Viržis (Calluna vulgaris) yra amžinai žaliuojantis krūmas, kilęs iš Europos ir Azijos, auginantis mažas varpelio formos gėles. Jis taip pat žinomas kaip škotiškas Erika arba molva ir turi daugybę veislių: nuo aukštesnių veislių šviesiai violetiniais žiedais iki žemai augančių rūšių su giliai violetiniais žiedais. Viržis auginimas savo sode gali sukelti susidomėjimą ir grožį ištisus metus, todėl tai yra populiarus pasirinkimas tarp kraštovaizdžio kūrėjų ir sodininkų. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pagal profesionalaus sodininko patarimus sėkmingai auginti Viržis savo sode.
Turinys
Viržis sodo planavimas
Planuojant Viržis sodą, svarbiausias veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra vieta. Viržis teikia pirmenybę saulėtoms vietoms, tačiau gali toleruoti ir dalinį pavėsį. Vietoje turi būti geras drenažas, kad vanduo neliktų sustingęs ir nesukeltų šaknų puvinio. Smėlio dirvožemiai yra Graikinis riešutmedis , nes juose galima geriau nusausinti ir geriau vėdinti, tačiau dirvožemį galima pagerinti pridedant kalkių, samanų, žievės drožlių ir kitų organinių medžiagų. Galiausiai Viržis pH tolerancija yra plati, o tai prisideda prie jų atsparumo.
Be to, Viržis nustatymas priklauso nuo norimų rezultatų. Pakanka vieno į vazoną pasodinto krūmo, kad balkonas ar terasa būtų spalvota, o jei norite sukurti didesnę erdvę, pavyzdžiui, gyvatvorę, gali prireikti kelių augalų. Apskaičiavimas, kiek jums reikia Viržis , priklauso nuo norimos užpildyti srities dydžio ir nuo to, kokio aukščio norite, kad baigtas ekranas būtų.
Viržis sodinimas ir priežiūra
Viržių Viržis prasideda nuo dirvos paruošimo. Norėdami tai padaryti, apverskite dirvą, kad ji atsilaisvintų, ir įmaišykite organines medžiagas. Pataisę, iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis už puodą ir maždaug dvigubai gylis. Tada išimkite Viržis iš puodo ir išskleiskite šaknis. Įdėkite augalą į duobutę, uždenkite šaknis žeme ir švelniai supakuokite. Iš karto po pasodinimo giliai palaistykite šaknis.
Norėdami optimaliai augti ir žydėti, Viržis kartą ar du per savaitę. Jei Viržis auga konteineriuose, pasirūpinkite, kad žemė visada būtų drėgna, bet nepermirkusi. Genėti reikia po žydėjimo vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį. Tai pagerins oro cirkuliaciją, kuri užkirs kelią ligoms, sumažins perpildymą ir skatins naują sveiką augimą. Viržis tręšti paprastai nereikia, tačiau tręšimas kartą per metus pavasarį gali padėti paskatinti žydėjimą.
Bendrosios problemos & Sprendimai
Kenkėjai gali tapti Viržis problema, o dažniausiai pasitaikantys kenkėjai yra amarai, rupiniai ir žvyneliai. Jei yra kenkėjų, jiems naikinti galima naudoti insekticidinį muilą. Be to, Viržis yra jautrūs įvairioms ligoms, tokioms kaip Pythium šaknų puvinys, miltligė ir grybelinės lapų dėmės. Perpildymo išvengimas gali padėti išvengti kai kurių ligų, taip pat gali padėti pašalinti negyvus augalus, šiukšles ir mulčią aplink augalus.
Išvada
Viržis auginimas savo sode suteikia daug privalumų – nuo spalvingų žydėjimo iki lengvos priežiūros. Norint pasiekti sėkmės su Viržis, labai svarbu tinkamai planuoti, sodinti ir prižiūrėti. Sukurkite sodą tokioje vietoje, kurioje yra pakankamai saulės šviesos ir geras drenažas, prieš sodindami paruoškite dirvą ir reguliariai laistykite. Po žydėjimo genėkite ir retkarčiais patręškite. Galiausiai, stebėkite kenkėjus ir ligas, o prireikus nedelsdami imkitės veiksmų. Atlikę šiuos veiksmus galėsite mėgautis nuostabiu Viržis sodu ištisus metus.