Sibirinės nykštukinės pušys yra miniatiūriniai spygliuočiai, kilę šiauriniuose Mongolijos ir Sibiro regionuose, o jų, kaip dekoratyvinių medžių, populiarumas pastaraisiais metais išaugo eksponentiškai. Dėl mažo dydžio ir lėto augimo šios pušys puikiai tinka konteinerių sodams balkonuose ir terasose arba kaip priedai prie alpinariumų ir alpinių lysvių. Tačiau, nepaisant mažo dydžio, jiems reikia apgalvotos priežiūros. Šiame straipsnyje rasite naudingų patarimų, kaip paruošti, pasodinti ir prižiūrėti Žemoji pušis , kad ji klestėtų naujoje aplinkoje.
Turinys
Pasiruošimas
Rinkdamiesi savo Žemoji pušis vietą, turėtumėte ieškoti vietos, kurioje dienos metu būna pilna saulė, o dirvožemio sąlygos yra nuo 5,5 iki 7,0 rūgštaus dirvožemio. Jei planuojate sodinti kelias pušis kartu, būtinai palikite kiekvieną maždaug 30 centimetrų atstumu, kad kiekvieno medžio papėdėje būtų pakankamai vietos tinkamam oro srautui ir šviesai.
Kad padėtumėte medžiui klestėti šioje dirvoje, prieš sodindami sumaišykite lygiomis dalimis durpių samanų, smėlio ir priemolio. Jei yra, į dirvožemio mišinį įpilkite šiek tiek komposto, kad pridėtumėte maistinių medžiagų.
Sibirinę Žemoji pušis pasodinti gana paprasta. Pradėkite sukurdami atitinkamą skylę šaknies kamuoliui. 4 litrų puodui turėtų pakakti 25 centimetrų skylės skersmens. Užpildę duobės dugną paruoštu žemių mišiniu, medelį atsargiai išimkite iš vazono ir įstatykite į duobės vidų. Prieš paglostydami ir sutankindami naujai užpildytą dirvą aplink kamieną, švelniai nuvalykite aplink kamieną esantį žemės perteklių. Prieš duodami jam daug vandens ir mulčiuodami dirvožemio paviršių, prie medžio pagrindo palikite nedidelį kauburėlį.
Priežiūra
Jūsų Žemoji pušis laistymo poreikiai skiriasi priklausomai nuo sezono ir klimato. Karštomis vasaros dienomis aplinkinį dirvožemį reikėtų tikrinti kasdien, kad galėtumėte nuspręsti, ar reikia papildomos drėgmės. Paprastai suaugusios pušys turėtų gauti apie 3–4 litrus vandens per savaitę, o jaunesniems augalams sausu laikotarpiu gali prireikti iki 10 litrų vandens. Mulčio sluoksnio padėjimas aplink medžio pagrindą padeda išlaikyti dirvožemio drėgmę ir taip pat neleidžia augti piktžolėms.
Tręšimas gali būti nereikalingas ištisus metus, bet gali būti naudingas pavasario mėnesiais, kai pradeda dygti nauji ūgliai. Turėtų pakakti bent kartą per mėnesį įterpti organinių trąšų (geriausia turinčių azoto) aktyvaus augimo ciklų metu.
Sibirinės nykštukinės pušys nereikalauja daug genėjimo ir dažniausiai gali būti paliktos be priežiūros. Jei iš medžio vainiko auga per daug šakų, rankomis arba genėjimo žirklėmis švelniai nulaužkite galiukus. Tai darydami būtinai dėvėkite apsaugines priemones, pvz., sodo pirštines ir apsauginius akinius.
Iššūkiai
Kenkėjai, ligos ir kiti aplinkos veiksniai gali sukelti problemų jūsų medžiui, jei nesiimsite prevencinių priemonių. Pavyzdžiui, amarai ir žvyniniai vabzdžiai yra įprasti kenkėjai, kenkiantys sibirinėms nykštukinėms pušims ir gali būti veiksmingai gydomi kontaktiniais insekticidais. Gera prevencinė priemonė būtų reguliariai tepti neemo aliejumi aplink kamieną, šakeles, šakas, lapus ir pumpurus, kad atbaidytų nepageidaujamus lankytojus. Be to, tinkami drėkinimo būdai ir šiukšlių bei piktžolių laikymas toliau nuo medžio pagrindo gali sumažinti grybelinių ligų riziką.
Žiemos priežiūra taip pat svarbi, nes žemesnė nei -35 laipsnių Celsijaus temperatūra gali negrįžtamai pakenkti medžiui. Kad apsaugotumėte savo Žemoji pušis, per didelius šalčius uždenkite ją apsaugine medžiaga, pvz., audeklu, šiaudais ar visžaliais šakelėmis. Taip pat įsitikinkite, kad aplinkinis dirvožemis žiemos mėnesiais išlieka drėgnas, kad išvengtumėte dehidratacijos.
Išvada
Šiame straipsnyje pateikiami pagrindiniai dalykai, kaip prižiūrėti Žemoji pušis, įskaitant kur ją rasti, kaip paruošti dirvą ir kokias priežiūros užduotis reikia atlikti. Tinkamas pasiruošimas ir budrumas auginimo proceso metu užtikrins, kad jūsų medis taps sveikas ir gyvybingas jūsų sodo narys. Daugiau informacijos rasite internetiniuose šaltiniuose, pvz., [įterpti nuorodą čia].