Auginkite savo sodą su „Hardy Žiognagė“ : šios universalios gėlės sodinimo ir priežiūros patarimai

Auginkite savo sodą su „Hardy Žiognagė“ : šios universalios gėlės sodinimo ir priežiūros patarimai

Hardy Žiognagė (Geum rivale) yra Rožė šeimos gėlė, kuri būna įvairių spalvų. Labai universali gėlė, tinkanti tiek priekyje, tiek žemai apvadu. Tai Graikinis riešutmedis sodo žemės dangai arba alpinariumui suteikia spalvų. Hardy Žiognagė taip pat gerai žinomi dėl savo išskirtinio atsparumo, todėl juos lengva prižiūrėti. Dėl ilgo žydėjimo sezono jie visą vasarą suteikia nuostabių spalvų bet kokiai lauko erdvei.

Žiognagė sodo planavimas

Gerai atliktas planas yra būtinas bet kuriam sėkmingam sodui. Planuodami savo Hardy Žiognagė sodą, pasirinkite vietą, kurioje gausu saulės šviesos ir kurioje dirvožemis atitinka augalų reikalavimus. Paprastai tariant, Hardy Žiognagė mėgsta drėgną, tačiau gerai nusausintą dirvą – apie 6,5–7,5 pagal pH skalę. Jei reikia, dirvą galite pataisyti kompostu, smėliu ar mėšlu, kad būtų lengviau dirbti.

Kai nuspręsite vietą, nuspręskite, kuri Hardy Žiognagė veislė geriausiai atitiks jūsų poreikius. Kai kurios veislės apima Geum chiloense ‘Mrs J Bradshaw’ ir Geum coccineum ‘Borisii’. Be to, yra keletas specializuotų medelynų, kuriuose yra daug retų veislių. Galbūt norėsite juos įsigyti pakankamai iš anksto, kad galėtumėte atitinkamai paruošti dirvą.

Kai ateina laikas paruošti sodo lysvę, iškaskite duobutę, dvigubai didesnę už kiekvieno augalo šaknų gumulėlį. Skylės turi būti apie 20 centimetrų gylio. Švelniai išleiskite šaknis į naujus namus. Padėkite augalą iškastos vietos centre ir užpildykite kraštus žeme. Tvirtai paglostykite dirvą ir gerai laistykite naujai pasodintus Hardy Žiognagė .

Hardy Žiognagė sodinimas ir priežiūra

Kai viskas pasodinta ir laistoma, laikas reguliariai prižiūrėti. Norėdami išnaudoti visas savo Hardy Žiognagė galimybes, tręškite vieną kartą pavasarį ir dar kartą vasaros pradžioje. Sausumo metu laistykite, kai reikia, kas 1–2 savaites, jei nelyja, ir mulčiuokite žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, aplink kiekvieną augalą įterpdami kelias saujas žievės drožlių.

Hardy Žiognagė priežiūra per visą auginimo sezoną yra gana paprasta. Įprastų problemų, tokių kaip lapų dėmės, šaknų puvinys, miltligė ir rūdys, galima lengvai išvengti tinkamai prižiūrint. Reguliariai pašalinkite negyvas gėles, nupjaudami stiebus iki pat pagrindo. Kartkartėmis nugenėkite nudžiūvusius lapus. Reguliarus apipjaustymas ir sutvarkymas padės paskatinti naują augimą ir paskatins ilgesnį žydėjimą.

Išvada

Hardy Žiognagė auginimas gali būti naudingas būdas pagerinti savo sodo estetiką išlaikant aplinkai nekenksmingą kraštovaizdį. Nuo tinkamos veislės pasirinkimo, dirvos paruošimo ir vėliau rūpinimosi augalais – dabar esate apsiginklavęs viskuo, ko reikia norint sėkmingai pradėti savo Hardy Žiognagė sodą. Kodėl nepabandžius? Kas žino, galbūt tiesiog pastebėsite, kad sodininkystė tampa vienu mėgstamiausių jūsų pomėgių!