5 Vilnotoji notra sodinimo savo sode privalumai

5 Vilnotoji notra sodinimo savo sode privalumai

instrukcijos

Vilnotoji notra (Stachys byzantina) yra daugiametė gėlė, kuri gali suteikti jūsų sodui tekstūros ir spalvos. Jis turi neryškius, sidabrinius lapus, kurie jaučiasi švelnūs liesti, todėl jo pavadinimas yra įprastas. Jei nuspręsite savo sode sodinti Vilnotoji notra , ne tik suteiksite sodui įdomios išvaizdos, bet ir dar keletą privalumų. Šiame straipsnyje bus aptariamos penkios tokios naudos ir pateikiamos instrukcijos, kaip sodinti ir prižiūrėti Vilnotoji notra.

Privalumai

Yra daug privalumų, jei į savo sodą Vilnotoji notra :

Prideda sodui tekstūros ir spalvos

Vienas didelis Vilnotoji notra sodinimo pranašumas yra tai, kad jis suteikia sodui ar kraštovaizdžiui tekstūros ir spalvos. Pilkai žalia Vilnotoji notra žalumynai suteikia puikų kontrastą su kitomis sodo spalvomis, o susitelkę žiedai svyruoja nuo Gvazdikas iki tamsiai violetinės spalvos. Tekstūros ir spalvų derinys suteiks jūsų sodui nepakartojamą išvaizdą.

Puikiai tinka vaikų sodams

Jei turite vaikų, savo sode puiku turėti Vilnotoji notra , nes aksominiai sidabriniai lapai suteikia puikią lytėjimo patirtį mažiesiems. Dar geriau, kad nektaro turtingos gėlės pritraukia bites ir drugelius, o tai suteikia vaikams galimybę mokytis apie šiuos vabzdžius.

Pritraukia naudingus vabzdžius

Kaip minėta anksčiau, Vilnotoji notra į jūsų sodą pritraukia naudingus vabzdžius, pvz., vietines bites ir drugelius. Šie vabzdžiai gali padėti apdulkinti daržoves ir gėles jūsų sode. Be to, kai kuriems kenkėjams plėšrūnams patinka Vilnotoji notra , todėl turėdami ją savo sode padėsite apsaugoti nuo tų kenkėjų.

Graikinis riešutmedis tinka sausrai atspariems sodams

Sausais laikotarpiais Vilnotoji notra augalai išliks vešlūs ir patrauklūs, o kitiems augalams gali kilti problemų. Todėl Vilnotoji notra Graikinis riešutmedis tinka vietovėms, kuriose yra ilgos sausros arba mažai kritulių. Įsikūrus, jiems reikia labai mažai vandens, todėl jie yra vieni geriausiai sausrai atsparių augalų.

Lengva priežiūra

Sukūrus Vilnotoji notra rūpintis paprasta. Nupjaukite žydinčius stiebus po žydėjimo ir švelniai pašalinkite gėlių stiebus, kai nužydėjo; padalinti kas kelerius metus, priklausomai nuo dydžio; ir dauginti stiebo auginiais arba sėklomis, kad būtų daugiau augalų. Jei laikysitės priežiūros instrukcijų, metai iš metų mėgausitės ryškia Vilnotoji notra .

Kaip Vilnotoji notra

Dabar, kai Vilnotoji notra sodinimo jūsų sode naudą, pažiūrėkime, kaip pradėti:

  1. Pasirinkite vietą, kurioje visą dieną daug saulės.

  2. Paruoškite dirvą purendami ir pagerindami drenažą. Tai galite padaryti į dirvą įmaišę komposto ar trąšų.

  3. Pradėkite sodinti. Padėkite kiekvieną Vilnotoji notra 12 colių (30 cm) atstumu vienas nuo kito.

  4. Reguliariai laistykite, kol augalas įsitvirtins.

Vilnotoji notra priežiūra

Prižiūrėti Vilnotoji notra yra gana paprasta. Štai keturi veiksmai, kuriuos turėtumėte atlikti pradėjus žydėti gėlėms:

  1. Po žydėjimo nupjaukite augalą.

  2. Švelniai pašalinkite gėlių stiebus po to, kai nužydėjo.

  3. Padalinkite kas trejus ar ketverius metus, atsižvelgiant į jo dydį.

  4. Padauginkite stiebo auginiais arba sėklomis, kad sukurtumėte naujus augalus.

Išvada

Vilnotoji notra puikiai papildo bet kurį sodą dėl savo tekstūros, spalvos ir gebėjimo pritraukti naudingus vabzdžius. Jam taip pat reikia labai mažai vandens, todėl jis puikiai tinka sodams sausesnio klimato sąlygomis. Prieš sodindami Vilnotoji notra, būtinai išsirinkite vietą, kurioje daug saulės spindulių, ir paruoškite dirvą kompostu arba trąšomis. Po pasodinimo nepamirškite reguliariai laistyti ir ravėti. Galiausiai, kai tik pradės žydėti, nepamirškite nupjauti ir, kai reikia, padalinti.