Viksva yra tvirti daugiamečiai augalai, kurie dažnai yra gražių Vidurio Vakarų ir Rytų pievų, pelkių ir miškų dalis. Kai jie yra įtraukti į namų sodus, jie gali suteikti unikalios tekstūros ir matmenų, taip pat suteikti įvairių privalumų, pavyzdžiui, sumažinti eroziją, suteikti prieglobstį laukinei gamtai ir sukurti vizualinį susidomėjimą. Šiame vadove pateikiami žingsniai, kaip planuoti ir įrengti Viksva sodą, taip pat informacija apie šių nuostabių augalų priežiūrą.
Turinys
Viksva yra plačialapis į žolę panašus augalas, augantis palei upes, ežerus, pakelėse ir kitose drėgnose JAV vietose. Jie yra įvairių dydžių ir veislių ir buvo naudojami kraštovaizdžio dizainui visame pasaulyje. Ši augalų šeima savo vartotojams siūlo daug privalumų, įskaitant mažą priežiūrą, vandens sulaikymo galimybes ir atsparumą ligoms bei kenkėjams.
Viksva sodo planavimas
Kai nuspręsite į savo sodą įtraukti Viksva , laikas pradėti planuoti. Pirmiausia apsvarstykite vietą, kurioje norėtumėte sodinti Viksva. Jie mėgsta drėgną dirvą ir klestės iš dalies pavėsingose vietose. Taip pat turėtumėte patikrinti dirvožemio kokybę, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamas Viksva , išmatuodami pH lygį ir nustatydami, ar dirvožemis turi tinkamą drenažą. Taip pat svarbu ištirti įvairias Viksva rūšis, kad būtų galima pasirinkti tinkamas individualiam klimatui ir sodo tikslams.
Viksva sodinimas
Kai nustatysite puikią vietą savo Viksva, laikas sodinti! Prieš įterpiant sėklas ar daleles į dirvą, svarbu paruošti plotą, pašalinant visas piktžoles, įpilant organinių medžiagų ir išbandant dirvožemio pH. 7–8 zonose Viksva paprastai galite sėti tiesiai į dirvą, o kitose zonose jas gali tekti pasodinti patalpoje, o vėliau sezono metu jas išnešti į lauką. Jei persodinami skyriai, kastuvu iškaskite dvigubai gilesnę ir platesnę duobę nei šaknų gumulas ir užberkite žeme. Kruopščiai laistykite skyrių.
Rūpintis savo Viksva
Dabar, kai jūsų Viksva pasodintos, svarbu jas tinkamai prižiūrėti, kad jos būtų sveikos ir tvirtos. Tinkamas laistymas yra būtinas norint, kad Viksva būtų sveikos. Kartą per savaitę laistykite juos giliai, kiekvieną kartą suteikdami apie 4 litrus vandens. Tręšti nebūtina, bet jei nuspręsite tręšti, naudokite specialiai Viksva skirtas trąšas. Genėjimas ir apipjaustymas taip pat yra svarbūs ir turėtų būti atlikti prieš prasidedant pavasario augimui.
Viksva nuėmimas
Kas vienerius ar dvejus metus galite nuimti viksvų derlių Viksva stiebus arti žemės lygio. Šio proceso metu būtinai mūvėkite pirštines. Nupjautus stiebus galima laikyti ryšuliuose, kol bus paruošti sodinti kitur.
Išvada
Sodo auginimas su Viksva gali būti naudingas, kai tai daroma teisingai. Pradėkite apsvarstydami tinkamą savo Viksva vietą ir dirvožemio tipą. Pasodinę sodą prižiūrėkite reguliariai laistydami, genėdami ir karpydami. Galiausiai derlių nuimkite kas vienerius ar dvejus metus. Atlikę šiuos veiksmus užtikrinsite sėkmingą Viksva sodą.