Ylalapis Flioksas (Phlox subulata), dar žinomas kaip šliaužiantis floksas, yra amžinai žaliuojantis daugiametis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos ir augantis JAV žemės ūkio departamento augalų atsparumo zonose nuo 3 iki 9. Jai būdingi sumedėję stiebai ir ryškios žvaigždės. Gvazdikas, baltos, Levanda arba raudonos spalvos gėlės. Įtraukę į savo sodą Ylalapis Flioksas , gausite unikalią išvaizdą ir daug privalumų, todėl pateikiame keletą patarimų, kaip juos sėkmingai auginti.
Turinys
Ylalapis Flioksas yra žemai augantis, kilimėlį formuojantis žemės dangalas, kurio plotis siekia iki 0,3 metro, o aukštis – 10 centimetrų žydint. Ryškūs jo žydėjimai pasirodo pavasario viduryje ir gali trukti kelias savaites, priklausomai nuo veislės ir sąlygų. Gėlės yra patrauklios bitėms, drugeliams ir kolibriams.
Šis tvirtas žemės dangalas yra ne tik patrauklus ir suteikia trumpą, bet nuostabią spalvą, bet ir padeda slopinti piktžoles, mažina eroziją ir reikalauja labai mažai priežiūros.
Sodinimo ir priežiūros planavimas
Optimialios vietos pasirinkimas
Ylalapis Flioksas mėgsta saulėtą ir gerai nusausintą dirvą, todėl jie turėtų būti sodinami toje vietoje, kur gerai cirkuliuoja oras, kad būtų išvengta ligų ir kenkėjų. Per ankštai išdėstyti augalai gali būti perpildyti, sumažėti jų gyvybingumas ir sukelti ligų problemų. Veiksniai, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti renkantis vietą, yra saulės šviesa, dirvožemio tipas ir atstumas nuo kitų augalų.
Saulės šviesa
Šis augalas mėgsta pilną saulę ir geriausiai jausis ten, kur per dieną yra bent 8 valandos tiesioginių saulės spindulių.
Dirvožemio tipas
Ylalapis Flioksas paprastai rekomenduojama gerai nusausinti priemolio dirvą. Prieš sodindami išbandykite pH ir, jei reikia, pridėkite pataisų.
Atstumas nuo kitų augalų
Tarp atskirų Ylalapis Flioksas augalų palikite 15 centimetrų atstumą, o tarp skirtingų veislių – 30 centimetrų, nes taip jiems bus pakankamai vietos, kad jie išsisklaidytų ir prisipildytų nesusigrūdę.
Erdvės paruošimas
Kai rasite optimalią vietą, pradėkite ruošti erdvę. Įdirbkite dirvą ir įmaišykite organines medžiagas, tokias kaip kompostas ar durpių samanos; 0,1 metro dirvos paviršiaus naudoti 2 kilogramus organinių medžiagų. Jei norite naudoti paaukštintas lysves ar konteinerius, įsitikinkite, kad pasirinktas vazonų mišinys gerai nusausina ir jame yra daug organinių medžiagų.
Ylalapis Flioksas sėklų pirkimas
Ylalapis Flioksas sėklų galima įsigyti daugumoje darželių ir sodo parduotuvių. Jų taip pat galima rasti internete ir dažnai parduodami mažuose paketėliuose, kuriuose yra 300–500 sėklų. Sėklos paprastai turėtų būti sėjamos ankstyvą pavasarį po paskutinių šalnų.
Ylalapis Flioksas sodinimas
Kad sodintumėte sėkmingai, atlikite šiuos veiksmus:
- Įdirbkite dirvą ir paruoškite plotą, kaip aprašyta aukščiau.
- Pabarstykite sėklas tiesiai ant paruoštos lysvės arba talpyklos.
- Sėklas lengvai uždenkite vermikulitu, smėliu ar daugiau žemės.
- Gerai laistykite lovą arba talpyklą.
- Lyva arba talpykla turi būti drėgna, kol augalai įsitvirtins.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad nors galima dauginti dalijant pavasarį arba rudenį, dauginant sėklomis užtikrinamas kuo gausesnis žiedų vaizdas.
Gyvaus sodo palaikymas
Ylalapis Flioksas, turite atlikti keletą metodų, kad jie atrodytų puikiai.
Laistymo reikalavimai
Pirmąjį sezoną laikykite dirvą drėgną, o po to reguliariai laistykite sausais vasaros mėnesiais. Venkite perlaistyti žiemą, ypač jei gyvenate vietovėje, kurioje žiemos šaltos.
Tręšimas
Nors tręšti nebūtina, subalansuotų trąšų pridėjimas kas šešias ar aštuonias savaites auginimo sezono metu padės skatinti stiprų augimą ir gausų žydėjimą.
Apkarpymas
Gėlės nužydėjus, nupjaukite žalumynus, kad paskatintumėte sveiką augimą.
Piktžolių naikinimas
Dėl savo plitimo įpročio Ylalapis Flioksas veiksmingai naikina piktžoles. Jei jų atsiranda, patraukite juos rankiniu būdu arba apdorokite herbicidu.
Kova su kenkėjais
Ylalapis Flioksas yra santykinai be ligų ir kenkėjų, tačiau kartais jų lapija gali maitintis amarai ir šliužai. Amarams naikinti galima naudoti insekticidinį muilą, o šliužų nuėmimas rankomis padės valdyti jų populiacijas.
Pabaigai
Augantys Ylalapis Flioksas žydi ir suteikia sodui tekstūros. Tinkamai planuojant, sodinant ir prižiūrint, jis gali būti gyvybingas ir spalvingas ilgus metus. Sodinti Ylalapis Flioksas paprasta, o jų reikalavimus nesunku įvykdyti, todėl vadovaudamiesi čia pateiktais patarimais kiekvienas gali sukurti gražų sodą su šiuo įspūdingu žemės danga.