Pridėkite spalvų ir tekstūros savo sodui su Vytmenys

Pridėkite spalvų ir tekstūros savo sodui su Vytmenys

Pridėkite spalvų ir tekstūros savo sodui su Vytmenys

Niekas neprideda sodui spalvų, tekstūros ir elegantiško prisilietimo, kaip Vytmenys. Šis lapuočių krūmas pasižymi įvairiomis lapijos spalvomis, taip pat kvepiančiomis baltomis arba Gvazdikas gėlėmis, kurios žydi visą vasaros sezoną. Vytmenys klesti vietose, kur saulė yra visiškai veikiama, tačiau gali toleruoti ir tam tikrą šešėlį. Nesvarbu, ar norite pritraukti į savo sodą apdulkintojus, sukurti privatumo gyvatvorę, ar pasirūpinti vėjo tvoromis, Vytmenys tikrai verta apsvarstyti bet kokį sodo projektą.

Vytmenys (Vytmenys x grandiflora ), taip pat žinoma kaip blizgioji Vytmenys, yra visžalis arba pusiau visžalis krūmas, priklausomai nuo klimato, kuriame auga. Paprastai pasiekia 2–3 metrų (6–10 pėdų) aukštį ir plotį. 1–2 metrų (3–6 pėdų). Dažniausias jo atributas yra blizgūs lapai, kurių spalva svyruoja nuo tamsiai žalios iki gelsvai bronzinės, rudens mėnesiais įgauna rausvai bronzos atspalvius. Kvepiantys balti arba Gvazdikas žiedai pasirodo pavasario ir vasaros sezono metu, dengiantys iki 50% šakų.

Planavimas

Planuojant, kur dėti Vytmenys savo sode ar kraštovaizdyje, svarbu atsižvelgti į dirvožemio tipą, vietą ir augalo saulės šviesos poreikius. Vytmenys geriausiai tiks drėgnoje, bet gerai nusausintoje dirvoje, geriausia šiek tiek rūgštinėje. Padėkite jį toliau nuo stipraus vėjo, nes tai gali pažeisti lapus ir sulėtinti augimą. Pastatykite krūmą tokioje vietoje, kur jis gali gauti visą saulę ir dalinį pavėsį, pvz., šalia kiemų, pėsčiųjų takų ir važiuojamųjų takų.

Sodo projektavimas naudojant Vytmenys padeda sukurti kontrastą ir suteikti aplinkai tekstūros bei spalvų. Įvairūs žalumynai, tokie kaip „Edward Goucher“ ar „Kaleidoscope“, suteikia susidomėjimo šešėliu ir atskleidžia ryškiau žydinčius daugiamečius augalus. Kelių augalų naudojimas gyvatvorei suformuoti padės apibrėžti ribas ir kartu apsaugoti nuo smulkių gyvūnų, dulkių, triukšmo ir karštų vasaros vėjų.

Priežiūra

Prižiūrėti Vytmenys paprasta; genėti vėl žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį prieš prasidedant vegetacijos sezonui. Kasmet kontroliuoti krūmo dydį po žydėjimo. Nors per daug vandens gali sukelti šaknų puvinį, svarbu reguliariai tikrinti dirvožemio drėgmę, ypač sausros metu. Pirmuosius dvejus metus krūmą laistykite giliai kartą per savaitę ir rečiau, kai krūmas subręsta.

Įprastus kenkėjus, tokius kaip amarai, voratinklinės erkės, vikšrai ir žvyniniai vabzdžiai, reikia sunaikinti, kai tik juos aptinka. Grybelinės ligos, tokios kaip miltligė ir lapų dėmės, taip pat gali paveikti Vytmenys. Stenkitės jų išvengti užtikrindami tinkamą oro cirkuliaciją ir neperlaistykite augalų.

Išvada

Vytmenys auginimas soduose ar kraštovaizdžiuose suteikia daug privalumų, įskaitant pavėsingą erdvę, kraštų ar fono elementų kūrimą ir apdulkintojų pritraukimą į sodą. Projektuodami ir sodindami atsižvelkite į krūmo dirvožemį, vietą ir saulės šviesos poreikius. Genėjimas turėtų būti atliekamas žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, o vanduo turėtų būti tiekiamas, kai oras yra sausas. Norėdami apsaugoti nuo kenkėjų ir ligų, reguliariai tikrinkite augalus ir, jei reikia, greitai imkitės veiksmų.