Kaip prižiūrėti „ Vikšris “ jūsų sode

Kaip prižiūrėti „ Vikšris “ jūsų sode

Kaip prižiūrėti „ Vikšris “ jūsų sode

Vikšris žolė (Juncus effusus) – tai mažai priežiūros reikalaujanti daugiametė žolė, kuri gali suteikti jūsų sodui tekstūros, garso ir vizualinio įdomumo. Jis taip pat žinomas kaip įprastas skubėjimas arba minkštųjų kamienų skubėjimas. Ištverminga USDA 3–9 zonose, šios rūšies augalai turi vertikalią augimo įprotį ir siaurus lapus, todėl puikiai tinka sodams prie vandens telkinių, tvenkinių ar upelių.

Vikšris apibrėžimas

„Vikšris “ yra pelkių daugiametės žolės rūšis, kuri dėl patrauklių savybių plačiai naudojama kraštovaizdžio kūrimui. Jo mokslinis pavadinimas yra Juncus effusus ir jis yra atsparus USDA 3–9 zonose. Paprastai jis užauga nuo vieno iki dviejų pėdų aukščio ir suteikia sodui tekstūros, garso ir vizualinio susidomėjimo. Dėl vertikalios formos ir siaurų lapų jis puikiai tinka sodams šalia vandens šaltinių, tokių kaip tvenkiniai, upeliai ar upės.

Vikšris pranašumai

Pagrindinis „ Vikšris “ sodinimo sode privalumas yra tai, kad jo priežiūrai nereikia neįtikėtinai mažai. Jis klesti net neprižiūrimas ir puikiai tinka tiems, kurie turi mažai laiko praleisti savo sode. Be to, jis padeda pagerinti dirvožemio kokybę, nes jo šaknys padeda sumažinti eroziją. „Vikšris “ taip pat naudingas pritraukiant laukinę gamtą, suteikiant buveines paukščiams ir smulkiems žinduoliams, o jo lapai gali būti naudojami krepšelių apstatymui kurti.

„Vikšris“ planavimas

Tinkamos vietos sode nustatymas

Rinkdamiesi vietą sode, kur sodinti Vikšris, pirmiausia turėtumėte apsvarstyti, kiek vietos turite. Jei turite ribotą erdvę, apsvarstykite galimybę sodinti jį dideliuose konteineriuose terasoje ar terasoje. Kai nustatysite ploto, kurį norite uždengti Vikšris, dydį, turėtumėte nuspręsti, ar norite, kad augalai būtų sodinami tiesiai į žemę, ar į konteinerius. Jei sodinate į žemę, ieškokite vidutiniškai drėgnos, gerai nusausintos dirvos, kuri per dieną gauna bent šešias valandas tiesioginių saulės spindulių.

„ Vikšris“ įvairovės pasirinkimas

Populiariausia Vikšris skroblų veislė yra Juncus effusus, tačiau galima rinktis ir iš kitų rūšių, įskaitant Juncus acutiflorus ir Juncus tenuis. Prieš pasirinkdami apsvarstykite norimą pasiekti aukštį ir lapijos plotį.

Dirvožemio reikalavimų supratimas

Vikšris nereikia maistinių medžiagų turtingų dirvožemių, tačiau jis turi išlaikyti drėgmę, todėl stenkitės naudoti molio pagrindą. Taip pat turėsite pakoreguoti dirvožemį, kad pH būtų subalansuotas nuo šiek tiek rūgštaus iki švelniai šarminio. Graikinis riešutmedis pH lygis yra nuo 6,2 iki 7,8.

„Vikšris“ sodinimas

Dirvos paruošimas sodinimui

Prieš sodinant į žemę svarbu tinkamai paruošti dirvą. Įdėkite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar mėšlas, kad padidintumėte dirvožemio derlingumą. Jei reikia, įpilkite kalkių arba medžio pelenų, kad padidintumėte pH lygį, arba sieros, kad sumažintumėte. Kad neaugtų piktžolės, po dirvos paruošimo uždėkite 1-3 cm mulčio sluoksnį.

„Vikšris“ sodinimas

Dabar esate pasiruošę sodinti! Pradėkite kasdami duobę, kuri yra dvigubai platesnė ir gilesnė už šaknies rutulį. Tada įkiškite šaknies rutulį į skylę, visus tarpus užpildydami puria žeme. Užpildę skylę, šiek tiek sutvirtinkite dirvą, kad šaknys geriau liestųsi.

Mulčiavimas aplink Vikšris

Aplink augalus paskleiskite 5 cm mulčio sluoksnį, kad išsaugotumėte drėgmę, slopintumėte piktžoles ir apsaugotumėte nuo kraštutinių temperatūrų. Būkite atsargūs ir nesukraukite mulčio per arti augalų stiebų, nes jie gali pūti.

Priežiūra ir priežiūra

Lastymas Vikšris

„Vikšris“ mėgsta nuolat drėgną dirvą, todėl sausros metu reguliariai laistykite. Įsitikinkite, kad dirvožemis niekada visiškai neišdžiūtų, ir neperlaistykite, kad išvengtumėte grybelinių problemų. Kai tik įmanoma, stenkitės, kad žalumynai nesušlaptų, nes Vikšris yra jautrus ligoms.

Tręšimas Vikšris

Jei reikia, kartą per metus, pavasarį, tręškite universaliomis trąšomis. Vadovaukitės pakuotės instrukcijomis dėl naudojimo normų.

„Vikšris“ genėjimas

Norėdami išlaikyti patrauklią išvaizdą, žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį nugenėkite nudžiūvusius stiebus ir bet kokią ligotą lapiją.

Piktžolių ir kenkėjų naikinimas

Piktžolės konkuruoja su Vikšris dėl maistinių medžiagų, vandens ir šviesos, todėl svarbu reguliariai ravėti. Kad išvengtumėte kenkėjų, dažnai apžiūrėkite augalus ir pašalinkite visas labai pažeistas augalų dalis.

Išvada

Santrauka, kaip prižiūrėti sode esantį „ Vikšris “, santrauka

„Vikšris “ yra puikus pasirinkimas ieškantiems mažai priežiūros reikalaujančios dekoratyvinės žolės savo sodui. Planuodami Vikšris, prieš pasirinkdami tinkamą veislę, atsižvelkite į vietos poreikį, vietos klimatą ir dirvožemio pH balansą. Sodinant įsitikinkite, kad dirvožemis yra tinkamai paruoštas ir, jei reikia, pakeistas. Priežiūrai ir priežiūrai reguliariai laistykite ir įsitikinkite, kad dirva išlieka tolygiai drėgna, periodiškai mulčiuokite aplink augalus, kad naikintumėte piktžoles, ir apžiūrėkite, ar augaluose nėra kenkėjų ir ligų. Tinkamai prižiūrint, „ Vikšris “ jūsų sode gali atrodyti tiek vizualiai, tiek funkcionaliai.