Raskite ramybę savo sode su Vėzdūnė augalu

Raskite ramybę savo sode su Vėzdūnė augalu

Taikos lelijos, moksliškai žinomos kaip Spathiphyllum, yra visžalis daugiametis žydintis augalas iš Nikaragvos ir Panamos. Ši graži gėlė, plačiai vertinama dėl dekoratyvinės vertės ir oro kokybės gerinimo, puikiai papildys bet kurį sodą. Atlikę kelis paprastus veiksmus, galėsite lengvai rasti ramybę ir ramybę augindami savo Vėzdūnė patogiai savo namuose.

Vėzdūnė (Spathiphyllum) yra klumpes formuojantis žolinis daugiametis augalas, užaugantis 12–16 colių aukščio. Jo didelę žalią lapiją lydi ilgi lapkočio lapai, kurie gali užaugti iki 15 cm ilgio. Pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje tarp lapų atsiranda baltų dėmių, pranešančių apie kvepiančias baltas arba kreminės spalvos gėles. Natūrali augalų buveinė yra šešėlinėse vietose, todėl jiems reikia minimalios saulės šviesos, kai jie auginami patalpose.

Be visų privalumų, kuriuos siūlo Vėzdūnė , ji taip pat garsėja savo gebėjimu sugerti ore esantį formaldehidą ir kitas toksiškas dujas, kurios dažnai randamos mūsų namuose iš kasdienių valiklių ir net kilimų. Taigi Vėzdūnė jūsų gyvenamojoje erdvėje padės išlaikyti sveiką aplinką jūsų namuose.

Planavimas ir pasirengimas

Prieš pradedant sodinti Vėzdūnė, svarbu atsižvelgti į tam tikrus veiksnius. Pasirinkti tinkamą vazoną Lelija svarbu užtikrinti, kad šaknys gautų pakankamai vietos klestėti. Indas, kurio skersmuo yra 20–25 cm, turėtų padėti.

Antra, taip pat svarbu nustatyti saulės šviesos reikalavimų tipą. Nors šie augalai teikia pirmenybę tamsesnėms vietoms, kelios valandos tiesioginės saulės per dieną gali būti naudingos. Pastačius juos šalia lango, nukreipto į pietryčius, turėtų būti pakankamai natūralios šviesos, nepersistengiant.

Trečia ir svarbiausia, kad augalai būtų sveiki, labai svarbu pasirinkti tinkamą dirvą. Naudokite viršutinį dirvožemio sluoksnį, sumaišytą su kompostu ir trupučiu trąšų, kad sukurtumėte gerai nusausinantį pagrindą, Graikinis riešutmedis jūsų Vėzdūnė.

Vėzdūnė sodinimas

Surinkę visas reikalingas medžiagas, eikite į priekį ir pradėkite sodinti savo Vėzdūnė. Vazono centre kastuvu švelniai iškaskite 5 cm gylio duobutę, suberkite sėklą ir pabarstykite žeme.

Įsitikinę, kad sėkla yra žemėje, gerai laistykite puodą, kol vanduo pradės tekėti iš dugno. Po savaitės rekomenduojama dar kartą laistyti. Jei žemė bus drėgna, tai bus labai naudinga jūsų Vėzdūnė , todėl laistykite saikingai, bet dažnai.

Kai taikos lelijos jaunos, nugenėkite kai kuriuos lapus aplink apatinę augalų pusę, kad viršūnę pasiektų pakankamai saulės šviesos. Tai apsaugos augalą nuo pažeidimų ir viršutinių lapų žūties dėl nepakankamos šviesos.

Reguliariai tręšiant augalą pagerės augalo augimas. Naudokite bet kokias skystas trąšas ir prieš dėdami į dirvą praskieskite jas iki ketvirčio stiprumo.

Vėzdūnė išlaikymas

Pasodinę Vėzdūnė, būtinai stebėkite augalo sveikatą, ar neatsiranda ligos požymių ar maistinių medžiagų trūkumo. Reguliariai apžiūrėkite lapus, ar nėra kenkėjų, ir, jei reikia, naudokite neemo aliejų arba insekticidinį muilą, kad išvengtumėte užkrėtimo.

Be to, atminkite, kad Vėzdūnė mėgsta drėgnas buveines; todėl kiekvieną rytą lapų purškimas padeda išlaikyti aukštą drėgmės lygį. Arba į dėklą po puodu įdėdami akmenų ir akmenukų yra puikus būdas padidinti drėgmę.

Išvada

Sėkmingai auginti ir rūpintis savo Vėzdūnė reikia atsidavimo ir kantrybės. Tinkamai paruošdami ir prižiūrėdami galėsite mėgautis grožiu ir gauti daug privalumų, susijusių su Taikos lelijomis. Apibendrinant, pateikiami žingsniai, kurių reikia norint pasodinti ir prižiūrėti Taikos lelijas:

  • Tinkamo puodo pasirinkimas – pasirinkite 20–25 cm skersmens puodą
  • Saulės šviesos reikalavimai – padėkite puodą šalia lango, nukreipto į pietryčius.
  • Tinkamo dirvožemio pasirinkimas – sukurkite gerai nusausinantį dirvožemio mišinį, sudarytą iš viršutinio dirvožemio sluoksnio, komposto ir trąšų
  • Augalo laistymas – kruopščiai laistykite augalą ir laikykitės savaitės laistymo tvarkos
  • Lapų genėjimas – genėkite lapus aplink apatinę augalo dalį
  • Augalo tręšimas – Tręškite augalą reguliariais intervalais
  • Augalų sveikatos stebėjimas – stebėkite ligų požymius ir maistinių medžiagų trūkumą
  • Tikrinimas, ar nėra kenkėjų – reguliariai tikrinkite, ar nėra vabzdžių ar kenkėjų
  • Tinkamos drėgmės užtikrinimas – sudrėkinkite lapus arba sudėkite akmenis į dėklą po puodu

Bendras patrauklumas ir daugybė privalumų, susijusių su Peace Lilies, yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas norint suteikti grožį bet kokiam sodui. Tinkamai planuojant ir ruošiant dirvą, jūsų Vėzdūnė ne tik suteiks ramybės ir ramybės jausmą, bet ir natūraliai išvalys orą jūsų namuose.