Kaip auginti ir Verbena savo sode

Kaip auginti ir Verbena savo sode

Verbena (Verbena officinalis) yra žolė, žinoma dėl savo gydomųjų savybių, ji taip pat gali būti naudojama kaip dekoratyvinė gėlė jūsų sode. Jis turi daug įprastų pavadinimų, tokių kaip verbena, laukinis isopas ir mėlynasis Verbena, o augalai greitai auga ir išaugina gražias purpurinių, baltų arba Gvazdikas gėlių grupes. Auginti ir prižiūrėti Verbena savo sode lengva, jei laikotės šių nurodymų.

Verbena (Verbena officinalis) yra aromatinga žolė, turinti ilgą liaudies medicinos istoriją. Augalo lapai ir žiedai šimtmečius buvo naudojami kaip žolelių preparatai ir tinktūros. Verbena turi mažus, ovalo formos lapus ir išaugina gražių violetinių, baltų arba Gvazdikas žiedų smaigalius. Mėgsta visą saulę, o ne dalinį pavėsį ir geriausiai auga gerai nusausintoje dirvoje.

Verbena auginimas

Tinkamos vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi vietą Verbena augalui, rinkitės tokią, kurioje visą dieną gausu tiesioginių saulės spindulių. Verbena puikiai laikosi 15–20 °C temperatūroje, todėl rinkitės vietą, kurioje vasaros mėnesiais nebūna per karšta. Dirvožemis turi būti derlingas ir gerai nusausintas, o pH lygis turi svyruoti nuo 6,0 iki 7,5.

Verbena sėklų sėjimas

Verbena sėklas reikia sėti tiesiai į sodą pavasarį. Sodinkite juos 1–2 cm gyliu ir 10–15 cm atstumu vienas nuo kito eilėmis, išdėstytomis 45 cm atstumu. Sėklų nereikia uždengti, nes joms sudygti reikia šviesos. Jei sodinate daugiau nei vienoje eilėje, paskirstykite sodinimą taip, kad kiekviena nauja eilutė prasidėtų ten, kur baigėsi paskutinė.

Verbena lovų paruošimas

Didesnėms Verbena paruoškite dirvą iškasdami ją iki 30 cm gylio ir pašalindami visas uolas ar šiukšles. Jei reikia, įpilkite trąšų ir įterpkite jas į viršutinį 10 cm žemės plotą. Prieš sodindami sėklas įsitikinkite, kad žemė yra tolygiai drėgna.

Sodinimo rekomendacijos

Paruošę sodinti, suberkite sėklas į iš anksto padarytas duobutes, kurių gylis yra 1–2 cm ir 10–15 cm atstumu vienas nuo kito. Tvirtai nuspauskite žemę ant sodinukų, įsitikinkite, kad daigumo metu jie yra drėgni. Jei tarp daigų paliksite pakankamai vietos, jiems augant atsiras erdvės išsiskirstyti.

Verbena augalų priežiūra

Kai sėklos sudygsta, reguliariai laistykite augalus ir įsitikinkite, kad jie išlieka drėgni, bet neužmirkę. Kartą per dvi savaites tręškite subalansuota formule, kurioje yra lygios azoto, fosforo ir kalio dalys. Norėdami paskatinti gausesnį žydėjimą, nulupkite visas nudžiūvusias gėles ir nugenėkite stiebus.

Verbena priežiūra

Verbena augalus reikia laistyti bent du kartus per savaitę arba kai tik pradeda išdžiūti dirva. Naudokite drungną vandenį, kad nesutrenktumėte šaknų, ir naudokite tik tai, kas būtina dirvožemiui sudrėkinti. Bendra taisyklė yra sudrėkinti dirvą 8–10 cm, kad būtų optimalus drėkinimas.

Verbena augalus galima tręšti kas 2–4 savaites subalansuotomis trąšomis. Kambariniams konteineriams skirtiems augalams vazoninį dirvą sumaišykite su lėtai išsiskiriančiomis trąšomis pagal etiketėje pateiktas instrukcijas. Lauko sodams pabarstykite lengvą granuliuotų trąšų sluoksnį ant dirvos aplink augalų pagrindą.

Verbenų augalų genėjimas ir numarinimas padeda paskatinti Verbena augimą ir paskatinti daugiau žydėti. Nupjaukite pažeistus ar negyvus stiebus ir kuo greičiau pašalinkite visas nudžiūvusias gėles. Tai padės išvengti ligų ir kenkėjų plitimo, o žalumynai atrodys tvarkingi ir tvarkingi.

Galimos Verbena augalų ligos požymiai yra geltoni lapai, sulėtėjęs augimas ir dėmės arba spalvos pakitimas ant žalumynų. Šie simptomai gali rodyti virusą ar grybelį, kuris gali greitai plisti tarp augalų. Atskirkite visus užkrėstus augalus nuo kitų ir apdorokite juos organiniu fungicidu.

Išvada

Dėl nuostabių spalvingų žiedų, kuriuos jie skleidžia, Verbena savo sode yra naudinga patirtis. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, šie augalai klestės ir suteiks jūsų kraštovaizdžiui grožio ištisus metus. Jie ne tik suteikia ryškią spalvą ir tekstūrą, bet ir turi naudingų gydomųjų savybių. Verbena išsiskiria bet kuriame sode ir yra būtinas bet kurio žalianykščio sodininko priedas.