Kaip Veronika sodo pertvarkymui

Kaip Veronika sodo pertvarkymui

„Veronika“ yra patrauklūs, lengvai auginami ir mažai priežiūros reikalaujantys daugiamečiai augalai, puikiai papildantys sodą. Nesvarbu, ar turite mažą ar didelę erdvę užpildyti savo sode, Veronika gali suteikti spalvingą grožį, nesvarbu, kurią vietą pasirinksite. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip greitai pasodinti šias nuostabias gėles, kad galėtumėte mėgautis maloniu jų žydėjimu visą sezoną!

A. Veronika apibrėžimas

Veronika, taip pat žinomi kaip veronika, yra daugiamečiai augalai su švelniais varpelio formos žiedais, paprastai būna mėlynos, violetinės, Gvazdikas ir baltos spalvos. Šie žydintys augalai gali būti nuo 5 iki 60 cm aukščio, todėl Graikinis riešutmedis tinka ankštoms erdvėms ir lysvėms, apvadams ir alpinariumams.

B. „ Veronika “ auginimo privalumų apžvalga

Veronika yra neįtikėtinai lengva prižiūrėti ir prižiūrėti. Jie taip pat yra atsparūs elniams ir pritraukia drugelius, suteikdami jūsų sodo oazei spalvų ir judėjimo. Skirtingai nuo vienmečių augalų, kuriuos reikia persodinti kiekvienais metais, teisingai pasodinus, Veronika žydės kelerius metus.

Tinkamos „ Veronika“ vietos pasirinkimas

A. Atsižvelgiant į klimatą ir sąlygas

Prieš sodindami Veronika, atsižvelkite į klimatą ir sąlygas pasirinktoje vietoje. Veronika geriausiai klesti nuo -3°C iki 25°C temperatūroje ir blogai veikia sausame ir karštame klimate. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinkta vieta visą sezoną yra vidutiniškai drėgna.

B. Graikinis riešutmedis dirvožemio tipo pasirinkimas

Prieš sodinant Veronika svarbu įsitikinti, kad sodinate juos tokioje dirvoje, kurioje jie klestės. Veronika mėgsta drėgną, priemolio dirvą su geru drenažu, pH nuo 6,5 iki 7,5 ir nuolatinį vandens tiekimą. Jei įmanoma, venkite molingo dirvožemio, nes tokio tipo dirvožemis linkęs sulaikyti vandenį, sukurdamas aplinką, linkusią į šaknų puvinį.

Dirvos paruošimas Veronika

A. Dirvožemio pH lygio reguliavimas

Jei reikia, prieš sodindami Veronika, pakoreguokite dirvožemio pH lygį. Tai galima padaryti pridedant organinių medžiagų, tokių kaip kompostuoti lapai, mulčias ar mėšlas. Dirvožemio tyrimo rinkinys gali padėti nustatyti, kokius koregavimus reikia atlikti, kad dirvožemis patektų į norimą diapazoną.

B. Komposto arba mėšlo pridėjimas

Kompostas arba mėšlas padeda į dirvą pridėti būtinų maistinių medžiagų ir pagerinti drenažą. Gausiai paskleiskite sluoksnį ant dirvožemio ir grėbliu įterpkite jį į viršutinį 15 centimetrų dirvos plotą.

C. Skylių kasimas

Iškaskite skyles Veronika , vieną ar du kartus didesnius už šaknies rutulį, maždaug 30 cm atstumu vienas nuo kito. Įsitikinkite, kad duobės gylis yra toks pat, kaip ir augalo šaknys. Vienoje vietoje sodindami kelis Veronika , tarp jų palikite 25 cm tarpą.

Veronika sodinimas

A. Sodinimas viduje ir sodinimas lauke

Veronika gali būti lengvai auginami patalpose arba lauke. Jei norite sodinti lauke, kiekvieną sodinuką įdėkite į paruoštą duobutę ir užberkite žeme. Po pasodinimo gausiai laistykite. Sodinimui patalpose reikia naudoti vazoninį dirvožemį ir įsitikinti, kad yra tinkamas drenažas. Sodinukus sudėkite į iki 20 cm pločio indus ir reguliariai laistykite.

B. Atsižvelgiant į saulės ir šešėlio toleranciją

„Veronika “ dažniausiai renkasi šiek tiek pavėsio karščiausią dienos dalį ir klesti nuo penkių iki šešių valandų tiesioginių saulės spindulių kiekvieną dieną. Priklausomai nuo pasodintų Veronika įvairovės, kai kuriems gali prireikti daugiau ar mažiau saulės poveikio nei kitiems.

C. Kaip užtikrinti tinkamą tarpą tarp augalų

Užtikrinkite, kad kiekvienas augalas turėtų pakankamai vietos augti neperpildydamas savo kaimynų. Tarp kiekvieno augalo palikite 30 cm tarpą. Perpildytos Veronika gali sukelti oro cirkuliacijos problemų, o tai gali sukelti ligas ir augalų mirtį.

Veronika palaikymas

A. Reikalavimai vandeniui

Reguliariai Veronika vanduo, todėl aplink pagrindą esantis dirvožemis yra drėgnas, bet neprisotintas. Reikalingas vandens kiekis priklauso nuo dirvožemio tipo, temperatūros ir kritulių lygio. Ilgesnio sausumo metu laistykite dažniau ir atkreipkite dėmesį į bet kokį lapų vytimą.

B. Tręšimo reikalavimai

Veronika kartą per mėnesį per visą auginimo sezoną. Optimaliam augimui užtikrinti galima naudoti organines trąšas, tokias kaip žuvų emulsija.

Paskutiniai patarimai, kaip sodinti Veronika

A. Spalvingų derinių kūrimas

Pabandykite derinti įvairių tipų Veronika , kad sukurtumėte nuostabių spalvingų derinių. Įvairių veislių Veronika žydi skirtingomis spalvomis; blyškiai mėlynas spalvas derinkite su sodriomis violetinėmis arba ryškiai baltos spalvos su ryškiomis rožinėmis, kad pasiektumėte tikrai akį traukiančių rezultatų.

B. Mulčio užtepimas

Padėjus mulčią aplink Veronika pagrindą, jie bus apsaugoti nuo ekstremalių temperatūrų ir sausros, kartu skatindami sveikesnį augimą.

C. Deadheading

Deadhead reguliariai žydėjo, kad paskatintų naują žydėjimą ir neleistų sėti. Būkite atsargūs, kad netyčia neištrauktumėte ūglių, kai mirštate.

Išvada

Atlikdami šiuos veiksmus, kaip tinkamai pasodinti Veronika, savo sode galėsite džiaugtis gražiais, žydinčiais Veronika daugelį metų! Minimaliai prižiūrint ir prižiūrint, Veronika gali puikiai papildyti bet kurį sodą.