Auginkite Vingiorykštė ir mėgaukitės kvapniais vasaros žydėjimais

Auginkite Vingiorykštė ir mėgaukitės kvapniais vasaros žydėjimais

Vingiorykštė – Rožė šeimos žydintis augalas, kuris auga Europos, Azijos ir Šiaurės Amerikos pievose, pelkėse ir grioviuose. Jis žydi gražiai baltais su paparčius primenančiais žalumynais, kvepiančiais saldžiu medumi, kuris pritraukia daug apdulkintojų, tokių kaip bitės, drugeliai ir kiti vabzdžiai. Augantis Vingiorykštė gali suteikti jūsų sodui grožio, kvapo ir vizualinio malonumo!

Kur Vingiorykštė

Idealiu atveju, jei norite sėkmingai auginti Vingiorykštė , turėtumėte pasirinkti vietą saulėje arba daliniame pavėsyje ir paruošti drėgną, bet gerai drenuojančią dirvą. Graikinis riešutmedis dirvožemis turėtų būti aukštos kokybės priemolis – molio, smėlio ir organinių medžiagų mišinys. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad svetainėje nėra piktžolių, ir būtinai pašalinkite visas šiukšles.

Kaip Vingiorykštė

Vingiorykštė sodinimui galite naudoti sėklas arba sodinukus. Jei naudojate sėklas, pamirkykite jas per naktį ir pasėkite tiesiai į paruoštą dirvą maždaug 1 cm gylyje. Daigai turėtų būti sodinami maždaug 20 cm atstumu vienas nuo kito rudenį arba ankstyvą pavasarį. Sodindami ir sėklas, ir sodinukus, būtinai švelniai sutvirtinkite dirvą aplink juos ir gerai laistykite.

Vingiorykštė priežiūra

Vingiorykštė reikia reguliariai laistyti auginimo sezono metu, tačiau būkite atsargūs ir neperlaistykite. Negyvų ar mirštančių augalų dalių genėjimas gali padėti paskatinti naują augimą ir išlaikyti šviežią išvaizdą. Tręšimas azoto turinčiomis trąšomis kartą per metus taip pat gali padėti paskatinti augimą.

Išvados

Vingiorykštė gali būti naudinga patirtis, o tinkamai prižiūrimi šie gražūs augalai gali žydėti kvapniais visą vasarą. Baltomis gėlėmis ir subtiliai atrodančiais žalumynais Vingiorykštė prideda grožio ir žavesio kiekvienam sodui. Saldus žiedų aromatas pritrauks apdulkintojus ir suteiks jūsų lauko erdvei dar daugiau gyvybės.