Augantys Virgininis Kadagys : klestinčio sodo patarimai

Augantys Virgininis Kadagys : klestinčio sodo patarimai

Virgininis Kadagys , taip pat žinomi kaip Juniperus virginiana, yra amžinai žaliuojantys spygliuočiai, randami drėgno klimato šalyse rytinėje ir pietinėje centrinėje JAV dalyje. Šie maži ir vidutinio dydžio medžiai turi patrauklią, į žvyną panašią lapiją, kurios spalva skiriasi nuo žalios iki pilkai žalios. Augindami šiuos medžius sodams, sodininkams svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip erdvės poreikis, saulės spindulių poveikis ir dirvožemio tipas, siekiant užtikrinti, kad jų Virgininis Kadagys klestėtų.

Virgininis Kadagys planavimas

Prieš sodinant Virgininis Kadagys medžius, būtina nustatyti sodinimo vietą. Virgininis Kadagys medžiai turėtų būti sodinami saulėtoje vietoje, kur per dieną būtų bent 4 valandos tiesioginių saulės spindulių. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus (pH 6,0–6,5), taip pat turi būti palaikoma pakankamai drėgmės (dirvožemis turi likti drėgnas, bet ne per daug prisotintas). Taip pat svarbu pasirinkti Virgininis Kadagys veislę, kuri geriausiai tinka konkrečiai vietai ir klimatui. Prieš perkant jaunus augalus reikia atidžiai apžiūrėti, jų stiebai turi būti sveiki ir gerai išsivystę šaknys.

Virgininis Kadagys sodinimas

Pasirinkus Graikinis riešutmedis Virgininis Kadagys vietą ir veislę, prieš sodinant sėklas ar sodinukus reikia paruošti sodinimo vietą. Dirvožemį reikia įdirbti 20–30 cm (8–12 colių) gyliu. Jei tręšiate trąšomis, naudokite trąšas, kuriose yra azoto ir kalio, ir vadovaukitės instrukcijomis ant pakuotės, kad tinkamai tręštumėte. Sėklas galima sėti tiesiai į paruoštą dirvą ir lengvai užberti žeme. Sėjinukams žemėje iškaskite dvigubai didesnę ir gilesnę duobę nei vazonas, kuriame laikomas sodinukas, ir įdėkite augalą į vidurį. Likusią erdvę užpildykite paruoštu dirvožemio mišiniu, švelniai sutvirtinkite dirvą aplink sodinuko pagrindą ir gerai laistykite.

Virgininis Kadagys priežiūra ir priežiūra

Kad Virgininis Kadagys išliktų sveiki, visą medžio gyvavimo laiką reikia užtikrinti tinkamą priežiūrą. Pirmą sezoną po pasodinimo reguliariai laistykite. Sausais laikotarpiais kas 3–4 dienas tikrinkite dirvožemio drėgmę ir, jei reikia, laistykite. Tinkamas genėjimas skatina tvirtą struktūrą, sveiką augimą ir bendrą estetinį patrauklumą. Genėkite rytinius Virgininis Kadagys medžius pasodinę, o vėliau dar kartą ar du kiekvienais metais. Trąšos turėtų būti naudojamos pavasarį, kai pradeda dygti nauji augalai. Stebėkite Virgininis Kadagys medžius, ar nėra kenkėjų ir ligų, ir prireikus taikykite tinkamą gydymą.

Išvada

Virgininis Kadagys auginimas ir priežiūra reikalauja kruopštaus planavimo, vykdymo ir nuolatinės priežiūros. Nors šis sąrašas toli gražu nėra baigtinis, atlikę aukščiau aprašytus veiksmus padėsite užtikrinti, kad Virgininis Kadagys medžiai būtų pasodinti svetingose vietose ir tinkamai prižiūrimi, kad išnaudotų visas savo galimybes ir taptų gražiu bet kurio sodo priedu. Turėdami šiek tiek žinių, pastangų ir atsidavimo, Virgininis Kadagys gali lengvai tapti klestinčiais bet kurios sodo aplinkos nariais.