Visterija yra gražiai žydintis vynmedis, galintis papuošti bet kurį sodą. Visterija auginimas yra gana lengvas, tačiau norint užtikrinti sėkmingą šio unikalaus augalo augimą, reikia atlikti tam tikrus veiksmus. Tinkamai planuodami, sodindami ir prižiūrėdami, kasmet galėsite mėgautis Visterija žydėjimo grožiu savo sode.
Turinys
Visterija – žirnių ( Fabaceae ) šeimos žydinčių vynmedžių gentis. Jį sudaro dešimt rūšių, kilusių iš šiltų vidutinio klimato šiaurinio pusrutulio regionų. Šis greitai augantis alpinistas turi kvapnių gėlių ir patrauklių žalumynų, todėl yra populiarus pasirinkimas soduose. Gėlės būna violetinės, mėlynos, baltos ir Gvazdikas atspalvių, o pavasario pabaigoje arba vasaros pradžioje žydi svyruojančiais žiedais.
Visterija auginimo nauda:
* Dramatiškos gėlių demonstracijos
* Patraukli ir aromatinga lapija
* Spalvų ir kvapų derinys
* Galimybė augti įvairiose klimato sąlygose
Planavimas
Pradedant nuo Visterija, pirmiausia reikia pasirinkti tinkamą vietą. Kadangi Visterija reikia daug saulės, pasirinkite vietą savo sode, kuri gauna bent keturias valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną. Netoliese reikia pastatyti sieną, groteles, pavėsinę ar stulpą, kad turėtumėte prie ko pritvirtinti vynmedį, kai jis pradės augti.
Pasirinkę tinkamą vietą, nustatykite dirvožemio kokybę. Graikinis riešutmedis dirvožemio tipas Visterija yra gerai drenuojantis priemolis, kurio pH lygis yra nuo 6,0 iki 7,5. Jei jūsų dirvožemis neatitinka šių reikalavimų, prieš sodindami sumaišykite organines medžiagas, tokias kaip kompostas ar lapų pelėsiai.
Galiausiai nuspręskite, kokia jūsų klimatui tinkamiausia Visterija veislė. Kininė Visterija (Visterija sinensis) yra atspari USDA 5–8 zonose, o japoninė Visterija (Visterija floribunda) yra atspari 4–9 zonoms. Amerikietinė Visterija (Visterija frutescens) yra atsparesnė šalčiui, klesti 4–9 zonose. p>
Sodinimas
Pasirinkę vietą ir veislę, būsite pasiruošę pradėti sodinti. Iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už savo Visterija augalo šaknis, ir įsitikinkite, kad ji pakankamai sekli, kad pasiektų vainiką ar pagrindą. Įdėkite augalą į duobutę ir tolygiai paskleiskite šaknis. Įsitikinkite, kad karūna yra tvirtai pasodinta, bet ne per giliai palaidota. Taip pat galite naudoti piliakalnio metodą, kad paskatintumėte geresnį šaknų augimą. Užpildykite likusią sodinimo duobės dalį žeme ir lengvai paspauskite.
Norėdami skatinti stiprų ir sveiką augimą, tręškite dirvą. Į dirvą maždaug 30 cm atstumu nuo augalo pagrindo įmaišykite 15–20 gramų subalansuotų trąšų, pavyzdžiui, 10–10–10. Pridėkite mulčio aplink augalo pagrindą, kad sulaikytumėte vandenį ir sumažintumėte piktžoles.
Priežiūra
Laistymas yra vienas iš svarbiausių veiksnių auginant Visterija. Pirmą kartą pasodinę dirvą gerai sumirkykite. Po to leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui šiek tiek išdžiūti, prieš dar kartą gerai laistydami. Didžiausio sezono metu šiems augalams reikia iki 2 litrų vandens per dieną, priklausomai nuo temperatūros ir drėgmės lygio. Kad lapai būtų hidratuoti karščiausią dienos dalį, supurkškite juos vandeniu.
Norint paskatinti žydėjimą, labai svarbu genėti. Nupjaukite ūglius, kai jie baigs žydėti, ir vėl rudens viduryje. Norėdami pasiekti norimą formą, treniruokite ir nukreipkite ūglius link grotelių ar konstrukcijos, kurią pateikėte. Pradėkite juos rišti netrukus po pasodinimo ir prireikus perriškite.
Trikčių šalinimas
Dažniausios Visterija problemos yra augalų ligos, kenkėjų užkrėtimas ir prastas žydėjimas. Grybelinės ligos, tokios kaip stiebo vėžys, lapų dėmės ir miltligė, gali atsirasti, jei dirvožemis yra per drėgnas ir drėgnas. Kad išvengtumėte grybelinių ligų, neperlaistykite, užtikrinkite gerą oro srautą ir saulės spindulių poveikį, pašalinkite užkrėstas augalo dalis. Kenkėjai, tokie kaip amarai, miltų, žvyneliai ir vikšrai, gali maitintis Visterija ir sutrikdyti augimą. Juos reikia apdoroti pesticidais arba insekticidiniu muilu. Galiausiai, nepakankamas genėjimas lems silpnesnį žydėjimą.
Išvada
Visterija gali būti gražus bet kurio sodo priedas. Planuodami auginti Visterija, atsižvelkite į jos vietą, dirvožemio reikalavimus ir jūsų klimatui tinkamą veislę. Sodinimas turėtų apimti tinkamą drenažą ir organinių medžiagų bei mulčio įdėjimą. Norint palaikyti optimalią sveikatą, reikia reguliariai laistyti ir genėti. Galiausiai stebėkite, ar augalas nėra ligų ir kenkėjų, kad užtikrintumėte sėkmingą augimą. Atlikę šiuos veiksmus galėsite visapusiškai mėgautis įspūdingu Visterija žydėjimu savo sode ilgus metus.