Kaip auginti ir prižiūrėti savo Zefyrantas sodą

Kaip auginti ir prižiūrėti savo Zefyrantas sodą

Fėjos lelijos arba Zephyranthes candida yra svogūniniai žydintys augalai, augantys tropiniame ir subtropiniame klimate. Jie žinomi dėl savo intensyviai kvepiančių gėlių, kurios būna baltos, Gvazdikas, geltonos ir Levanda atspalvių. Pasakų lelijų auginimas ir priežiūra nėra sudėtinga, tačiau sodinant savo sodą reikia atsižvelgti į tam tikrus dalykus. Šiame vadove bus pateiktos nuoseklios instrukcijos, kaip paruošti, sėti ir prižiūrėti Zefyrantas sodą.

Fėjų lelijos geriausiai auginamos atogrąžų ir subtropikų regionuose su minimaliu šalčiu ir trumpomis vėsiomis žiemomis. Augalai auga iš svogūnėlių, kurių gylis gali siekti iki 15 cm (5,9 colio). Kad kitą pavasarį augtų optimaliai, šias lemputes reikia sodinti nuo vėlyvo rudens iki žiemos pradžios. Kai auginami Graikinis riešutmedis sąlygomis, šie žydintys augalai gali duoti gražių žiedų, trunkančių iki vasaros pradžios. Pasakų lelijos ne tik yra neįtikėtinai estetiškos, bet ir padeda pagerinti oro kokybę, nes sugeria anglies dioksidą ir sukuria deguonį.

Pasiruošimas sodinti fėjų lelijas

Prieš pradedant sodinti Zefyrantas sodą, svarbu ištirti reikalavimus ir sąlygas, reikalingas sėkmingam augimui. Tinkamas dirvožemio drenažas yra būtinas, nes lelijos netoleruoja stovinčio vandens. Priklausomai nuo to, kur gyvenate, gali tekti pakeisti dirvą smėliu arba kompostu, kad padidėtų drenažas. Taip pat svarbu pasirinkti vietą, kurioje augalai kasdien gaus bent šešias valandas natūralios šviesos.

Rinkdamiesi sodinimo vietą nepamirškite pasirinkti vietos, kurioje būtų tinkamas drenažas ir daug vietos augalams paskleisti. Paprastai tarpas tarp svogūnėlių turėtų būti maždaug 10 cm (4 colių) atstumu vienas nuo kito, kad būtų optimalus augimas. Išsirinkę Graikinis riešutmedis vietą, kastuvu arba grąžulu atlaisvinkite ir sumaišykite visus reikalingus pakeitimus prieš sodinimą.

Pasakų lelijų sodinimas ir priežiūra

Kai žemė bus paruošta ir paruošta sodinti, svogūnėliams pradėkite kasti pakankamai gilias duobes, kad šaknys galėtų plisti į išorę ir žemyn. Įdėkite lemputes į skylės apačią smailiąja puse į viršų. Uždenkite juos žeme ir tvirtai paspauskite, kad tinkamai nusistovėtų ir įsitvirtintų šaknys.

Pasodinę svogūnėlius laistykite bent du kartus per savaitę, tačiau būtinai stebėkite dirvožemio drėgmės lygį. Fėjos lelijos mėgsta šiek tiek drėgną dirvą ir, jei bus per šlapios, suims per daug vandens. Jei jūsų augalai kasdien gauna bent šešias valandas saulės šviesos, jiems bus naudinga kas mėnesį tręšti trąšomis.

Norėdami išlaikyti dirvą drėgną ir sumažinti piktžoles, mulčiuokite aplink augalų pagrindą. Be to, genėjimas ir apipjaustymas gali padėti išlaikyti ilgesnį žydėjimo sezoną. Būkite atidūs kenkėjams ir ligoms, ypač grybelinėms problemoms, kurias sukelia per didelis laistymas, ir nedelsdami gydykite paveiktas vietas.

Išvada

Fėjos lelijos yra nuostabiai žydintys augalai, kurie bet kuriai lauko erdvei suteikia grožio ir kvapo. Turint kantrybės ir tinkamai prižiūrint, galima sukurti gyvybingą ir sveiką Zefyrantas sodą. Ruošdamiesi sodinti, atkreipkite dėmesį į vietą, dirvožemio drenažą ir šviesos poveikį. Po pasodinimo ir toliau stebėkite dirvožemio drėgmės lygį, reguliariai tręšdami ir mulčiuodami. Ilgalaikę sėkmę taip pat užtikrins nudžiūvusių gėlių žiedų sunaikinimas ir reguliarus teritorijos patikrinimas, ar nepažeista kenkėjų.