Smėlio svogūnų auginimas: nuoseklus šių unikalių daržovių sodinimo ir priežiūros vadovas

Smėlio svogūnų auginimas: nuoseklus šių unikalių daržovių sodinimo ir priežiūros vadovas

Veltheimija yra neįprasta daržovė, kuri šimtus metų buvo pagrindinė kai kuriose pasaulio vietose. Šiame vadove pateikiama šių unikalių daržovių auginimo ir priežiūros apžvalga. Pateiksime nuoseklias instrukcijas, taip pat aptarsime kai kuriuos smėlio svogūnų auginimo privalumus.

Smėlio svogūnų auginimas gali būti naudingas ir jūsų namų sodą papildys kažkuo unikaliu ir kitokiu. Smėlio svogūnai yra labai švelnaus skonio ir traškios tekstūros, todėl yra universalūs daugelio patiekalų ingredientai. Jie yra atsparūs daugeliui ligų ir kenkėjų rūšių ir reikalauja minimalios sodininko priežiūros.

Smėlinių svogūnų sodinimas

Tinkamos vietos pasirinkimas

Renkantis vietą smėlio svogūnams sodinti, svarbu pasirinkti vietą, kurioje visą dieną būtų daug saulės. Smėlis Svogūnai teikia pirmenybę 6–8 valandoms tiesioginių saulės spindulių per dieną ir turi turėti gerą drenažą.

Dirvožemio paruošimas

Pasirinkę tinkamą vietą svogūnams sodinti, turėtumėte paruošti dirvą įpildami organinių medžiagų arba komposto. Graikinis riešutmedis dirvožemio pH turėtų būti nuo 5,5 iki 7,0 ir granuliuotos tekstūros, galinčios išlaikyti šiek tiek drėgmės.

Svogūnų sodinimas

Sodėdami svogūnus įsitikinkite, kad rinkiniai yra 1 colio (2,54 cm) gylyje ir 4 colių (10,16 cm) atstumu vienas nuo kito. Po to ant viršaus uždėkite dar 2 colius (5,08 cm) dirvožemio ir lengvai paspauskite. Po pasodinimo laistykite plotą ir laikykite dirvą drėgną, bet neužmirkusią.

Smėlio svogūnų priežiūra

Saulės šviesos reikalavimai

Kaip minėta anksčiau, smėlio svogūnams reikia bent 6–8 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną, kad jie klestėtų. Per daug saulės gali pakenkti lapams, todėl karščiausią dienos dalį geriausia jiems suteikti dalinį pavėsį.

Laistymas

Reguliariai ir giliai laistykite smėlio svogūnus, kad paskatintumėte sveiką augimą. Svogūnų augalus laistykite 1–2 colius (2,54–5,08 cm) per savaitę; Priklausomai nuo klimato, gali prireikti laistyti dažniau. Taip pat galite naudoti mulčią aplink svogūnus, kad išlaikytumėte drėgmę dirvožemyje.

Tręšimas

Smėlio svogūnų tręšimas paskatins augimą ir gaus didesnį derlių. Kas dvi savaites naudokite subalansuotas 10-10-10 trąšas, pradedant tada, kai augalai yra 3 colių (7,62 cm) aukščio. Tačiau, jei naudojate mėšlą, palaukite, kol augalai pasieks 4 colius (10,16 cm), prieš dėdami.

Kenkėjų kontrolė

Kadangi smėlio svogūnai paprastai yra atsparūs kenkėjams, jiems nereikia griežtų kenkėjų kontrolės priemonių. Prevencinėmis priemonėmis galite purkšti augalus insekticidiniu muilu arba sodo aliejumi, kad išvengtumėte baisių klaidų.

Gaukite naudą augindami smėlio svogūnus

Derliaus nuėmimas

Kai svogūnai pasiekia norimą dydį, paprastai 5–6 colių (12,7–15,24 cm), galite pradėti jų derlių. Pradėkite traukdami vieną aukštyn, o paskui nuimkite kitus.

Saugojimo parinktys

Nuėmus derlių, smėlio svogūnus galite laikyti vėsioje, sausoje vietoje iki trijų mėnesių. Arba galite palikti svogūnus lauke ant žemės ir uždengti šiaudais, kad išgydytų.

Išvada

Apibendrinant, smėlio svogūnų auginimas gali būti naudinga patirtis, suteikianti galimybę kūrybiškumui ir eksperimentams. Vadovaudamiesi šiuo paprastu vadovu galite sėkmingai sodinti ir prižiūrėti šias unikalias daržoves. Jei laikysitės pagrindinių sodininkystės patarimų, tokių kaip tinkamas laistymas, tręšimas ir kenkėjų kontrolė, turėsite sveiką ir gausų derlių.

Jei turite daugiau klausimų apie smėlio svogūnų auginimą, nedvejodami kreipkitės į vietinį išplėtimo biurą arba internetinius sodininkystės išteklius. Sėkmės!