Pridėkite spalvų savo sodui su Vynvytis

Pridėkite spalvų savo sodui su Vynvytis

Vynvytis (Parthenocissus quinquefolia) yra tvirtas, energingai augantis vynmedis, kilęs iš JAV rytų ir vidurio vakarų. Šis daugiametis alpinistas turi gražią penkių pirštų lapiją, kuri rudens mėnesiais nusidažo sodriai raudona arba oranžine spalva, sodui suteikiant rudeniškų spalvų. „ Vynvytis “ taip pat augina mažas mėlynai juodas uogas, kurios dar labiau padidina susidomėjimą žiemą. Išnaudodami jos universalumą, su Vynvytis galite sukurti nuostabius ekranus, todėl tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas bet kuriam sodininkui, norinčiam suteikti lauko erdvei gyvumo ir gyvybės.

Vynvytis sodo planavimas

Prieš pradėdami kurti Vynvytis sodą, atsižvelkite į šiuos dalykus:
1. Saulės šviesos poreikis: Vynvytis klestėti reikia visos saulės iki dalinio pavėsio, todėl nuspręskite, ar jūsų sodas bus saulėtas, ar tamsus.
2. Dirvožemio tipas: įsitikinkite, kad dirvožemis yra drėgnas ir gerai nusausintas, be per daug molio, nes tai apribos šaknų vystymąsi.
3. Vanduo: neleiskite dirvožemiui išdžiūti, reguliariai laistykite, ypač sausros sezono metu.
4. Natūralūs plėšrūnai: saugokitės įprastų kenkėjų, pvz., amarų ir žvynuotų vabzdžių, nes jie gali pakenkti augalams. Stebėkite infekcijos požymius.
5. Veislė: nustatykite, kuri veislė tinka jūsų klimatui, dirvožemiui, saulės spinduliams ir norimam rezultatui.
6. Sodinamoji medžiaga: įsigykite subrendusių augalų arba auginkite iš sėklų.

Vynvytis sodo pasodinimas

Kai visi reikalingi komponentai bus paruošti, laikas pradėti sodinti. Norėdami užtikrinti sėkmingą augimą, atlikite šiuos veiksmus:
1. Paruoškite dirvą, įkasdami šiek tiek trąšų, komposto ir mulčio. Tai užtikrina optimalią mitybą ir palaiko dirvą drėgną.
2. Įkaskite Vynvytis augalo šaknis bent 10–15 cm (4–6 colių) giliai į dirvą.
3. Genėkite vynmedį, kad kontroliuotumėte augimą, kad jis galėtų lipti sienomis, grotelėmis, pavėsinėmis ir tvoromis.

Vynvytis sodo priežiūra

Prižiūrėti Vynvytis sodą reikia reguliariai prižiūrėti, o šie patarimai padės išlaikyti jūsų sodo gyvybingumą:
1. Reguliariai laistykite ir užtikrinkite tinkamą drenažą. Dirvožemis turi išlikti drėgnas visus karštus vasaros mėnesius.
2. Užtikrinkite, kad Vynvytis gautų pakankamai saulės šviesos, kad palaikytų augimą. Jei lapija pradeda nykti, perkelkite augalus į saulėtesnę vietą.
3. Tręškite savo Vynvytis bent kartą per metus daug fosforo turinčiu pašaru, kad paskatintumėte stiprų žydėjimą ir sveiką lapiją.
4. Žinokite apie galimus kenkėjus ir ligas, tokias kaip miltligė ir voratinklinės erkės, ir nedelsdami gydykite jas.

Išvada

Į savo sodą įtraukus Vynvytis – tai puikus būdas suteikti kraštovaizdžiui spalvų ir natūralaus grožio. Dėl savo tvirtų vynmedžių ir egzotiškų žalumynų jis gali pritraukti kolibrius ir drugelius ir sukurti dramatišką namų patrauklumą. Planuodami iš anksto ir tinkamai pasirūpinę, galėsite įvertinti daugybę jo privalumų ateinančiais metais.