Veigelė yra lapuočių krūmas su žalia lapija, kuri rudenį tampa geltona arba violetinė. Galima rasti šimtus skirtingų formų ir dydžių veislių, nuo 30 cm (12 colių) aukščio iki 2 m (6 pėdų). Pasodinta Veigelė reikalauja minimalios priežiūros ir kiekvienais metais gausiai žydi ryškia spalva ir tekstūra.

Veigelė sodinimas

Vietos pasirinkimas

Prieš sodindami Veigelė sode pasirinkite vietą, kurioje šis daugiametis augalas turės daug vietos augti ir kasdien gaus bent 5 valandas saulės šviesos. Šis visžalis augalas mėgsta gerai nusausintą dirvą nuo 6,0 iki 7,5 pH. Idealiu atveju sodinimo atstumas turėtų būti 1,2–2 m (4–6 pėdos) vienas nuo kito, atsižvelgiant į jūsų pasirinktos veislės brandų dydį.

Dirvožemio paruošimas

Prieš sodinimą patręškite dirvą. Ant paviršiaus pabarstykite granuliuotas lėtai atpalaiduojančias trąšas arba įkaskite į dirvą 10-10-10 mišiniu. Po to iškaskite duobutę, du kartus didesnę nei Veigelė krūmo šaknies rutulys, kad atsirastų vietos sveikam šaknų augimui. Pataisykite dirvą kompostu, tolygiai sumaišydami jį su vietine duobėje esančia žeme.

Sodinimo žingsniai

Švelniai išimkite Veigelė augalus iš konteinerių ir atlaisvinkite šaknis. Įdėkite juos į skylę, išlaikydami pradinį dirvožemio lygį, apsuptą pakeisto dirvožemio. Užpildykite skylę ir švelniai sutrinkite dirvą, bet per daug nesutankinkite. Po pasodinimo gausiai laistykite augalą.

Laistymo poreikiai

Kad Veigelė gerai įsitvirtintų, per savaitę reikia 1,5–2,5 cm (0,5–1 colio) vandens. Jei tikitės mažiau kritulių, atitinkamai laistykite. Geriausia laistyti anksti ryte, kad lapija turėtų laiko išdžiūti visą dieną.

Priežiūra po pasodinimo

Genėjimas ir amp; Formavimas

Kad Veigelė atrodytų kuo geriau, svarbu genėti ir formuoti. Genėkite žiemos pabaigoje, kad atrodytų soti. Pašalinkite visas negyvas ar pažeistas šakas ir švelniai nupjaukite augalą. Venkite drastiško genėjimo, nes tai gali pakenkti augalui.

Liga ir amp; Kenkėjų valdymas

Reguliariai tikrinkite Veigelė , ar nėra tokių ligų kaip lapų dėmės, antracnozė ar miltligė. Daugelis grybelinių infekcijų gali būti gydomos fungicidais, jei jos anksti užfiksuojamos. Konkrečias naudojimo ir taikymo instrukcijas visada rasite produkto etiketėse. Taip pat patikrinkite, ar nėra kenkėjų, tokių kaip voratinklinės erkės, vikšrai, amarai ir žvynai. Norėdami atsikratyti šių kenkėjų ir sumažinti jų skaičių, naudokite sodininkystės aliejaus purškiklius.

Išvada

Sodinti ir prižiūrėti Veigelė paprasta ir naudinga. Tinkamai pasirinkę vietą, paruošę dirvą ir reguliariai genėdami, netrukus galėsite mėgautis vešliu, ryškiu ir spalvingu krūmu. Nepamirškite stebėti savo kraštovaizdžio, ar nėra ligų ir kenkėjų užkrėtimo, ir nedelsdami imkitės reikiamų veiksmų.