Vienadienės priežiūros patarimai pradedantiesiems sodininkams

Vienadienės priežiūros patarimai pradedantiesiems sodininkams

Dėl gražių žydėjimo ir lengvų priežiūros reikalavimų yra populiarus ir mažai priežiūros reikalaujantis pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams. Šiame straipsnyje mes pasidalinsime su jumis keletu Vienadienės priežiūros patarimais, kaip auginti šiuos nuostabius augalus savo kieme.

Vienadienės yra žydintis augalas, priklausantis Hemerocallidaceae šeimai. Jau seniai sodininkų vertinamas dėl savo ištvermės, grožio ir įvairiausių auginamų gėlių. Viendienės lelijos gali žydėti beveik visą vasarą ir gali būti beveik bet kokios įsivaizduojamos spalvos, nuo baltos iki geltonos, Gvazdikas iki raudonos, oranžinės iki violetinės.

Kadangi viendienės lelijos yra labai universalios ir lengvai auginamos, jos tampa vis populiaresnis pasirinkimas tarp pradedančiųjų sodininkų. Auginti ir prižiūrėti šiuos nuostabius augalus yra gana paprasta. Tik šiek tiek pasiruošę ir reguliariai prižiūrėdami, jūs taip pat galite turėti sėkmingą Vienadienės savo kieme.

Savo Vienadienės lovos planavimas

Svarbiausia auginti nuostabias vienadienes lelijas – pradėti nuo dešinės pėdos ir sodinant atlikti visus būtinus veiksmus. Štai ką reikia žinoti:

  • Geriausios vietos pasirinkimas – raskite savo kieme ar sode vietą, kuri kasdien gauna bent šešias valandas tiesioginių saulės spindulių. Jei tokios zonos neturite, rinkitės tokią, kurioje dalinai šviečia saulė, geriausia ryte.

  • Tinkamo dirvožemio tipo pasirinkimas – vienadienėms lelijoms patinka gerai nusausinantis dirvožemis, todėl Graikinis riešutmedis smėlingas arba priemolio dirvožemis. Jei reikia, pakoreguokite dirvą, įpilkite komposto ir kitų organinių medžiagų, kad pagerintumėte vaisingumą. Įsitikinkite, kad jūsų pH lygis yra nuo 6,0 iki 7,5.

  • Viendienių lelijų pasirinkimas – galite įsigyti vienadienių lelijų darželyje arba užsisakyti internetu. Yra didžiulis spalvų ir veislių asortimentas, todėl skirkite šiek tiek laiko, kad nuspręstumėte, kurias iš jų norėtumėte įtraukti į savo sodą.

  • Sėti vienadienes – geriausias laikas sodinti vienadienes yra ankstyvas pavasaris, praėjus paskutinėms šalnoms. Kiekvienai lemputei iškaskite skylę maždaug 15 cm gylio ir maždaug 20 cm atstumu vienas nuo kito. Įdėkite lemputę į skylę šaknimis žemyn ir šiek tiek išskleiskite. Švelniai užpildykite žemę aplink ją ir lengvai paspauskite, kad sutvirtėtų. Pasodinę svogūnėlius laistykite ir reguliariai laistykite, kol įsitvirtins.

Priežiūros ir priežiūros metodai

Pasodinus viendienes, kitas žingsnis – tinkamai prižiūrėti ir prižiūrėti. Štai ką turite padaryti:

  • Laistymo reikalavimai – laistykite vienadienes lelijas 2–3 kartus per savaitę ir kiekvieną kartą jas gerai pamirkykite. Esant dideliam karščiui, laistykite kas antrą dieną.

  • Tręšimas – 3 kartus per metus (pavasarį, vasarą ir rudenį) maitinkite vienadienes lelijas subalansuotomis trąšomis. Tręškite iškart po stiprios liūties ir dar kartą po 4 savaičių.

  • Negyvimas ir dalijimasis – nudžiūvusios gėlės nudžiūvusios (pašalinkite jas kuo greičiau po žydėjimo), kad paskatintumėte jų augimą. Kai gumbai kas 3–4 metus bus perpildyti, padalykite juos pavasarį ir persodinkite.

  • Apsauga nuo kenkėjų ir ligų – kad kenkėjai ir ligos nepaveiktų jūsų viendienių lelijų, įsitikinkite, kad jas tinkamai laistote, reguliariai tręšiate ir tinkamai paskirstykite. Laikykite piktžoles atokiai nuo lysvių ir venkite laistyti virš galvos. Nedelsdami pašalinkite visus sergančius žalumynus ir tinkamai išmeskite.

Išvada

Dieninės lelijos puikiai papildys jūsų sodą, jei ieškote ko nors patrauklaus, tačiau lengvai prižiūrimo. Vykdydami aukščiau aprašytus veiksmus užtikrinsite sėkmingą sveikų ir gyvybingų viendienių auginimą.

Tai ne tik stulbinančiai ryškios ir gražios gėlės, bet ir mažai prižiūrimos bei atsparios sausrai, todėl tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams. Be to, jie pritraukia bites ir drugelius, atbaidydami elnius ir triušius.

Galiausiai patartume suteikti savo viendienėms lelijomis pakankamai vietos augti ir žydėti iki galo. Suteikite jiems švelnios meilės priežiūros ir mėgaukitės šiomis nuostabiomis gėlėmis šiltesniais mėnesiais!