Puikus sodas su Vingiris įkvėpimu: sodinimo patarimai ir idėjos

Puikus sodas su Vingiris įkvėpimu: sodinimo patarimai ir idėjos

Puikus sodas su Vingiris įkvėpimu: sodinimo patarimai ir amp; Idėjos

Vingiris (Thalictrum aquilegifolium) yra subtili dekoratyvinė daugiametė gėlė. Gimtoji Europoje, Vingiris puikiai papildo daugumą sodų, suteikia ilgalaikį grožį ir unikalią lapijos spalvą. Žinodami, kada ir kaip sodinti augalą, taip pat jo priežiūros būdus, sodininkai gali džiaugtis šiuo nuostabiu žydėjimu daugelį metų.

A. Vingiris apibrėžimas

Vingiris (Thalictrum aquilegifolium) yra populiari gėlė, žinoma dėl aukštų stiebų, plonų lapų ir švelnių Gvazdikas, baltų ir geltonų atspalvių gėlių. Jis buvo auginamas soduose nuo seniausių laikų, o mokslinį pavadinimą jam suteikė švedų botanikas Carlas Linnaeusas. Įprasti jo pavadinimai yra Aquilegia arba Sinavadas Flower, o įvairios jo rūšys auga daugelyje pasaulio regionų.

B. Augalo istorija ir apžvalga

Vingiris augalas nuo seno buvo siejamas su ąžuolais ir kitais miškais. Jis priklauso Vėdrynas šeimai ir turi mažą, plunksnišką lapiją, kuri suteikia kraštovaizdžiui tekstūros ir įdomumo. Augalai svyruoja nuo 30 cm iki 60 cm aukščio ir nuo liepos iki rugsėjo duoda mažas gelsvai žalių žiedų grupes. Jie lengvai dauginami iš sėklų ir gali sudaryti gerą žemės dangą tvenkinių pakraščiuose, palei takus ir tarp krūmų.

Sodinimas & Pasiruošimas

A. Kur sodinti Vingiris

  1. Dirvožemio reikalavimai

Vingiris mėgsta turtingą, priemolio dirvą, gerai nusausintą. Graikinis riešutmedis pH lygis yra nuo 6,5 iki 7. Jei dirvožemis yra per daug rūgštus arba šarminis, reikia pridėti pataisų, kad būtų sukurta labiau subalansuota aplinka.

  1. Saulės reikalavimai

Vingiris reikia visos saulės arba dalinio pavėsio. Visiškai saulėje geriausia būti ryte, o popietę saulė turėtų būti filtruojama, kad augalas gautų mažiau intensyvius spindulius.

  1. Vietos pasiūlymai

Vingiris galima sodinti įvairiose vietose, pavyzdžiui, lysvėse, apvaduose ir vazonuose. Sodinant šiose vietose, pasirūpinkite, kad augalas galėtų išsiskleisti ir augti. Taip pat svarbu vengti perpildymo ir pasirinkti vietą, kurioje vėjas nepūstų tiesiai ant augalo.

B. Kada sodinti Vingiris

Vingiris galima sodinti bet kuriuo metu nuo pavasario iki rudens vidurio, tačiau optimalus sodinimo laikas yra vėlyvas pavasaris, kai praeina visas šalčio pavojus. Sėklos gali būti pradėtos auginti patalpose likus aštuonioms savaitėms iki paskutinės šalčio datos.

C. Kaip pasodinti Vingiris

  1. Žingsnis po žingsnio instrukcijos

Norėdami pasodinti Vingiris, pradėkite paruošdami plotą. Iškaskite keturis kartus didesnę duobę nei augalo šaknies rutulys. Atlaisvinkite dirvą iki 20 cm gylio. Į duobės pagrindą įpilkite saują komposto ir įmaišykite į dirvą. Pasodinkite Vingiris į duobės centrą ir užpildykite purentu dirvožemiu. Kruopščiai laistykite, kad nusistovėtų šaknys, tada į dirvos paviršių įpilkite mulčio. Laistyti reikia kartą per savaitę, kol augalas sustiprės.

Priežiūra ir amp; Priežiūra

A. Laistymas

Vingiris reikia daug vandens per visą auginimo sezoną. Rekomenduojama giliai laistyti du ar tris kartus per savaitę. Augalą reikia laistyti tol, kol viršutiniai trys ar penki centimetrai dirvožemio bus drėgni. Karštu oru gali tekti padidinti laistymo dažnumą.

B. Genėjimas

Genėjimas padeda išlaikyti Vingiris tvarkingą ir tvarkingą išvaizdą. Norėdami genėti, nupjaukite visas nudžiūvusias ar sergančias šakas ir pašalinkite bet kokius sustingusius augalus. Tai turėtų būti daroma žiemos pabaigoje, kai augalai yra pusiau ramybės būsenoje. Pjaudami peraugusius stiebus, palikite pakankamai lapijos, kad išlaikytumėte augalo energijos atsargas.

C. Tręšimas

Jei dirvoje daug organinių medžiagų, tręšti nereikia. Tačiau jei dirvožemis skurdus, galima naudoti specialiai žydintiems augalams specialiai sukurtas lėtai išsiskiriančias trąšas. Taikyti anksti pavasarį pagal pakuotės nurodymus.

D. Piktžolių kontrolė

Piktžolės konkuruoja su Vingiris dėl maistinių medžiagų ir saulės spindulių. Kad augalas būtų sveikas, labai svarbu, kad jūsų Vingiris aplinka nebūtų piktžolių. Šiltaisiais vasaros mėnesiais rekomenduojama reguliariai ravėti. Piktžolėms slopinti ir drėgmei išlaikyti taip pat reikėtų mulčiuoti.

Idėjos ir amp; Įkvėpimas

A. Kaip į sodą įtraukti Vingiris

Vingiris suteikia sodui tekstūros ir spalvos. Jis atrodo nuostabiai sumaišytas su ramunėlėmis ir kitais pievų augalais. Jis taip pat gerai veikia vynuogyno aplinkoje, kur kontrastuoja su vešliais žaliais vynmedžiais. Išilgai kelių jis suteikia grakštaus žavesio. Galiausiai jį galima naudoti pakeltose lovose, kad būtų pasiektas dramatiškas efektas.

B. Dizaino pasiūlymai

  1. Ramuninės ir pievos

Vingiris yra puikus ramunėlių ir kitų pievų augalų kompanionas. Tai suteikia įdomų spalvų ir tekstūrų derinį, kuris sukuria kviečiančią atmosferą. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite skirtingų aukščių ir gėlių dydžių derinį.

  1. Vynuogynas

Vingiris puikiai tinka vynuogyno aplinkai. Jis siūlo lengvą ir erdvų buvimą tarp vešlių žalių vynuogių. Pasodinkite tiesiai į žemę arba į konteinerį ir padėkite šalia stulpo ar grotelių, kad gautumėte įspūdingą vizualinį efektą.

  1. Keliai

Pasodinus Vingiris palei takus, sukuriamas nuostabus gėlėmis apsodintas takas. Reguliariai pastatykite jį su kitais mažai priežiūros reikalaujančiais daugiamečiais augalais, kad sukurtumėte akį traukiantį ekraną.

  1. Pakeliamos lovos

Vingiris naudojimas paaukštintose lysvėse suteikia dizaino universalumo. Kadangi žiedai yra gana aukšti ir erdvūs, jie puikiai tinka įvairiose vietose, pavyzdžiui, tradiciniuose kotedžų soduose ar šiuolaikiniuose kraštovaizdžiuose. Sugrupuokite juos, kad sukurtumėte žalumynų ir žiedų makramą.

Išvada

A. Vingiris privalumai

Vingiris suteikia sodui daug grožio. Jis patrauklus apdulkintojams, pavyzdžiui, bitėms ir drugeliams, todėl naudingas laukinei gamtai. Be to, kaskadiniai žalumynai suteikia jai grakštumo, o daugybė veislių siūlo platų spalvų ir tekstūrų pasirinkimą.

B. Vingiris sodinimo ir priežiūros aplinkybės

Sodydami Vingiris, atidžiai apsvarstykite saulės šviesos reikalavimus ir vietą. Taip pat nepamirškite prieš sodinimą paruošti dirvą ir tiekti pakankamą kiekį vandens per visą auginimo sezoną. Galiausiai įsitikinkite, kad plote nėra piktžolių ir tręškite tik prireikus. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, ši nuostabi gėlė suteiks sodui natūralaus grožio ilgus metus.