Žiedingasis katilėlis auginimas: patarimai, kaip sukurti gyvybingą sodą

Žiedingasis katilėlis auginimas: patarimai, kaip sukurti gyvybingą sodą


Žiedingasis katilėlis (Campanula isophylla) yra visžalis daugiametis žydintis augalas, puikiai augantis daugelyje klimato sąlygų. Gėlės gali būti mėlynos, violetinės, baltos arba dvispalvės, todėl iš jų galima gauti puikių skintų gėlių. Dėl savo lengvai auginamo įpročio ir spalvingų žiedų nenuostabu, kodėl Žiedingasis katilėlis tampa vis populiaresnis tarp sodininkų visame pasaulyje.

Žiedingasis katilėlis apibrėžimas

Žiedingasis katilėlis yra žemai esantys augalai, kurių aukštis ne didesnis kaip 15 cm (5,9 colio). Priklausomai nuo veislės, gėlės turi penkis smailius žiedlapius, kurių skersmuo gali būti 3–6 cm (1,2–2,4 colio). Šių augalų lapija yra blizgiai žalia, todėl jie yra patrauklūs net tada, kai nežydi.

Žiedingasis katilėlis auginimo svarba

Itališkos Katilėlis gėlės dažnai auginamos kaip mišrios gėlių lovos dalis, išryškinant kitus žiedus ir sukuriant kraštovaizdžio tekstūrą. Šios gėlės, auginamos daug, taip pat yra naudingų vabzdžių, tokių kaip drugeliai ir bitės, buveinė. Itališkos Katilėlis gali būti naudojamos oficialiame sodo dizaine ir gražiai atrodo pakabinamose krepšeliuose.

Planuojate Žiedingasis katilėlis

Tinkamo puodo ir dirvožemio pasirinkimas

Pasirinkite indą su drenažo angomis ir užpildykite jį lengvu ir oriu dirvožemiu. Galite naudoti durpių samanų, perlito ir komposto derinį, kad sukurtumėte gerą aplinką augalui augti. Jei sodinate tiesiai į žemę, įmaišykite komposto į vietinę žemę. Patikrinkite dirvožemio pH lygį, kad įsitikintumėte, jog jis yra nuo 6,0 iki 7,5.

Dauginamojo arba pradedančiojo augalo sodinimas

Jei įsigijote jauną augalą, žinomą kaip pradinis augalas arba dauginamasis augalas, pradėkite iškasdami nedidelę duobutę ir atsargiai perkeldami augalą į ją, užtikrindami, kad šaknys būtų uždengtos. Jei pradedate nuo sėklų, išbarstykite sėklas ant lengvai įdirbtos žemės paviršiaus. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra drėgnas, bet neužmirkęs.

Geriausio augimo vietų nustatymas

Žiedingasis katilėlis veši ryškioje saulės šviesoje arba daliniame pavėsyje. Pasirinkite vietą, kurioje augalams būtų daug vietos – jiems reikia vietos naujiems stiebams ir lapams. Siekiant optimalaus augimo, augalai turi būti išdėstyti maždaug 25 cm (10 colių) atstumu. Užtikrinkite tinkamą vėdinimą ir stebėkite, ar nėra sausumo ar užkrėtimo požymių (žr. „ Žiedingasis katilėlis priežiūra“).

Žiedingasis katilėlis priežiūra

Tinkamas laistymas

Reguliariai ir tolygiai laistykite gėles kartą per savaitę. Leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui išdžiūti prieš vėl laistydami ir neleiskite, kad susmulkinti ar sveiki augalai permirktų. Šiltu oru laistymo dažnį padidinkite iki dviejų ar daugiau per savaitę, jei reikia.

Trąšų ir mulčio naudojimas

Žiedingasis katilėlis kas šešias savaites per visą vegetacijos sezoną subalansuotomis trąšomis. Norėdami praturtinti dirvą ir skatinti sveiką augimą, naudokite ekologiškas priemones, tokias kaip komposto arbata ar sliekų liejiniai. Norėdami papildomai apsaugoti nuo ekstremalių temperatūrų ir sausros, aplink augalo pagrindą uždėkite storą mulčio sluoksnį.

Kenkėjų kontrolės metodai

Reguliariai tikrinkite savo augalus, kad patikrintumėte, ar nėra kenkėjų. Bet kokius užkrėtimus nedelsdami gydykite natūraliais insekticidiniais muilo purškikliais arba neem aliejumi. Taip pat galite pristatyti naudingų vabzdžių, pvz., boružėlių, raištelių ir maldininkų, kad apsaugotumėte savo augalus.

Apkarpymo būdai

Svarbu nugenėti negyvus ar pažeistus stiebus, lapus ir žiedus, kai tik jie pasirodo. Pasibaigus žydėjimui, nupjaukite visą augalą. Tai skatina naują augimą ir žydėjimą. Nedelsdami pašalinkite visas piktžoles ar sergančius augalus, kad išvengtumėte tolesnio užteršimo.

Išvada

Pagrindinių dalykų santrauka

Žiedingasis katilėlis auginimas yra gana paprastas, o dėl ryškių žydėjimo jis puikiai papildo bet kurį sodą. Prieš pradėdami, pasirinkite aukštos kokybės dirvą ir konteinerius su dideliu drenažu. Norėdami toliau užtikrinti sveiką augimą ir ilgaamžiškumą, reguliariai tręškite, efektyviai laistykite ir saugokitės galimų kenkėjų problemų. Galiausiai, reguliariai genėkite augalus, kad paskatintumėte geresnį žydėjimą.

Paskutinės mintys apie Žiedingasis katilėlis auginimą

Turėdamas tam tikras pagrindines žinias ir prižiūrėdamas, kiekvienas gali sėkmingai auginti Žiedingasis katilėlis savo sode. Nuo kraštovaizdžio projektavimo iki kasdieninės sodininkystės – šie gražūs augalai tikrai puikiai papildys bet kurią lauko zoną. Taigi atkreipkite dėmesį į šiuos naudingus patarimus ir pasiruoškite mėgautis savo nuostabiu Žiedingasis katilėlis ekranu!