Kaip Visadžydė begonija: sodininko vadovas

Kaip Visadžydė begonija: sodininko vadovas

Vaškinės begonijos yra vienos populiariausių žydinčių vienmečių augalų, nes jas lengva auginti ir jas reikia minimaliai prižiūrėti. Jie siūlo įspūdingą ryškių spalvų žydėjimą, kuris gali tęstis visą sezoną. Šiame vadove bus paaiškinta, kaip sodinti ir prižiūrėti Visadžydė begonija , kad galėtumėte mėgautis grožiu visame sode, balkone ar terasoje.

A. Visadžydė begonija apibrėžimas
Visadžydė begonija begonija (taip pat žinoma kaip Begonija semperflorens-cultorum) yra vienmetė gėlė, kilusi iš Brazilijos. Geriausiai auga nuo 64 ° F iki 86 ° F (18 ° C iki 30 ° C) temperatūroje, tačiau gali toleruoti nedidelį šalną. Gėlės būna Gvazdikas, raudonos ir baltos spalvos, o lapai skiriasi nuo tamsiai žalios iki bronzinės spalvos.

B. Visadžydė begonija auginimo privalumai
Vaškinių begonijų auginimas turi keletą pranašumų prieš kitus augalus. Jie klesti įvairiuose dirvožemio tipuose, gauna daug saulės šviesos ir žydi vasaros mėnesiais. Dėl to jie suteikia ilgalaikę spalvą ir tekstūrą bet kokiai lauko erdvei. Vaškinės begonijos taip pat reikalauja minimalios priežiūros, todėl puikiai tinka pradedantiesiems sodininkams.

Kaip Visadžydė begonija

A. Vietos ir klimato sąlygų nustatymas
Sodinant Visadžydė begonija, svarbu atkreipti dėmesį į klimato sąlygas ir vietą. Jei gyvenate vėsesniame klimate, pasodinkite Visadžydė begonija apsaugotoje vietoje, pavyzdžiui, terasoje ar balkone, kad ji gautų tiesioginius arba filtruotus saulės spindulius. Jei sodinate šiltesnėje aplinkoje, pasirūpinkite, kad per dienos karštį būtų daug šešėlio.

B. Dirvožemio tipo pasirinkimas
Visadžydė begonija mėgsta drėgną, gerai drenuojančią dirvą. Jame turi būti daug organinių medžiagų, tokių kaip kompostas, durpių samanos ar mėšlas. Prieš sodinimą sumaišykite dvi dalis priemolio žemės su viena dalimi smėlio ir, jei reikia, įpilkite trąšų.

C. Sodinimo vietos paruošimas
Paruoškite dirvą iškasdami plotą ir pridėdami norimus pakeitimus. Pataisę dirvą, sugrėbkite ją lygiai ir sodinimo duobės šone sukurkite nedidelį kauburėlį. Rinkdamiesi gėlių vazono dydį, rinkitės tokį, kuris būtų pakankamai didelis, kad pasodinus Visadžydė begonija būtų pakankamai vietos toliau vystytis.

D. Trąšų pasirinkimas
Prieš sodindami Visadžydė begonija, patręškite dirvą subalansuotomis 10-10-10 trąšomis. Priklausomai nuo dirvožemio tipo ir augalų skaičiaus, kurį planuojate sodinti į žemę, tai turėtų būti daroma kas tris ar keturias savaites.

Visadžydė begonija priežiūra

A. Laistymo reikalavimai
Vaškinėms begonijoms reikia nuolat drėgnos dirvos. Kad padėtumėte išlaikyti vandenį, apsvarstykite galimybę mulčiuoti augalų pagrindą susmulkinta žieve arba kompostu. Paprastai augalus laistykite kas trečią dieną arba jiems išdžiūvus. Taip pat neperlaistykite, nes per daug vandens gali sukelti šaknų puvinį ir grybelį.

B. Genėjimas ir priežiūra
Visadžydė begonija augant ir žydint, ją reikės dažnai genėti. Pradėkite pašalindami negyvus ar pakitusius lapus ir stiebus. Tada nupjaukite sveikus stiebus, kad paskatintumėte jų augimą. Genėdami būtinai mūvėkite apsaugines pirštines, nes stiebo sultys gali sudirginti.

C. Saulės šviesa ir temperatūra
Visadžydė begonija geriausiai sekasi tose vietose, kur kasdien gauna mažiausiai keturias valandas tiesioginių ar netiesioginių saulės spindulių. Kad apsaugotumėte savo gėles nuo ekstremalių oro sąlygų, karštame klimate naudokite šešėlių audinį arba antklodes, jei temperatūra nukrenta žemiau nulio. Šilčiau paprastai yra geriau, todėl, jei reikia, augalus perkelkite į saulėtesnę vietą.

D. Kova su kenkėjais
Vaškinės begonijos yra linkusios į kenkėjus, įskaitant voratinklines erkes, miltus ir amarus. Jei pastebėjote šias klaidas ant savo augalų, nupurkškite jas stipria vandens srove. Taip pat galite išbandyti insekticidinį muilą arba neem aliejų, kad natūraliai atbaidytų vabzdžius.

Išvada

A. Vaškinių begonijų auginimo privalumų Visadžydė begonija
Visadžydė begonija yra puikus pasirinkimas tiek patyrusiems, tiek pradedantiesiems sodininkams. Dėl spalvingų žydėjimo ir mažai priežiūros reikalaujančių reikalavimų jis Graikinis riešutmedis tinka bet kokiai lauko erdvei. Vaškines begonijas galima nesunkiai auginti vazonuose arba tiesiai į žemę, joms reikia minimalaus laistymo ir kenkėjų kontrolės.

B. Visadžydė begonija ir priežiūros veiksmų santrauka
Apibendrinant galima pasakyti, kad auginti ir prižiūrėti vaškines begonijas yra gana paprasta. Pirmiausia nustatykite tinkamas klimato sąlygas ir vietą savo augalams. Antra, paruoškite dirvą, įmaišydami kompostą ir smėlį, tada įterpkite subalansuotas 10-10-10 trąšas. Trečia, aprūpinkite pakankamai vandens ir laikykitės įprastinio genėjimo. Galiausiai imkitės atsargumo priemonių, kad sumažintumėte kenkėjų užkrėtimo tikimybę. Tinkamai prižiūrint, vaško begonijos suteiks gražią spalvą ir tekstūrą bet kokiai lauko erdvei.