Meksikietiškų cikadų auginimo jūsų sode grožis ir privalumai!

Meksikietiškų cikadų auginimo jūsų sode grožis ir privalumai!

Meksikietiški cikadai yra unikali ir patraukli augalų įvairovė, kuri suteikia grožio ir susidomėjimo bet kuriam sodui. Šie augalai gali gyventi daug metų ir kraštovaizdžiui pasiūlyti įdomių tekstūrų, formų ir žalumynų. Be estetinio patrauklumo, meksikietiški cikadai turi ir nemažai papildomų privalumų. Šiame įraše bus aprašyti kai kurie iš šių privalumų, taip pat pateikti naudingi patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti meksikietiškus cikadus.

Meksikiniai cikadai yra spygliuočių augalas, moksliškai žinomas kaip Zamia mexicana. Jie kilę iš Meksikos subtropinio klimato ir yra neįprastai atsparūs sausrai, palyginti su kitų rūšių medžiais ir krūmais. Meksikos cikadai auga į išorę aukštyn nuo centrinio kamieno ir paprastai pasiekia 4–5 metrų (13–16 pėdų) aukštį ir vienodai išplito. Jų lapai ilgi ir paprasti, svyruoja nuo ryškiai žalios iki beveik mėlynos spalvos. Subrendusios meksikietiškos cikados dažnai išaugina nesubrendusius spurgus, suteikia sodui tekstūros ir matmenų.

Be estetinės vertės, meksikietiški cikadai turi keletą praktinių ir aplinkosauginių privalumų. Šie augalai toleruoja prastas dirvožemio sąlygas, nereikalauja mažai priežiūros ar įsikišimo ir padeda spręsti tokias problemas kaip vandens nutekėjimas ir tarša. Be to, Meksikos cikadai taip pat gali palaikyti vietinę laukinę gamtą kaip buveines ir maisto šaltinius.

Planuojame Zamija

Svarstant, ar į savo sodą įtraukti meksikietiškų cikadų, svarbu iš anksto atlikti reikiamus tyrimus ir planuoti. Štai keletas pagrindinių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš perkant ir sodinant:

Pasirinkite savo sodui tinkamas rūšis

Yra dešimtys Meksikos cikadų rūšių ir jų savybės labai skiriasi. Nors visų rūšių gimtoji vieta yra Meksika, kai kurios yra labiau pritaikytos tam tikram klimatui ir sąlygoms nei kitos. Atkreipkite dėmesį į savo klimato zoną ir dirvožemio sudėtį ir įsitikinkite, kad pasirinkote rūšį, kuri geriausiai atitinka jūsų poreikius.

Dirvožemio paruošimas

Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktoje sodinimo vietoje yra gerai nusausintas dirvožemis ir idealiu atveju joje yra organinių medžiagų, pvz., komposto ar mulčio. Jei dirvožemis nėra pakankamai turtingas maistinėmis medžiagomis, gali tekti jį praturtinti trąšomis. Be to, Meksikos cikadai teikia pirmenybę rūgščiam dirvožemiui, kurio pH lygis yra apie 6–6,5. Tačiau skirtingos rūšys gali teikti pirmenybę aukštesniam arba žemesniam lygiui. Būtinai patikrinkite konkrečius reikalavimus, taikomus pasirinktai rūšiai.

Apsvarstykite šviesos reikalavimus

Dauguma meksikiečių cikadų klesti dalinėje saulės šviesoje arba šviesiame pavėsyje, todėl jų negalima laikyti vietose, kuriose didžiąją dienos dalį šviečia saulė. Kai kurios rūšys gali toleruoti atšiaurią popietės šviesą, tačiau geriausia vengti tiesioginio poveikio, jei įmanoma.

Pasirinkite tinkamą vietą

Dėl lėto augimo greičio meksikines cikadas geriausia sodinti tose vietose, kur jos ilgai išliks netrikdomos. Atkreipkite dėmesį į dydį, kurį augalas gali pasiekti subrendęs, ir aplink jį palikite pakankamai vietos, kad jis galėtų išnaudoti visas savo galimybes nekonkuruodamas dėl maistinių medžiagų.

Rūpintis savo Zamija

Pasodintos ir įsitvirtinusios meksikietiškos cikados reikalauja minimalios priežiūros. Štai keletas pagrindinių gairių:

Laistymas

Meksikiniai cikadai yra ypač atsparūs sausrai, todėl vasarą juos reikia laistyti tik kartą per 2–3 savaites. Tačiau žiemos mėnesiais laistykite kartą per 3–4 savaites. Optimalus laistymas yra tada, kai žemė yra šiek tiek drėgna žemiau paviršiaus. Perlaistymas Zamija yra greičiausias būdas padaryti žalą ir net mirti, todėl imkitės šios atsargumo priemonės rimtai.

Tręšimas

Jei reikia, kartą per metus ant Zamija pagrindo galite patepti tinkamai subalansuotą trąšų mišinį. Būtinai perskaitykite instrukcijas ant pakuotės, kad įsitikintumėte, jog naudojate tinkamą kiekį. Trąšų perteklius laikui bėgant gali kauptis dirvožemyje ir kelti pavojų jūsų augalo sveikatai. Sprendžiant, tręšti ar ne, geriausia klysti.

Apkarpymas

Meksikinių cikadų lapai retkarčiais nudžiūsta ir juos reikia genėti. Tai galima padaryti nupjaunant nudžiūvusius lapus prie jų pagrindo. Genėjimas padės paskatinti naują augimą ir išlaikyti tvarkingą ir tvarkingą estetiką.

Kenkėjai ir ligos

Meksikiniai cikadai yra gana atsparūs ir retai kenčia nuo kenkėjų ar ligų. Nepaisant to, turėtumėte stebėti problemų požymius, pvz., pakitusią spalvą ar dėmėtus lapus, vytimą ar grybelio augimą. Bet kokie didelio kančios ar ligos požymiai turi būti nedelsiant gydomi.

Išvada

Meksikietiški cikadai yra įdomi, nereikalaujanti priežiūra visų dydžių sodams. Šie augalai suteikia kraštovaizdžiui grožio ir tekstūros, kartu duoda daug praktinės naudos. Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus, galėsite sėkmingai planuoti ir prižiūrėti savo Zamija, užtikrindami, kad jis išliks sveikas ir gyvybingas daugelį metų.